Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

INWESTYCJE I NAJBLIŻSZE PLANY GOSiRU / hotel / studnia /ogrodzenie /basen / vending / sport / turystyka /


PODDASZE I NOCLEGI 
W marcu 2016 r. Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku rozpoczął działania związane z kontynuacją rozbudowy Ośrodka. Tegorocznym celem prac budowlanych jest ukończenie trzech z dziesięciu pokoi na poddaszu oraz najdłuższej części korytarza. Postawiono już ściany i wykonano większość konstrukcji stropów i część ocieplenia. Obecnie pracujemy nad instalacją elektryczną, internetową i RTV. Kolejnym etapem będzie tynkowanie, podłączenie instalacji wodno-kanalizacyjnych oraz wykonanie wylewek w łazienkach. Przed nami także układanie płytek, malowanie i położenie wykładzin oraz wstawienie drzwi. Ważnym elementem będzie także zainstalowanie ceramiki sanitarnej w skład, której wchodzą wc, prysznice, umywalki i lustra. Początkiem maja planujemy zgłosić nowo powstałe pokoje do odbioru pod względem sanitarnym, PPOŻ i budowlanym. Procedura administracyjna pozwalająca na użytkowanie pokoi zgodne z prawem potrwa około półtorej miesiąca.  Jest to wystarczająca ilość czasu, aby 25 czerwca przyjąć pierwszy obóz wakacji 2016.  Wszystko wskazuje na to, że inwestycje powinniśmy ukończyć zgodnie z planem. 
STUDNIA GŁĘBINOWA
Studnia głębinowa jest kolejną inwestycją, która aby mogła zostać zalegalizowana wymaga nie tylko nakładu pracy, ale i czasu. Studnię wykopano dzięki środkom nadpracowanym na basenie kąpielowym w roku 2015. Otwór studzienny został zinwentaryzowany geodezyjnie, co pozwoliło rozpocząć procedury związane z zalegalizowaniem studni. 11 marca 2016 r. otrzymaliśmy decyzję zatwierdzającą dokumentację hydrogeologiczną ustalającą zasoby eksploatacyjne. Obecnie trwają prace nad wykonaniem operatu wodno-prawnego i na podłączenie urządzeń studziennych. Zatwierdzenie tej dokumentacji poprzez decyzję wodno-prawną pozwoli nam zamontować niezbędny sprzęt i rozpocząć korzystanie z wody. Obecnie studnia nie jest jeszcze eksploatowana. Planowany termin rozpoczęcia użytkowania studni przewidywany jest na połowę maja 2016 r. Studnia jest rozwiązaniem, która pozwoli częściowo obniżyć koszty utrzymania Ośrodka Sportu oraz  w pewnym stopniu poprawi sytuację wodną w naszej gminie. Szczególnie będzie to ważne i widoczne podczas funkcjonowania basenów. 
OGRODZENIE
W listopadzie 2015 r. pracownicy Ośrodka Sportu wymienili ogrodzenie od strony południowej GOSiRu. Wymieniono słupki ogrodzeniowe, łączniki i deski betonowe. Inwestycja była możliwa w dużej mierze dzięki sprzedaży starego ogrodzenia oraz dzięki środkom nadpracowanym w ubiegłym sezonie. Aby dokończyć rozpoczęte działania pracownicy muszą założyć zakupione wcześniej panele. Ogrodzenie zapewnia bezpieczeństwo osób korzystających z Ośrodka ale też pełni rolę estetyczną. Estetyka jest ważna w działaniach promocyjnych i marketingowych. 
BASEN KĄPIELOWY.
Kończąc wymienione powyżej inwestycje pracownicy Ośrodka Sportu będą musieli rozpocząć przygotowania sezonu kąpielowego. Najbliższe miesiące będą wymagały logistycznego podziału obowiązków gdyż będziemy musieli przygotować obiekty do przyjęcia obozów sportowych oraz przygotować basen do rozpoczęcia sezonu 2016. Otwarte Baseny Kąpielowe Frysztak to 18 letnie doświadczenie, ale oprócz cennej praktyki mamy świadomość, długoletniej eksploatacji wszystkich elementów kąpieliska . Dlatego każde rozpoczęcie sezonu wiąże się z dokładnym sprawdzaniem wszystkich punktów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania obiektu. Ponadto weszło w życie nowe Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015 r. w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać woda na pływalniach w zakresie składu mikrobiologicznego i fizykochemicznego oraz sposobu informowania klientów o stanie wody i częstotliwości wykonywania badań. Nowe wytyczne wymagają od nas przygotowania nowych procedur związanych z eksploatacją basenów.  W ubiegłym sezonie z kąpieliska skorzystało blisko 35 000 osób w ciągu dwóch miesięcy. Nadchodzące lato zapowiada się równie gorące, co z pewnością przełoży się i na tegoroczną frekwencję. Oprócz uruchomienia stacji uzdatniania wody, remontu niecek basenowych i  przygotowania terenów zielonych czeka nas procedura zatrudnienia obsługi w skład, której wchodzą ratownicy, kasjerzy, bileterzy, personel sprzątający oraz ochrona nocna. Bardzo dużą pomocą obniżającą koszty utrzymania basenu w każdym sezonie jest refundacja części kosztów zatrudnienia, którą otrzymujemy dzięki współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Strzyżowie. 
MASZYNY VENDINGOWE 
Ośrodek Sportu jest na etapie negocjacji zasad ustawienia maszyn sprzedających. Jeśli uda się wynegocjować odpowiednie warunki osoby korzystające z naszych obiektów będą mogły codziennie w godz. od 7:30 do 22:00 zakupić gorące napoje takie jak kawa, herbata czy  czekolada oraz napoje zimne i słodycze. Maszyny będą ustawione w korytarzu części noclegowej Ośrodka Sportu. Będzie to doskonałym rozwiązaniem dla rodziców z dziećmi, którzy korzystają z placu zabaw, zawodników, sportowców, osób korzystających z sali gimnastycznej oraz gości hotelowych i zgrupowań. Mamy nadzieję, że zaplanowane zadanie uda nam się zrealizować. 
IMPREZY SPORTOWO-REKREACYJNE i TURYSTYCZNE
W bieżącym roku nie zapomnimy o naszej misji, która ma na celu przede wszystkim stwarzanie warunków do uprawiania sportu, rekreacji i turystyki oraz zagospodarowanie czasu w sposób zdrowy dzieci, młodzieży i dorosłych. Nasza kadra zadba o bezpieczny wypoczynek w godzinach popołudniowych, w weekendy i podczas wakacji. W programie mamy stałe formy działalności oraz nowe wyzwania. Jak każdego roku postaramy się Państwa zaskoczyć naszą ofertą. W bieżącym roku duży nacisk położymy na współpracę i rozwój turystyki. Obecnie jesteśmy w trakcie opracowywania nowego szlaku turystycznego prowadzącego z Ośrodka Sportu do Rezerwatu Przyrody "Herby".
Zapraszamy do korzystania z naszych obiektów i naszej oferty -kliknij tu 
--------------------------------

O p r a c o w a n i e:
Marek Armata


--------------------------------


Prześlij komentarz

13 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl
 1. I fajnie, tak ma byc, tak trzymac :)

  Tak z ciekawosci - jakie zasoby bedzie miała ta studnia, bo pewnie firma zajmująca się nią potrafiła to ocenic?

  OdpowiedzUsuń
 2. Wstępnie wyszacowano około 48 kubików na dobę. Uważam, że studnia jest dobra, ale jak to mówią, życie pokaże w jakim stopniu uda się eksploatacja wodę.

  Marek Armata

  OdpowiedzUsuń
 3. O ile podziwiam pracę i wiedzę dyrektorów o tyle dziwie się że jeszcze nie zrozumieliście aluzji wysłanej jakiś czas temu w Waszym kierunku. Są ludzie we Frysztaku, którym nie odpowiada zaradność, operatywność i pracowitość dyrektorów, bo taka osoby zasłaniają ich wyczyny. Oni nie rozumieją, że Pracujecie dla dobra gminy i robicie to już kilka lat, oni to traktują jako zabieranie im chwały. Ci co kierują się polityką nie rozumieją tego, że to są obiekty mieszkańców, takim ludziom zależy tylko na tym aby utrzymać lub dostać się do władzy. Idzie Nowe 2018 doceni pracę Wszystkich, którzy się starają niezależnie od poglądów. Nam zależy tylko na rozwoju gminy, przyjmiemy każdego niezależnie od poglądów czy przynależności. Jeśli należycie do innych partii czy ugrupowań to przemyślcie czy nie warto dołączyć do inicjatywy wspólnego samorządu. Zapraszamy do nas. Obecnie zbieramy kandydatów do rady gminy i powiatu. Robimy to dyskretnie ale jak będziemy mieli komplet osób pokażemy sią i będziemy działać oficjalnie. Przedstawimy pełny nowy skład nowych zmian. Wszyscy, którzy chcieliby do nas dołączyć mogą się skontaktować z nami poprzez adres meilowy: idzie.nowe2018@gmail.com
  Naprawdę razem możemy zmienić gminę Frysztak.

  Pozdrawiamy
  Zespół: Idzie Nowe 2018

  OdpowiedzUsuń
 4. Powyższy artykuł ma charakter informacyjny w związku z tym bardzo proszę Nadchodzące Nowe "antypolityczne" ugrupowanie o nie uprawianie polityki... Takie działania z pewnością nie zjednoczą naszej gminy. Ponadto anonimowy wpis mimo, że zachęcający nie brzmi zbyt poważnie, a w swojej konsekwencji wywołuje tylko grad podobnych wypowiedzi i negatywnych emocji.
  Podejrzewam, że "WITEK KITEK I INNI O PODOBNYCH NAZWACH" tylko czyhają aby coś napisać... :-)

  Marek Armata

  OdpowiedzUsuń
 5. Przepraszamy. Jesteśmy teraz w trakcie przygotowywania witryny internetowej www.idzie.nowe2018.frysztak.pl Do czasu uruchomienia strony musimy komunikować się z mieszkańcami wykorzystując artykuły publikowane na najbardziej oglądanym portalu. Dziękujemy, że nie są usuwane.

  Informujemy, że ciekawe materiały fotograficzne z życia naszej gminy, które miały zostać dostarczone na najbliższą sesję zostaną opublikowane w czasie późniejszym na naszej nowej stronie. Uznaliśmy, że najlepszą formą pokazywania rzeczy ważnych jest bezpośrednie kontakt z naszym społeczeństwem.

  Na nowej stronie będziemy publikować nasz program, skład IdzieNowe2018 oraz materiały dotyczące błędnych według nas działań. Chcemy być konsekwentni, a publikowane materiały, będą dokładne i szczegółowe. Do wyborów jest jeszcze dużo czasu więc nie będziemy się śpieszyć. Bądźcie z nami i pamiętajcie, że jesteśmy.

  Zespół Idzie Nowe 2018
  Anno Domini 2016; Gogołów, Pułanki, Glinik D.

  OdpowiedzUsuń
 6. Rozumiem ogromną potrzebę komunikowania się ze światem zewnętrznym tylko dlaczego ten monolog nie jest prowadzony pod waszym artykułem. Podpowiem, że wystarczy odblokować możliwość komentowania w poście pt. "Dajcie Szanse Młodym ..." i zapewniam, że dyskusji nie będzie końca... A tak to Nowe idzie wolnym krokiem, krętą drogą i do tego pod górkę. Zastanawiam się czy sił wystarczy więc posłuchajcie bardziej doświadczonego i nie wprowadzajcie chaosu tylko działajcie bardziej otwarcie.

  Marek Armata

  OdpowiedzUsuń
 7. Dlaczego to IDZIE NOWE się chowa pokazać od początku ludzi bo program już pokazany brakło tylko podwyżek dla emerytów i rencistów

  OdpowiedzUsuń
 8. Cierpliwość jest cnotą. Na wszystko przyjdzie czas. Twarz którą pokażemy będzie twarzą największych jak do tej pory zmian we Frysztaku. Proszę nie wypominać naszego programu ponieważ w stosunku do waszego to i tak jest skromny. Różnimy się tylko tym, że nasz jest realny.
  Jak będziemy mieć kompletny skład wtedy przedstawimy nazwiska.

  Zespół: Idzie Nowe 2018
  Anno Domini 2016; Gogołów, Pułanki, Glinik D., Frysztak

  OdpowiedzUsuń
 9. Ostatnio Kardynał Stanisław Dziwisz Mówił o tym, że naród Polski ma dość kłótni. Frysztak, też ma dość. Dlatego jesteśmy, jeden samorząd ponad podziałami. Kość niezgody musi zostać w końcu złamana, a możemy zrobić to tylko my, bo ci co są przy władzy nie dadzą rady zbyt mocno podzielili się podczas wyborów.

  Zespół: Idzie Nowe 2018
  Anno Domini 2016; Gogołów, Pułanki, Glinik D., Frysztak

  OdpowiedzUsuń
 10. To, że "Idzie Nowe" nie znaczy, że dojdzie..., a to co jest nie znaczy, że będzie... więc po co te frustracje?

  Marek Armata

  OdpowiedzUsuń
 11. Frustraci nie ma a to ze nie dojdzie to pewne powiem brzydko koryto zostanie to samo zmienom sie tykko s....e jezeli sie zmieni program przedstawiony to mazenie ci to by zrobili to nagrona nobla jak kasa za dedac radnym bedzie tyko za dojazd na sesie to ci co beda radnymi zeczywiscie cos zrobia tak bylo za komuny byla dieta na obiad

  OdpowiedzUsuń
 12. Nasz program zakłada rezygnację z diet całkowicie. Chcemy dostać się do samorządu aby wprowadzić realne zmiany, a nie takie na niby. Osoby z naszego komitetu będą inne niż do tej pory, nie będziemy wstawiać starych radnych i mówić, że to nowe zmiany. Panie Marku do Pana też się zwracamy, zadbamy o to aby przywrócić autorytet dyrektorów, ponieważ uważamy że wam go zabrano tak samo jak dyrektorom szkół i pozostałych jednostek. Docenimy tych, którzy pracują na cały samorząd. Weźmiemy pod uwagę głos mieszkańców. Będziemy dzielić równo dla wszystkich a nie dla wybranych. Zlikwidujemy zadłużenie gminy i przywrócimy morale nauczycielom.

  Zespół: Idzie Nowe 2018
  Anno Domini 2016; Gogołów, Pułanki, Glinik D., Frysztak

  OdpowiedzUsuń
 13. Błagam. Dajcie już spokój, bo Rumcajsowi broda zsiwieje do końca, a Cypisek zeschnie na wylot.

  OdpowiedzUsuń

Below Post Ad