Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

10 kwietnia rozpoczęcie sezonu w schronie.

W tym roku dużo wcześniej już 10 kwietnia (niedziela) rozpocznie się sezon turystyczny w schronie kolejowym w Stępina. W sezonie 2016 schron będzie otwarty dla zwiedzających - turystów we wtorki, środy, czwartki, piątki i soboty w godzinach 11:00 - 18:00. W niedziele zainteresowani zwiedzanie będą mogli odwiedzić schron kolejowy w godzinach 10:00 - 18:00.

W innych dniach i godzinach - po uzgodnieniu telefonicznym.
Zapraszamy do odwiedzin - ciekawej lekcji historii i zobaczenia pięknego zakątka Podkarpacia.

FILM - Schron z drona


Historia schronu
Wiosną 1940 roku Naczelne Dowództwo Wojsk Lądowych hitlerowskiego Wermachtu wybrało Podkarpacie na lokalizację jednej z wysuniętych kwater dowodzenia, przygotowanych dla kierowania operacją zmierzającą do opanowania ZSRR. Jeden z głównych obiektów zlokalizowano we wsi Stępina. Prace budowlane rozpoczęto w lecie 1940 roku. Projektowanie i wykonawstwo spoczywało na największej niemieckiej organizacji budowlanej - Organizacji Todta.

Dla zamaskowania rzeczywistego przeznaczenia inwestycji, oficjalnie przedsięwzięcie zarejestrowano jako budowa jednego z zakładów dla berlińskiej firmy chemicznej „Askania - Werke”. Plac budowy objęty był ścisłą ochroną wojskową i dostęp do wznoszonych schronów żelbetonowych mieli tylko upoważnieni Niemcy. Łącznie zatrudnionych było ok. 3-6 tysięcy ludzi. Budowę zakończono w lecie 1941 roku.......

Więcej o historii mogą Państwo przeczytać na stronie www.schronkolejowy.pl lub bezpośrednio pod tym linkiem - kliknij tu!

Prześlij komentarz

48 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl
 1. Dobra robota Panie Maćku.

  Panie i Panowie
  Najnowsze informacje, które wpłynęły do naszego zespołu mówią, że nowy kredyt zaplanowany przez Radę Gminy podczas tworzenia budżetu na ten rok 2016, może sięgnąć nawet milion dwieście tysięcy złotych.
  Bardzo prosimy nie zostawiajcie długów dla naszych dzieci. Wy pójdziecie wkrótce na emerytury a my i nasze dzieci będziemy musieli spłacać długi. Nie chcemy tak. Będziemy monitorować to czy te informacje się sprawdzą i będziemy mieszkańców informować na naszej stronie i na ulotkach, które powstaną początkiem 2017 roku.

  Zespół: Idzie Nowe 2018
  Anno Domini 2016; Gogołów, Pułanki, Glinik D., Frysztak, Cieszyna, Stępina

  OdpowiedzUsuń
 2. A gdzie Twierdza Widacz LUBLA Kobyle Glinik Ś Glinik G Huta Idzie Nowe a tam jakoś nie dotarło a tam długów tez nie chcą płacić

  OdpowiedzUsuń
 3. Mamy czas, pracujemy, nad naszym,i przyszłymi radnymi. Dotrzemy do każdej miejscowości pokażemy, że 70% obecnej Rady Gminy to tak naprawdę ci sami ludzie od kilkunastu lat. Że zmiany były tylko hasłem wyborczym otwierającym drogę po raz kolejny tym samy osobom.


  Zespół: Idzie Nowe 2018
  Anno Domini 2016; Gogołów, Pułanki, Glinik D., Frysztak, Cieszyna, Stępina

  OdpowiedzUsuń
 4. Tego ze to ci sami ludzie ze nic nie zrobili i ze są tam tylko dla kasy nie musicie pokazywać bo każdy o tym wie a wąski elektorat po 100 ludzi wystarczający do wyboru radnego to rodzina znajomi i kilku nawiedzonych dających się złapać na puste obietnice typu korty i asfaltowe boiska w WIDACZU

  OdpowiedzUsuń
 5. Trzeba spróbować zrozumieć jedną sprawę.W strukturach PSu też muszą nastąpić zmiany. Przecież wiedzą jaka jest sytuacja we Frysztaku i wiedzą, że aby zdobyć władzę, pewnych ludzi muszą się pozbyć, dlatego prawdopodobnie mamy cały czas pod górkę. Wszędzie się mówi coś w stylu, a,a,a tych dwóch z Frysztaka, oczywiście jest to forma raczej współczucia.
  Troszeczkę się znam na psychologii więc istniejący stan określę jako coś takiego, mogę się mylić ale uważam, że
  Są osoby w naszej gminie mam na myśli "tych dwóch", które zbytnio skupione są na własnej doskonałości, samozadowoleniu oraz złudnej świadomości własnej wartości, znaczenia i możliwości.

  Pojęciem tym określa się potocznie zawyżoną nieprawidłową samoocenę, ale także system urojeń, tzw. urojenia wielkościowe w zaburzeniach o charakterze psychotycznym.

  OdpowiedzUsuń
 6. W strukturach PISu oczywiście anie PSu?

  OdpowiedzUsuń
 7. m Możne to nie jest własna doskonałość tylko tak jest w sejmie w województwie powiecie i gminie ktoś wybiera tych na świecznik oni rozdają karty reszta to maszynki do glosowania A TAK JEST NIE TYLKO W STRUKTURACH PISu tylko w każdym ugrupowaniu

  OdpowiedzUsuń
 8. A co w sytuacji jeśli wykorzystanie trendu spowoduje, że do władzy dostanie się jakiś przykładowo półgłówek ? który do tego uważa że jest mega inteligentny ? Jeden taki iloraz był publikowany nie tak dawno na Facebooku.

  OdpowiedzUsuń
 9. Jeśli się dostanie a mało takich

  OdpowiedzUsuń
 10. Do Zespołu Idzie Nowe.
  Mieliście być nową jakością, a po Waszych wpisach widać, że jesteście tacy jak wszyscy. Piękne slogany i nic poza tym. Prosty przykład. Napisaliście, że obecna Rada Gminy zadłuży Nas, poprzez nowy kredyt o 1,2 mln, i że nie chcecie by ten kredyt spłacały Nasze dzieci. Jest to jawne wprowadzenie w błąd czytelników. Wystarczyło tylko trochę posprawdzać i zamieścić prawdziwe informacje, bo tak wychodzi, że Waszym celem jest tylko oczernianie PiS-u. Do rzeczy:
  W BIP Frysztak w zakładce uchwały Rady Gminy znajduję się uchwała nr XIV/97/2016 z dnia 20 stycznia 2016r w sprawie wieloletniej prognozy finansowej Gminy Frysztak na lata 2016-2018 gdzie na stronie 6 podano jak będzie spłacane zadłużenie Gminy. Jak wynika z zapisów obecna Rada nie zwiększa zadłużenia, ale je zmniejsza. Za rok 2015 zadłużenie spadło o ponad 600 tyś. zł, a na rok 2016 jest planowany spadek o ponad 300 tyś. zł. A jeżeli chodzi o kredyt jest on brany w wysokości 1,2 mln zł na spłatę zadłużenia w wysokości 1,5 mln zaciągniętych przez poprzednie Rady i notabene nie zwiększa on zadłużenia.
  W takim przypadku Zespole Idzie Nowe wypadało by zamieścić wpis przepraszający obecną Rade za podanie fałszywych informacji, a także podziękowanie za to, że Nasze dzieci nie będą spłacać tak wielkich długów. No chyba, że jesteście tacy jak wszyscy.

  OdpowiedzUsuń
 11. FAKTYNIEMITY rozumiemy, że potwierdza Pan plany zaciągnięcia nowego kredytu w wysokości milion dwieście tysięcy przez ugrupowanie PIS ? Więc poddajmy to co Pan pisze analizie.

  Jeśli to co Pan pisze jest prawdą to 1,2 miliona złotych będzie brane na poczet spłaty kredytu. Czyli obniżenie tych 600 tyś i kolejne 300 tyś spłacane jest tak naprawdę tym nowym kredytem ? Mówić, krótko rada poszła na łatwiznę i zamiast oszczędzać i zwiększać dochody bierze kolejne kredyty ?.

  Szkoda, że takich zobowiązań nie bierze się chociażby jako wkład w pozyskanie środków zewnętrznych tak jak robią chociażby w Wiśniowej. Ale u nas lepiej kredyt spłacać kredytem.

  Pisze Pan, że spłacane są kredyty zaciągnięte z poprzednich rad, zgadza się?, a poprzednie rady to przecież ci sami ludzie co teraz, zgadza się?

  Czyli mamy rozumieć że nowym kredytem będą spłacane te długi, które sami radni zaciągnęli będąc jeszcze w poprzednich kadencjach, zgadza się ?
  A co gorsza to wygląda na to, że nowi młodzi radni im przyklaskują i zgadzają się na to.

  Powiedzmy sobie jasno, że
  Obecny Przewodniczący Rady Pan Stanisław K., to radny poprzednich kadencji, zgadza się ?.
  Obecny V-ce Przewodniczący Rady Pan Janusz K., to radny poprzednich kadencji, zgadza się ?.
  Obecny Przewodniczący Komisji budżetowej Pan Zdzisław P., to radny poprzedniej kadencji, zgadza się?.
  Więc oni uczestniczyli w zaciąganiu poprzednich kredytów, zgadza się ?

  Chyba, że będzie nam Pan wmawiał, że oni nie mieli wpływu na poprzednie kredyty, to wtedy nas Pan okłamie wszystkich. Zawsze o kredycie decyduje uchwała rady gminy podjęta poprzez głosowanie wszystkich radnych. A mamy informacje, że w przednich kadencjach wszyscy głosowali za taką uchwałą więc teraz niech nikt się faktów, a nie mitów nie wypiera, zgadza się ?

  Drodzy mieszkańcy, sami widzicie jak to wygląda, możemy to zmienić wspólnie. Idzie Nowe 2018 jest według nas najlepszym rozwiązaniem obecnej sytuacji gminnej i wszelakich konfliktów. Oczywiście jest więcej radnych z poprzedniej kadencji należących do PIS i GiS wymieniliśmy tylko tych, którzy chwalili się ulotką i swoim podpisem ją firmowali. Przynajmniej nikt teraz nie wyprze się tego co napisał i podpisał, tym bardziej, że dostrzegamy tam wiele wątpliwości ale je omówimy w późniejszym terminie.

  Drodzy mieszkańcy, sami widzicie jak to wygląda, możemy to zmienić wspólnie. Idzie Nowe 2018 jest według nas najlepszym rozwiązaniem obecnej sytuacji gminnej i wszelakich konfliktów. Oczywiście jest więcej radnych z poprzedniej kadencji PIS i GIS wymieniliśmy dzisiaj tylko tych, którzy chwalili się ulotką. Na naszej stronie wymienimy wszystkich, którzy są już od lat oraz tych, którzy są tylko maszynkami do głosowania uzależnionymi od wiecznych decydentów. Czy tak ma wyglądać nasza przyszłość ?

  Idzie Nowe 2018 to nowi ludzie nie związani z nikim. Weźmiemy dla ws odpowiedzialność z Nową Gminę Frysztak, bez długów, konfliktów i mataczenia.

  Panie FAKTY dziękuję, że Pan pisze ponieważ dzięki temu mamy argumenty aby wszystko prostować, czekamy na jeszcze.  Zespół: Idzie Nowe 2018
  Anno Domini 2016; Gogołów, Pułanki, Glinik D., Frysztak1, Cieszyna1, Stępina, Lubla1,


  OdpowiedzUsuń
 12. W poprzedniej kadencji gminę zadłużała cala rada teraz zadłuża ugrupowanie PIS czy ktoś myśli w tym Idzie Nowe

  OdpowiedzUsuń
 13. Przede wszystkim opieramy się na faktach. Nie tak dawno ugrupowanie PIS umieściło na frysztak24 informację w których pisali, coś w stylu, że przy tworzeniu tegorocznego budżetu tylko radni PiS byli za budżetem czyli, w który wchodzi także milion dwieście tysięcy kredytu, dalej można przeczytać, że pozostali byli przeciw lub wstrzymali się od głosu, zgadza się ?
  Według nas wynika, że pozostali radni byli przeciw ogromnemu kredytowi, zgadza się?
  Oczywiście nie bronimy pozostałych radnych ponieważ są też tam od lat i uczestniczyli w obecnym stanie zadłużenia gminy. Obecnie pracujemy nad materiałem, który pokaże fakty oparte na konkretnych działaniach poparte materiałami.
  Mieszkańcy przed nami wybory, zagłosujcie na odnowę Frysztaka,

  Zespół: Idzie Nowe 2018
  Anno Domini 2016; Gogołów, Pułanki, Glinik D., Frysztak1, Cieszyna1, Stępina, Lubla1,

  OdpowiedzUsuń
 14. Drogi zespole Idzie Nowe nie wiem czy to Wasza ignorancja, czy brak wiedzy ekonomicznej. Więc wyjaśnię to jak dzieciom. Gmina Frysztak na koniec roku 2015 miała zadłużenie w wysokości 13,5 mln zł. Rata kredytu do spłaty w roku 2016 to 1,5 mln. Zaciągany kredyt to 1,2 mln zł. A więc:
  13,5 mln+1,2mln -1,5 mln =13,2 mln (takie jest planowane zadłużenie na koniec roku 2016, czyli jest mniejsze niż w 2015r).
  Różnica między kredytem 1,2 mln, a ratą kredytu 1,5 mln w wysokości 300 tyś. zł jest właśnie oszczędnościami, które zostaną wypracowane w budżecie gminy.

  Jeżeli chodzi o pozyskiwanie środków zewnętrznych to powinniście wiedzieć (bo mówiliście, że macie tutaj specjalistów) że jest to rola wójta.

  Powinniście także wiedzieć, że także Gmina Frysztak złożyła wnioski o środki zewnętrzne do PROWU, na schetynówki.

  Co do tego, że to Rada uchwala zaciągnięcie kredytu jest to prawda, ale wyłączną kompetencje do wystąpienia z takim wnioskiem ma wójt, a nie Rada.

  Tak jestem osobiście ciekaw jakbyście wygrali wybory jak zamierzacie zwiększyć dochody gminy, czy poprzez zwiększenie podatków, cięcia w inwestycjach, czy sprzedaży majątku.
  OdpowiedzUsuń
 15. Przepraszam, że nie piszę na bieżąco, ale koresponduję z telefonu. Po uruchomieniu naszej strony to komunikacja się poprawi.

  Naszym zdaniem Pana wypowiedzi krążą około prawdy i pokazują ogromny podział, który według nas jako Idzie Nowe2018 wpływa negatywnie na rozwój naszej gminy.

  Pokazuje, że niby rada robi tylko dobre rzeczy, a wójt niby tylko złe. Jest to mit a nie fakt, bo wójt i rada decydują wspólnie o pieniądzach podatników niezależnie od opcji, podział polityczny jest dla mydlenia oczu mieszkańców.

  Prawda jest taka i tu się zgadzamy, że kompetencje ma wójt ale prawda jest też taka, że bez głosowania większości Rady wójt nic nie może, więc jest to wasza wspólna decyzja i niech Pan przestanie przekręcać fakty i nie tworzy mitów.

  Tym bardziej, że część rady (PiS przynajmniej tak podpisano)pochwaliła się na ulotce, że plany budżetowe zależały od nich i oni je stworzyli, a druga część rady była przeciw w związku z tym uważamy, że zaciągniecie kredytu leży po stronie PISu. Do tego wójt musi wykonywać uchwalony przez Radę budżet. Więc nie ma co wypierać się kredytu bo on jest nierozłączną częścią planowanych przez PiS i pozostałych radnych inwestycji. Wspólna decyzja.
  Dlatego przyszedł czas na zmiany, na młodych ludzi, którzy nie mają uprzedzeń wobec siebie i kogokolwiek i otworzą nowy rozdział bez starych zaszłości i z nowoczesnym myśleniem.

  Oczywiście mamy pomysł na zwiększenie dochodów i przedstawimy go w naszym programie w swoim czasie(do wyborów 2 lata więc niech Pan się nie piekli). Z pewnością nie będziemy zadłużać gminy i nie zostawimy po sobie długów dla naszych dzieci, ani nie będziemy rozsprzedawać gminy jak to czynicie w tej chwili.

  Prawda jest też taka że cyferkami można obracać i próbować je uzasadniać, papier przyjmie wszystko, ale fakty są takie, że milion dwieście tysięcy kredytu jest ogromną kwotą, którą my i nasze dzieci będą spłacać długimi latami.

  Wszystko ma swój czas i przychodzi kres na kres. Państwu już dziękujemy Frysztak 2018.


  Zespół: Idzie Nowe 2018
  Anno Domini 2016; Gogołów, Pułanki, Glinik D., Frysztak1, Cieszyna1, Stępina, Lubla1,

  OdpowiedzUsuń
 16. Witam wszystkich bardzo dobry pomysł z tą wymianą na nowe wystarczyło by tylko wymienić tych 3 panów co zostały imiona wymienione wyżej ,każdy wie o jakich chodzi a jeden z nich kryje się pod (nick) FAKTYANIEMITY.

  OdpowiedzUsuń
 17. Powiem tak… jestem przekonany, że „IdzieNowe” jest konsekwencją prowadzonej od półtorej roku dezinformacji!!!.
  ----------------------------
  Przykład: nijaki FAKTYNIEMITY pisze w swojej wypowiedzi: „wójt ma kompetencje do zaciągania kredytów”, a „gmina Frysztak wystąpiła o środki zewnętrzne PROW” – gmina Frysztak, czyli kto …?
  ----------------------------
  Jest to przykład bardzo przemyślanego wprowadzania w błąd opinii publicznej. Wszystko, dlatego, że ciężko jest napisać, że wójt wystąpił o środki zewnętrzne, aby czasem mieszkańcy się o tym nie dowiedzieli, a dobrze byłoby, żeby zadłużenie spadło na niego – tak zwana polityka.
  ----------------------------
  Otóż zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym osobą, która podpisuje wszelkiego rodzaju dokumenty i umowy jest wójt gminy… zarówno dokumenty związane z zaciąganiem zobowiązań jak i dotyczące umów wcześniejszej spłaty kredytu. Jest także osobą odpowiedzialną za reprezentowanie gminy na zewnątrz. Raz stawia go to w dobrym, a raz w złym świetle – każda osoba ubiegająca się o urząd jest tego świadoma i musi przyjąć obie opinie.
  ----------------------------
  Najgorzej jest, jeśli pojawiają się osoby, które sukces biorą na siebie, a porażki zrzucają na wójta i urzędników – jest to naciąganie rzeczywistości. Ponadto zaburzanie tego porządku nawet w najlepszej wierze, wpływa negatywnie na wizerunek samorządu oraz powoduje, że pod każdym artykułem pojawiają się dziesiątki oskarżających wzajemnie się komentarzy.
  ----------------------------
  Oczywiście po to wybieramy radnych, aby wspólnie z wójtem szukali jak najlepszych rozwiązań. Czasem są to trudne decyzje, ale jeśli rada podejmuje uchwałę, a wójt ją wykonuje, lub poddaje propozycje uchwały, a rada ją przyjmuje to z pewnością nie powinno się chwalić wyczynami i wycofywać z mało popularnych decyzji – wszyscy jedziemy na jednym wózku.
  ----------------------------
  Ugrupowanie „IdzieNowe” najprawdopodobniej nie ma pojęcia, na czym to polega i powiela kolejne bzdury, które gdzieś wyczytało lub ktoś powiedział. Ponadto Sz.P. „Nowe”: łatwo się pisze - trudniej zrealizować. Problem nie polega na tym, co zrobić, aby było lepiej, ponieważ to wiemy wszyscy. Chodzi o to, aby wiedzieć jak to zrobić!
  ----------------------------
  Pozwoliłem sobie napisać po to, aby osoby, które wydają różne publikacje, piszą komentarze czy wypowiadają się w różnych miejscach dobrze się zastanowiły, co piszą i mówią ... Ponieważ faktycznie za te dwa lata może się okazać, że gdzie dwóch się bije tam trzeci skorzysta.

  Marek Armata

  OdpowiedzUsuń
 18. Jeszcze jedno Panie FaktynieMity. Robi Pan z siebie wielkiego ekonomistę udowadniając jak to obniżono kredyt. Otóż każde dziecko nawet w szkole podstawowej wie, że jeśli wzięło się kredyt w 2013 r. i płaciło się go regularnie przez trzy lata to w 2015 będzie mniejszy! Wynika to nie z wiedzy tylko umowy dotyczącej warunków spłaty kredytu podpisanej z bankiem.
  Musi Pan wreszcie zrozumieć, że robiąc z siebie bohatera szkodzi Pan wszystkim-sobie też. Niech Pan zobaczy, co ludzie piszą pod każdym jednym postem, który się pojawi. Chyba przyszedł czas wyciągnąć wnioski i przestać wciskać kit.
  Idzie Nowe, jeśli o was chodzi poczekam na wasz program i skład – wtedy pogadamy. Póki, co w razie pytań podaję e-mail: marek.armata@gosir.frysztak.pl

  Marek Armata

  OdpowiedzUsuń
 19. Jak Idzie Nowe obejmie stery w gminie to po roku mamy komisarza Panie Marku pan pisze pod swym nazwiskiem Pana wpisy są na temat i przeważnie konkretne ale nie w 100 procentach wpisy są eleganckie raz Pan mówi ze zwalcza hejt a potrafi Pan napisać o kimś nijaki do Pana to nie przystoi nie wierze ze była to pomyłka

  OdpowiedzUsuń
 20. Panie Marku ja nie wciskam kitu tylko podaje argumenty na to, że inicjatywa Idzie Nowe wprowadza swoimi wpisami czytelników w błąd. Co do kredytu i poziomu zadłużenia Naszej Gminy to uważam, że po ostatnich wpisach Idzie Nowe dalej nie rozumie tej kwestii. Widocznie nie są jeszcze w szkole podstawowej(wnioskowanie z Pana słów).
  Ponadto na moje posty odpowiadają tylko Idzie Nowe i Pan, a więc nie jest to duże grono. Uważam że mam prawo do prostowania nieprawdziwych informacji podawanych na tym portalu.

  Do Idzie Nowe.
  Mam prośbę by jednak podaliście skąd uzyskacie dodatkowe środki na realizacje swoich obietnic, które już przedstawiliście Nam, a także jak spłacicie od 2018 roku dług gminy w wysokości przynajmniej 10 mln zł. Chyba ja i inni mieszkańcy Naszej gminy mają do tego prawo. W końcu jesteście chyba poważną inicjatywą.

  OdpowiedzUsuń
 21. Do Pana Marka
  Panie Marku pogadamy jak wygramy, a wygramy na 100% z naszych nieoficjalnych wywiadów wynika, że już wie o nas cała gmina i większość głosujących opowiadających się do tej pory za jedną lub drugą frakcją zagłosuje na nas. Ludzie chcą całkowitej świeżości którą możemy dać tylko my IdzieNowe2018. Ludzie mają dość bałwochwalstwa, kłótni i sprzeczek. Sam Pan dobrze o tym wie. Walka o władzę zaślepiła nadrzędny cel pracy dla dobra ludności.
  Pana głos szanujemy i bierzemy pod uwagę bo jako jedyny ma Pan odwagę się podpisać. Dlatego w przyszłości liczymy na Pana wiedzę, nie uprzedzamy się do nikogo. Rozumiemy i podziwiamy Pana lojalność, w dzisiejszych czasach to wyjątkowo rzadka cecha. Na taką lojalność liczymy również my po naszej wygranej.

  Do FAKTYNIEMITY
  Tak jak pisaliśmy niech Pan się nie piekli do wyborów mamy sporo czasu. Przedstawimy nasz program odnowy gminy Frysztak. Myślimy o spłacie całego zadłużenia a nie części którą Pan wymienia.
  Nie damy się sprowokować, mamy swój plan, program i jasno wytyczone cele. Nasza kampania będzie nowoczesna inna niż wszystkie do tej pory. Postawimy telelebim i będziemy na rynku wyświetlać nasz program, punkt po punkcie, będziemy zapraszać ludzi na debatę, nagramy filmy reklamowe, zrobimy ulotki i będziemy odwiedzać mieszkańców. Będziemy przekonywać na naszej stronie i portalach społecznościowych. Dotrzemy online i pod strzechy.
  Zwyciężymy 2018 będzie rokiem przemian. Magiczna data odrodzenia Frysztaka. Już nami straszą więc się boją. To dobry znak.

  Mieszkańcy jeśli znikniemy na chwilkę to nie martwcie się. Chwilowo nie będziemy pisać w komentarzach, ale pamiętajcie, że jesteśmy i nabieramy sił. Wygramy z wami dla naszej wspólnej przyszłości.

  Zespół: Idzie Nowe 2018
  Anno Domini 2016; Gogołów2, Pułanki1, Glinik D1., Frysztak1, Cieszyna1, Stępina, Lubla1,

  OdpowiedzUsuń
 22. FAKTYNIE MITY oczywiście, że ma Pan prawo do prostowania rzeczywistości i jeśli będzie Pan faktycznie prostował to zapewniam, że nie będę się czepiał. Natomiast prostowanie poprzez naginanie jeszcze nikogo na prostą nie wyprowadziło…, a wręcz przeciwnie. Takie działania mają efekt krótkotrwały i zawsze odbijają się wielką czkawką.
  ---------------------------------
  Przykłady komentarzy i ustawy o samorządzie opisywałem powyżej teraz pozwolę sobie podać przykład ulotki, która z założenia miała przynieść korzyść autorom, a przyniosła skutek zupełnie odwrotny. Po pierwsze, dlatego, że ludzie są przekorni, a po drugie jest łatwa do podważenia, nie jest do końca uczciwa i najważniejsze nie wiadomo czy uda się z wymienionych tam punktów wywiązać oraz nie wiadomo czy zaplanowane tam inwestycje nie obrócą się przeciwko twórcom. Wycofać się też nie da rady ponieważ została rozdana mieszkańcom z podpisem ugrupowania.
  ---------------------------------
  Nie będę się rozpisywał, dlatego podam jeden przykład: w ulotce z góry założono, że studnia GOSiRu poprawi sytuację hydrologiczną gminy, a fakt jest taki, że nie jest jeszcze eksploatowana i nie wiemy do końca jak jej eksploatacja będzie ostatecznie wyglądać. Ponadto, jeśli nadchodzące lato będzie podobne jak w ubiegłym roku to istnieje duże prawdopodobieństwo, że gmina będzie borykać się z brakiem wody tak jak w latach ubiegłych, – więc jeśli mieszkańcy nie będą mieli wody przez choćby dwa dni, a GOSiR będzie podlewał w tym czasie murawę, to ja już współczuję osobie, która pod tą ulotką się podpisała. Zapewniam, że nie da się z tego wytłumaczyć i nikt tego nie zrozumie. A jeśli lato będzie deszczowe to nikt nawet nie wspomni o sytuacji hydrologicznej choćby na rynku fontanna powstała. Ten zapis na ulotce to strzał w kolano, zresztą nie jeden...
  ---------------------------------
  Na koniec najważniejsze – musi Pan zrozumieć, że naciąganie rzeczywistości, o której pisałem daje przekaz, że dla rządzących ważniejszy jest interes wyborczy niż sprawy mieszkańców, a to zawsze wpływa niekorzystnie na wizerunek danego ugrupowania. Dodatkowo „IdzieNowe” dostaje prezenty w postaci gotowych argumentów przeciw wam. Dlatego warto pisać rzetelnie lub zastanowić się czy w ogóle pisać. Powiem jeszcze raz widzi Pan efekt gradu negatywnych komentarzy pod każdym praktycznie postem.
  ---------------------------------
  ---------------------------------
  IdzieNowe muszę wam przyznać, że faktycznie udało wam się wzbudzić bardzo duże zainteresowanie i częściową aprobatę, jest to wasz pierwszy sukces… z tym, że balon już został wystarczająco napompowany i obawiam się, że po opublikowaniu programu i nazwisk pęknie z wielkich hukiem, na drobne kawałeczki, których nie da się poskładać … ale tak jak pisałem powyżej czekam na ten program odnowy z wielką ciekawością.


  Marek Armata

  OdpowiedzUsuń
 23. Do Idzie Nowe.
  Z tego co rozmawiałem z mieszkańcami, którzy czytali Wasz "Program" to stwierdzili, że jest oderwany od rzeczywistości.
  Ponadto dalej twierdze, że jesteście ignorantami ekonomicznymi, ponieważ przedstawiając swoje priorytety, na które trzeba środków finansowych nie macie pojęcia skąd ich pozyskać. Ponadto zamierzacie spłacić kredyt od 2019 roku w większej ilości niż gmina ma zaplanowane w prognozie. Wystarczyło tylko zajrzeć do uchwały, no ale po co. Jest tam napisane, że poziom zadłużenia na początek roku 2019 (początek kadencji) to 10 mln zł.

  Do Pana Marka
  Proszę napisać przykłady gdzie ja naginam jakieś twierdzenia, chyba, że i Pan nie rozumie kwestii zadłużenia gminy.

  A teraz wisienka na torcie:
  Podał Pan przykład studni na Gosirze, że PiS w swojej ulotce niepotrzebnie rozbudza nadzieje na poprawę sytuacji wodnej we Frysztaku. Wobec tego zmuszony jestem do zacytowania Pana:
  Planowany termin rozpoczęcia użytkowania studni przewidywany jest na połowę maja 2016 r. Studnia jest rozwiązaniem, która pozwoli częściowo obniżyć koszty utrzymania Ośrodka Sportu oraz w pewnym stopniu poprawi sytuację wodną w naszej gminie. Szczególnie będzie to ważne i widoczne podczas funkcjonowania basenów.
  Jest to Pana artykuł z dnia 23.03.2016 zamieszczony na Frysztak24 pod tytułem "INWESTYCJE I NAJBLIŻSZE PLANY GOSiRU".
  Pewnie Panu wolno zamieszczać takie informacje, ale jak już kto inny coś takiego zamieści to Pana zdaniem jest to informacja przedwczesna i niepewna.

  Co do rzetelności w pisaniu to przykładem studni sam Pan sobie strzelił w kolano. Radzę zastanowić się następnym razem przy pisaniu.

  Grad komentarzy negatywnych pod moimi postami to tylko Pan i Idzie Nowe. Proszę więc nie wyolbrzymiać, że jest to grad, bo to jest niepoważne.

  Pozdrawiam wszystkich bez wyjątku.


  OdpowiedzUsuń
 24. Zastanawiam się czy Idzie Nowe to Leszek Miller czy Magdalena Ogórek to pisze bo oni mówili ze na 100 procent wygrają wybory prezydenckie a wiemy jak się skończyło Idzie Nowe osoiagnie taki sam wynik ale jak by wygrało to Panie Marku trzeba być lojalnym z góry uprzedzają

  OdpowiedzUsuń
 25. Część I :-)
  Panie FAKTYNIEMITY, Pan nie rozumie mnie – nie chodzi mi tylko o zadłużenie ale o wszystkie informacje o zasadach funkcjonowania gminy, które przekazywane są ruchem jednostajnie krzywiącym, przez co obraca się to przeciwko gminie, radnym, wójtowi, urzędnikom, jednostkom organizacyjnym i placówkom oświatowym.
  ------------------------------------
  Zacytował mnie Pan kilka razy już w swoich wypowiedziach, więc z grzeczności dziękuję : - ) szkoda tylko, że znowu Pan skrzywił co dało się skrzywić.
  A teraz ta Pana wisienka - „PLANOWANY TERMIN” nie oznacza, że uda się go zachować ponieważ to jest PLAN i dlatego przemyślanie napisałem: „PLANOWANY TERMIN” co Pan słusznie zauważył i jak zwykle sprytnie przekręcił - no chyba że Pan nie rozróżnia słowa planowany od zatwierdzonego? Natomiast rzeczywistość pokazuje, że w trakcie prac pojawiają się kolejne problemy, brak czasu i długie terminy zatwierdzenia dokumentacji - to po pierwsze. Drugą niewiadomą jest informacja dotycząca tego jak ostatecznie będzie się kształtować ilość wody i jej jakość, a trzecim znakiem zapytania jest to, że nie wiadomo czy ta studnia rozwiąże problemy hydrologiczne gminy jak to już stwierdzono 27.02.2016 r. o godz. 8:28. Dlatego ja napisałem „W PEWNYM STOPNIU POPRAWI” Ponieważ może okazać się, że to będzie zbyt mały stopień poprawy i kłopoty z wodą nadal będą się utrzymywać, a Pan kolejny raz narzucił czytającym co autor miał na myśli, krzywiąc rzeczywistość. Ja sobie w kolano nie strzeliłem ponieważ zadaniem GOSiRu nie jest poprawa sytuacji wod-kan.. a Ośrodkowi ta studnia z pewnością korzyści przyniesie, ale nie koniecznie odczują to mieszkańcy więc nie koniecznie poprawi hydrologię gminy.
  Dostrzega Pan teraz różnicę mojej wypowiedzi, a informacji zamieszczonej na ulotce ? Mam nadzieję, że zrozumiał Pan również sposób krzywienia faktów przez Pana.
  -------------------------------------
  Po czwarte w ulotce Pisano o dotychczasowych zaniedbaniach w kwestii wody, co uważam, że jest nieprawdą, ponieważ radni , wójt i dyrektor ZK zawsze starali się szukać rozwiązań, a sam Pan wie, że nie jest to łatwe… nie dzielę tutaj w żaden sposób nikogo, ponieważ zawsze wydawało mi się, że jest to jeden samorząd, a nie dwa.. i jeden wspólny cel, a nie jednostronne przypisywanie sobie zasług i zrzucanie winy na drugich – to jest kolejny przykład krzywienia rzeczywistości zamieszczonej w ulotkach.
  Natomiast pisząc takie rzeczy jak ZANIEDBANIA W SPRAWIE WODY kręcicie bicz sami na siebie, ponieważ o zaniedbaniach piszą ci, którym to zaniedbywanie należałoby bezsprzecznie przypisać!

  Marek Armata

  OdpowiedzUsuń
 26. Część II:
  Mając wiedzę, że GOSiR wykopał tę studnię z nadpracowanych środków i do tego zajmuje się koordynacją związaną z jej wykonaniem i uruchomieniem to zapis na ulotce był nieadekwatny
  i powinien wyglądać inaczej - mówiąc szczerze poczułem niesmak gdy dowiedziałem się z ulotki, że studnie wykopał ktoś inny, zwłaszcza, że wydając informację o poprawie hydrologii gminy autorzy nie mieli pewności czy ta studnia w ogóle jest! – to kolejny przykład.
  Natomiast Pewne jest tylko jedno, że studnia, GOSiRu stała się najbardziej politycznym „wykopaliskiem”, jakie znam; -) szkoda tylko, że nie dokopaliśmy się do ropy - to tak w formie żartu, aby rozładować atmosferę.
  -------------------------------------
  „IdzieNowe” to bezlitośnie wykorzystuje i coraz więcej ludzi zaczyna im przyklaskiwać - dzięki publikacji nieprzemyślanych informacji wy tracicie, a oni zyskują. Więc jeśli Pan chce przykłady naginania rzeczywistości, która odbija się czkawką to mogę przedstawić, co najmniej kilkadziesiąt…, . ale proszę mi wierzyć, że nie chciałby Pan abym to zrobił – do tych powyżej dodam chociażby sprawy dotyczące wniosków inwestycyjnych składanych przez pozostałych radnych, które zostały odrzucone, a na portalu f24 napisano, że ich nie było itp.
  ---------------------------------
  Pisząc o gradzie negatywnych komentarzy nie miałem na myśli tego artykułu tylko wszystkie od początku roku, jeśli nadal Pan uważa, że ich nie ma, to proszę cofnąć się wstecz i poczytać raz jeszcze.
  Nawet o wiele z nich byłem niesłusznie posądzony ale informuję, że nie mam zwyczaju pisania anonimów.
  --------------------------------
  Uważam, że opublikowane niedawno materiały powodują, że samorząd z każdym dniem traci na wiarygodności, a wraz z nim wszyscy, którzy w samorządzie działają, co w konsekwencji może spowodować, że sami siebie wykoleicie z tych prostowanych przez siebie torów. To jest moje zdanie, z którym można się zgodzić lub nie…
  ---------------------------------
  Dziękuję za dyskusję, mam nadzieję, że to co napisałem nie obróci się tylko przeciwko mnie ale może otworzy też niektórym troszkę oczy. Mam zasadę, że nie przesadzam z ilością wpisów pod jedną dyskusją, bo to gubi sens tego „dialogu” - więc na tym kończę i pozdrawiam. Panu od wisienki życzę smacznego i proszę pamiętać, że nawet najsmaczniejszym tortem można się zakrztusić, a wisienką nawet zadławić …
  Bez obrazy ; - ) Chętnie poznałbym Pana Godność Panie FAKTYNIEMITY. Z pewnością poprawilibyśmy merytorykę rozmowy.

  Marek Armata


  OdpowiedzUsuń
 27. Paanie MITYnieFAKTY nasz program jest oderwany do rzeczywistości, przecież jeszcze go nie opublikowaliśmy. To wasz program wydaje się być oderwany od rzeczywistości w dodatku wszędzie Pan pisze że coś się nie da. Wy już pewnie nie ale My damy radę.

  Nowe informacje ważne informacje dla mieszkańców. Dowiedzieliśmy się dzisiaj, że radni z Wiśniowej załatwili pieniądze na chodniki przy drodze wojewódzkiej 998, a nasi radni zaplanowali wydatki na chodniki z budżetu gminy twierdząc, że się nie da . Jak to się potwierdzi to uważamy że to skandal i dowód na marnotrawienie naszych pieniędzy.
  Jak obejmiemy władzę w 2018 r. zapewniamy, że powstaną chodniki we wszystkich niebezpiecznych miejscach zwłaszcza przy szkołach. Napiszemy dobre wnioski i ściągniemy na to unijne pieniądze. I niech Pan FAKTY przestanie kłamać mieszkańców że się nie da.

  Zapraszamy was na emeryturę, rządzenie zostawcie młodszym z energią i chęciami do pracy.

  2018 rokiem przemian.

  Zespół: Idzie Nowe 2018
  Anno Domini 2016; Gogołów2, Pułanki1, Glinik D1., Frysztak1, Cieszyna1, Stępina, Lubla1,

  OdpowiedzUsuń
 28. Do Idzie Nowe.
  W dniu 21.03.2016 roku na Frysztak24 opublikowaliście swój manifest zawierający 22 pkt., z których wiele dotyczy nowych wydatków. Te 22 pkt. wyglądają mi na Wasz program polityczny. Dlatego pytam jak pokryjecie te wydatki i jak spłacicie od 2019 roku zadłużenie gminy w kwocie 10 mln zł. Jako Wasz potencjalny wyborca mam do tego prawo, ponieważ chce Was sprawdzić czy jesteście wiarygodni. W tej chwili wychodzi że nie, a dodatkowo twierdze że nie macie bladego pojęcia o ekonomii.
  Po drugie gdzie ja ciągle piszę, ze coś się nie da. Proszę o przykłady. Przecież w sprawie zadłużenia ja nie napisałem, że się nie da, tylko zapytałem Was jak to zrobicie. A to jest różnica.

  Co do chodników nie posiadam na razie żadnych informacji więc się nie wypowiem na razie. Być może i u nas powstaną na tych samym zasadach jak w Wiśniowej.

  Zespole Idzie Nowe jeżeli Wam zależy na dobru gminy to podajcie może już teraz pomysły na spłatę zadłużenia. Bo przecież dla Was najważniejsze jest dobro gminy i z każdym mieliście współpracować dla jej dobra.

  OdpowiedzUsuń
 29. FAKTYNIEMITY Skoro Pan tak się dopomina u wszystkich o przykłady to przedstawię tutaj to co uważamy za marnotrawstwo pieniędzy podatników.
  A Pan Panie Marku niech przeczyta dokładnie i postanowi gdzie chce stanąć w przyszłości bo ostatni Pana wywód był zbyt dwuznaczny.

  Cytat z Fryszt24 dotyczący Informacja o realizacji budżetu z dnia 27.2.16 z początkiem zapisanym na czele z Panem Przewodniczącym Gminy Panem Stanisławem K.
  CYTAT – budowę chodnika przy drodze wojewódzkiej w Cieszynie i Pułankach (wkład własny) bez udziału funduszy gminnych w tych inwestycjach nie było by mowy o ich realizacji w rozsądnym terminie,

  Można z tego wnioskować że jak Wiśniowa załatwiła dotację wojewódzką to nasi zajmowali się uzasadnianiem tego że musimy dołożyć gminne pieniądze bo inwestycji nie uda się zrobić. A tym czasem Wiśniowa będzie miała sfinansowane chodniki i zgodnie z zaplanowanym czasem.

  Artykuł został przez nas skopiowany i po rozstrzygnięciu sprawy z chodnikami trafi z interpretacją do każdego domu w gminie Frysztak. Musimy pokazać, że w gminie można rządzić lepiej dlatego postawcie na IdzieNowe2018

  Zespół: Idzie Nowe 2018
  Anno Domini 2016; Gogołów2, Pułanki1, Glinik D1., Frysztak1, Cieszyna1, Stępina, Lubla1,

  OdpowiedzUsuń
 30. FAKTYNIEMITY Skoro Pan tak się dopomina u wszystkich o przykłady to przedstawię tutaj to co uważamy za marnotrawstwo pieniędzy podatników .

  Informacja która dotarła na naszego emaila po wczorajszej publikacji komentarza o chodniku jest jeszcze bardziej niepokojąca, Frysztacki rynek. Z informacji które mamy można wywnioskować że przez zaplanowanie asfaltowania krótkich odcinków dróg i tym podobnych na które przeznaczona zostanie duża część budżetu nie będą robione drogi wokół rynku. Zastanawiam się dlaczego przewodniczący komisji budżetowej głosuje w taki sposób skoro jest radnym z Frysztaka. Wydaje mi się że sklepy wokół rynku tez lepiej by prosperowały. A ludziom ten rynek się należy. Wnioskujemy oficjalnie do Pana Wójta o interwencje w tej sprawie ponieważ uważamy że do końca tej kadencji wójt jest winien aby tę inwestycje wykonać.

  Po wyjaśnieniu sprawy roześlemy ulotki do każdego domu we Frysztaku.

  Zespół: Idzie Nowe 2018
  Anno Domini 2016; Gogołów2, Pułanki1, Glinik D1., Frysztak1, Cieszyna1, Stępina, Lubla1

  OdpowiedzUsuń
 31. FAKTYNIEMITY Skoro Pan tak się dopomina u wszystkich przykłady to przedstawię tutaj to co uważamy za marnotrawstwo pieniędzy podatników .

  Sprawa najtrudniejsza i zastanawiamy się czy to nie jest sprawa do CBŚ lub Prokuratury i mediów?
  W artykule z dnia 27.2.16r. pod nazwą Informacja o realizacji budżetu podpisana początkowo z przewodniczącym Rady Stanisławem K. na czele jest zapis

  Dzięki zabiegom części radnych udało się doprowadzić do tzw. transakcji wiązanej tzn. dzięki zaangażowaniu się gminy w budowę tej sali, gdzie koszt dla gminy będzie wynosić około 300 000.00zł otrzymaliśmy obietnicę wykonania szeregu istotnych dla mieszkańców gminy inwestycji

  Zastanawiamy się czy to jest zgodne z polskim prawem. Proszę napisać mieszkańcom kto dał obietnicę że w zamian za salę da pieniądze na drogi powiatowe i wojewódzkie ?

  Według nas to rażące układy które blokują lub otwierają inwestycje. Jeśli tak wygląda działalność województwa, powiatu i gminy to nie mamy wielkiej perspektywy na przyszłość.
  Zapis w zamian za udało się doprowadzić do tzw. transakcji wiązanej i otrzymaliśmy obietnicę budzi ogromne wątpliwości co do prawa.

  Zapewniamy że rozeznamy temat i jak trzeba będzie zgłosimy odpowiednim służbom.


  Zespół: Idzie Nowe 2018
  Anno Domini 2016; Gogołów2, Pułanki1, Glinik D1., Frysztak1, Cieszyna1, Stępina, Lubla1

  OdpowiedzUsuń
 32. Zapis w zamian za budowę sali udało się doprowadzić do tzw. transakcji wiązanej i otrzymaliśmy obietnicę budzi ogromne wątpliwości co do prawa.Do tego dochodzi sprawa budowy z naszych informacji wynika że nowej sali pod pretekstem remontu starej . Poczekamy czy sala zostanie przyznana i będziemy to monitorować czy nie zostało złamane prawo ani czy nie doprowadzono do korupcji ponieważ tak odbieramy transakcję wiązaną.
  link do artykułu http://www.frysztak24.pl/2016/02/informacja-o-realizacji-budzetu-asd.html Proszę czytać pod zapisem sala gimnastyczna w Stępinie na samym dole.
  Oczywiście skopiowaliśmy cały artykuł aby autorzy nie kazali go usunąć ze strony.

  Zespół: Idzie Nowe 2018
  Anno Domini 2016; Gogołów2, Pułanki1, Glinik D1., Frysztak1, Cieszyna1, Stępina, Lubla1

  OdpowiedzUsuń
 33. Na początku traktowałem Was poważnie. Ale teraz to po prostu jesteście grupą osób niepoważnych, mściwych i niedoinformowanych. Lepiej już nic nie piszcie,bo co wpis to bardziej się pogrążacie. Do rzeczy:

  I. Chodniki - na 100% mogę powiedzieć, że Gmina Wiśniowa będzie robiła te chodniki w systemie 50/50. To znaczy, że musi dołożyć 50%, tak jak jest to zakładane w Naszej Gminie.

  II.Frysztackie ulice - kolejne kłamstwo. W budżecie na stronie 27 jak byk piszę, że na modernizacje ulic Frysztaka zaplanowano ponad 1 mln zł. Wkład własny to 387 tys. zł, a resztę to środki zewnętrzne. Jest to największa kwota jaką ma ta miejscowość z całej gminy. Ponadto sugerujecie by na ulice Frysztaka zabrać pieniądze innym wsią, a to przecież wy w swoim programie w pkt 20 pisaliście o równym rozwoju całej gminy. Na końcu tego wątku pragnę podziękować panu przewodniczącemu Komisji Budżetowej za to, że stara się o równomierny rozwój całej gminy.

  III. Sala gimnastyczna w Stępinie - to chyba dobrze, że Nasi włodarze zawarli taki układ, bo oprócz sali będziemy mieli za darmo inne inwestycje. No ale wy chcecie donosić na własną gminę. To już wiem kto stał za donosami na przewodniczącego gminy, na rzekome wykorzystywanie busa gminnego. Czyżby wasze idee już po miesiącu przestały Was obowiązywać? A tak pięknie się zapowiadaliście.

  IV. Dalej nie wiem jak zamierzacie spłacić zadłużenie gminy w kwocie 10 mln,bo podaliście jedynie oszczędności w kwocie 200 tyś na chodnikach. Wychodzi z tego, ze spłacanie długów będzie poprzez cięcia inwestycji. Chyba coś innego pisaliście w swoim manifeście w marcu.

  Na koniec sugeruje, że jak już coś piszecie to wcześniej sprawdzajcie czy to prawda, bo wychodzicie na delikatnie mówiąc na niedouczonych. Również widzę że szukacie tylko haków na PiS zamiast cieszyć się jak to ugrupowanie będzie mięć jakiś sukces który przyniesie korzyści Naszej Gminie. Nie tędy droga.

  Pozdrawiam wszystkich czytelników tego portalu.

  OdpowiedzUsuń
 34. Jakie sukcesy. O czym ty czlowieku piszesz. Ty naprawdę nie widzisz ze tu niechodzi o pis tylko o osoby w nim zrzeszone ?

  Szczególnie podziekujemy za dalsze zadłużenie gminy. Łatwo bierze się kredyt dla wlasnej kariery i tych sukcesów jak go spłacać będą musiały cudze dzieci.

  O chodnikach również slyszalem że wisniowa ma dotację a nawet gdyby nie miala to nasza rada obiecała przed wyborami że zalatwi dla tego nie usprawiedliwiamy was.Jest to zaniedbanie.

  Rynek Frysztak wiem na 100 % że wójt pilnuje i napewno go zrobi.

  Jak panu nie jest wstyd pisać o rownowazeniu gminy wiedząc że opusciliscie uwagi pozostalych radnych.

  Sala dalej jest na granicy prawa i zastanawiam się jesli broni pan tak tej swojej grupy czy też pan pertycypuje w tranzakcji wiazanej i czy panu tez cos obiecano w zamian.

  OdpowiedzUsuń
 35. Największe sukcesy macie w pisaniu bo codzienne życie już nie wygląda tak imponująco jak te papierowe przechwałki oderwane od rzeczywistości.

  Pisze pan że nas nie można traktować poważnie a próbuje pan wmówić mieszkańcom że dobrze jak rządzący mają transakcje wiązane, układy i wzajemne obietnice. Panie MITY uważamy że Pan Starosta jako mieszkaniec gminy Frysztak nie robi żadnej łaski aby wykonać drogę powiatową. Niech Pan przeczyta co pan pisze i przestanie wmawiać że dzięki transakcji wiązanej powstaną drogi powiatowe. Bo jeśli tak Pan Starosta traktuje gminę Frysztak tak jak pan sugeruje to znaczy że jest już zbyt długo na tym urzędzie.
  Inne powiatowe gminy nie muszą wchodzić w transakcje wiązane aby mieć wyremontowane drogi powiatowe.
  Inne gminy nie muszą wchodzić w transakcje wiązane aby mieć remontowaną drogę wojewódzką.
  Czy pan wie o czym pan pisze to nie jest normalne ani uczciwe a czy zgodne z prawem to się okaże.

  Jeśli chodzi o równoważenie gminy oczywiście że pieniądze powinni trafiać do każdej miejscowości równorzędnie ale to wy zaburzyliście ten system i te pieniądze powinny zostać wzięte ze środków zewnętrznych a nie z kredytu na ponad milion złotych.

  Przeglądnęliśmy ten budżet o którym pan tyle pisze i stwierdzamy że dochody w dużym stopniu są naciągane i nie uda się ich zrealizować więc niech pan nas nie poucza tylko sam zastanowi się nad stworzonym budżetem. Trzeba przekazać mieszkańcom że wszystkie sztuczne dochody które nie zostaną wykonane pokryjecie biorąc kolejny kredyt. To jest pewnie prawdzie miano sukcesu.

  IdzieNowe2018 jest po to aby zaprowadzić porządek i stworzyć przyszłość nie na kartkach papieru tylko na naszej frysztackiej ziemi.
  Mieszkańców trzeba traktować poważnie.

  Zespół: Idzie Nowe 2018
  Anno Domini 2016; Gogołów2, Pułanki1, Glinik D1., Frysztak1, Cieszyna1, Stępina, Lubla1,

  OdpowiedzUsuń
 36. A to wy nie wiecie, że im mniej się robi tym wiecej potrzeba mówić o sukcesach. Metoda od czasów komuny.Oni sa z tych lat to pamiętają. Gdzie te sukcesy jak czlowiek rozejrzy się dookoła to nic nie jest robione a jak wlaczy komputer ro same pasma sukcesow szkoda ze wirtualne a nie w realu.

  OdpowiedzUsuń
 37. A to wy nie wiecie, że im mniej się robi tym wiecej potrzeba mówić o sukcesach. Metoda od czasów komuny.Oni sa z tych lat to pamiętają. Gdzie te sukcesy jak czlowiek rozejrzy się dookoła to nic nie jest robione a jak wlaczy komputer ro same pasma sukcesow szkoda ze wirtualne a nie w realu.

  OdpowiedzUsuń
 38. Chyba czas abyśmy napisali coś zgodnie z tematem; -)
  Zespół Schronu Kolejowego Stępina – Cieszyna. Wyjątkowa atrakcja turystyczna, która cieszy się coraz większą popularnością. Kilka lat temu udało się to miejsce doprowadzić do takiego stanu, aby mogło przyciągnąć gości spoza granic gminy Frysztak. Jest to jeden z przykładów na to, że każda atrakcja rozwija lokalny rynek turystyczny. Dodam, że wszystkie grupy przebywające w bazie noclegowej Ośrodka Sporu podczas każdego turnusu zwiedzają tę niezwykłą budowlę. Zwiedzanie schronu jest także w corocznym programie ogólnopolskiego spływu kajakowego. Przy schronie organizujemy także cykliczny turniej pod nazwą „SchronBall”. Nasi goście zawsze wracają zachwyceni i pełni podziwu. Jest to dowód na to, że gmina Frysztak ma potencjał, a jeśli się chce to przy odrobinie chęci i współpracy można ją rozwijać.
  ------------------------------------------------------
  Rozbudowa poddasza GOSiRu nie jest wirtualna, że o studni nie wspomnę; -). Mało tego mamy już obłożenie na całe wakacje 2016 r. i bardzo dobrze kształtuje się dalsza perspektywa. Jest to inwestycja, która nie tylko przyciąga turystów i sportowców, ale daje wymierne dochody i zatrudnienie. Modernizacja jest też pewnego rodzaju sukcesem zapoczątkowanym przez poprzednią Radę Gminy i Pana Wójta oraz kontynuowana przez obecną Radę i tego samego Wójta. Jest to również przykład na to, że są inwestycje, które nie tylko dzielą, ale też i łączą…
  Wspólnymi siłami udaje nam się rozwijać branżę hotelarską, która w przyszłości być może będzie wspomagać wszystkie gospodarstwa agroturystyczne w gminie, gastronomię i lokalnych rękodzielników.
  ------------------------------------------------------
  Do Pana FAKTYNIEMITY i pozostałych napisze tylko tyle:
  „Nie da się budować przyszłości zapominając i oskarżając tych, którzy kiedyś zadbali o teraźniejszość… ponieważ kiedyś wasi następcy mogą ocenić was tak jak wy oceniacie swoich poprzedników”.

  Marek Armata

  OdpowiedzUsuń
 39. Przypomnę jeszcze to co na początku docenimy wszystkich którzy pracowali dla dobra gminy. Postawimy na turystykę w gosirze będą też drewniane domki jednorodzinne oprócz hotelu. Naprawimy wszystkie obiekty historyczne. Ten rynek rozwiniemy najbardziej razem z szlakami i deptakami. Do gminy będą przyjeżdzać ludzie z Polski i zagranicy. Przy turystyce rozwiniemy wszystko i wszystko za unijne pieniądze.

  Zespół: Idzie Nowe 2018
  Anno Domini 2016; Gogołów2, Pułanki1, Glinik D1., Frysztak1, Cieszyna1, Stępina, Lubla1,

  OdpowiedzUsuń
 40. Panie Marku, jeżeli i Pan zastosuje się do tej maksymy i pozostali, to i Ja przestane odpowiadać na posty. Idzie Nowe może sobie pisać co chce, co zrobi, pod warunkiem, że nie będzie tworzył fałszywych oskarżeń, pomówień jak to było w powyższych postach (chodniki, kredyt, rynek frysztacki, wykorzystanie busa itp). Dziękuje i pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 41. Panie FAKTYNIEMITY, forum jest otwarte dla wszystkich, a ja Panu nie zabraniam pisać, jeśli o mnie chodzi może Pan to robić nawet i kilka razy dziennie. Mało tego, uważam, że powinien Pan pisać tylko bez przekręcania faktów i pomijania bardzo ważnych kwestii. A jeszcze gdyby Pan się podpisywał to w ogóle …
  ---------------------------------------
  W związku z tym że się nie rozumiemy ;-) podam jeszcze raz przykłady:
  Hotel:
  - rozbudowa trawa od 2011 r. i jest sukcesem poprzedniej i obecnej rady oraz Pana wójta. Mało tego modernizację wykonano dzięki środkom Unii Europejskiej z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Kwota dofinansowania wynosi 1.697.306,18 zł /słownie: milion, sześćset dziewięćdziesiąt siedem tysięcy, trzysta sześć złotych i osiemnaście groszy/. To trzeba podkreślić ponieważ gdyby nie pieniądze z RPO rozbudowy Ośrodka nigdy by nie było. Oczywiście fakt, że obecna rada widzi perspektywę rozwoju Ośrodka i go wspiera jest ważne, ale uważam, że nie powinna rozbudowy przypisywać tego tylko sobie.
  Studnia:
  - gdyby Pan napisał na ulotce, że GOSiR nadpracował środki w sezonie kąpielowym 2015, które rada wróciła do budżetu Ośrodka i że prace koordynowali pracownicy GOSiRu też bym się nie czepiał. Mało tego napisałbym dziękuję za współprace i zrozumienie naszych potrzeb. A w ulotce napisano o dotychczasowych zaniedbaniach – jest to niesprawiedliwe i do tego wpływa negatywnie na postrzeganie funkcjonowania samorządu i wszystkich osób w nim obecnie i do tej pory działających - Pana również. Nie rozumiem tylko pisania samemu na siebie, że będąc w poprzedniej kadencji zaniedbywało się sprawy wody. Takie pisanie jest wodą na młyn dla chociażby dla „IdzieNowe”.
  ---------------------------------------
  Chce Pan abyśmy się cieszyli z Pańskich sukcesów ale Pan nie potrafi się cieszyć z sukcesów innych… Powiem więcej, że nie potrafi Pan się cieszyć z sukcesów, które osiągał Pan będąc w poprzedniej kadencji, twierdząc że to zaniedbania… Kwoty pozyskanych środków zewnętrznych w poprzednich latach mówią same za siebie. Życzę Panu aby w tej kadencji osiągnął Pan takie wyniki jakie osiągał Pan będąc radnym w poprzednich latach.
  Zapewniam, że jeśli informacje przekazywane mieszkańcom będą obiektywne i nie będą pomijać kwestii ważnych, nie będę się odnosił krytycznie do publikowanych materiałów.
  ---------------------------------------
  Co do IdzieNowe, to cóż.. muszą się jeszcze dużo uczyć – ciągle czekam na te ich dowody, program i listę członków. Wtedy zobaczymy co jest kłamstwem, co naciąganiem, a co może być prawdą oraz jaka czeka nas przyszłość - boję się tylko, że z tym dobrobytem sobie nie poradzimy ;-)

  Marek Armata

  OdpowiedzUsuń
 42. Panie Marku z tym radnym dał Pan czadu. Może w związku z tym wystartuję w przyszłych wyborach bo widzę, że się nadaję. A moich personaliów i tak Pan nie pozna.

  Cały czas staram się pisać bez przekręcania faktów w odróżnieniu od innych tutaj piszących. Jeżeli przekręcam fakty to proszę podać przykłady. Ma Pan dziwne poczucie sprawiedliwości. Mnie Pan atakuję pośrednio za sprostowania nieprawdziwych twierdzeń (chodniki, ulice Frysztaka, zadłużenie gminy), a osoby które takie twierdzenia puszczają w obieg mają u Pana uznanie, bo po pierwsze zachęca ich Pan do współpracy ze sobą, a dodatkowo ich Pan za to nie neguję. To jak jest z Pana obiektywizmem i poczuciem sprawiedliwości?

  Druga sprawa, czy ja tu krytykowałem Hotel na Gosirze, studnie. Dlatego proszę o niewkładanie mi w usta wypowiedzi i twierdzeń, których tutaj nie napisałem.

  Co do sukcesów o których piszę Pan, to ja nie napisałem, ze są, tylko napisałem, że niektórzy by się w ogóle nie cieszyli gdyby takie nastąpiły w skutek działania PiS-u(proszę sobie przeczytać dokładnie posta).

  Zarzuca Pan ulotce, której jednak nie pisałem, ze powinna zawierać także informacje o nadpracowanych środkach przez GOSIR, które zostały przeznaczone m.in na Gosir. A czy Pan w poprzednim roku nie umniejszał zasług obecnej Rady w rozbudowie bazy hotelowej w swoich artykułach, pomijając ją w ogóle?


  Życzę miłego dnia wszystkim.

  OdpowiedzUsuń
 43. Panie FAKTYNIE MITY, jeśli Pan nie jest tym, kim myślę, że Pan jest to przepraszam, ale też przestaje Pana traktować poważnie. Widzę, że jedynym Pana celem jest skłócenie kogo się da. Jeśli chodzi o przekręcanie faktów przez Pana to jest Pan w tym wybitny -podawałem już tyle przykładów, że sam Pan powinien je wreszcie dostrzec… Na życzenie podam kolejny, taki pierwszy z brzegu:
  Nigdzie nie twierdziłem, że krytykował Pan hotel i studnie - pisałem, że moim zdaniem zapis na ulotce powinien wyglądać inaczej.
  Sprawa druga, jeśli uważa Pan, że „Idzie Nowe” ma u mnie uznanie to niech Pan jeszcze raz przeczyta to, co pisałem na ich temat. Mam o nich wyjątkowo negatywne zdanie, ponieważ pisząc podszywają się w pewnym stopniu pode mnie, przez co wiele osób twierdzi, że to ja i to mnie mówiąc krótko denerwuje.
  Jeśli chodzi o negowanie kogokolwiek to powiem tak nie wiem, jakie dowody ma „IdzieNowe” – od pół roku twierdzą, że mają jakieś zdjęcia, więc poczekajmy zobaczymy. Wtedy będziemy mogli powiedzieć, że albo mieli racje albo są oszustami. Ale dzisiaj ani ja ani Pan tego nie wiemy -więc ja nie mogę ich negować, a Pan nie może powiedzieć, że kłamią. Czas pokaże jaka jest prawda.
  Ponadto analizując wpisy „ IdzeNowe” i nie tylko napisano na Pana życzenie, a nie moje i to wszystko co zostało napisane można zawdzięczać właśnie Panu. Ponieważ gdyby Pan nie żądał bez przerwy przykładów pewnie dawno by się skończyły wypowiedzi oczerniające innych. Tak naprawdę to Pan nieświadomie robi krecią robotę.

  ---------------------------------------------
  Jeśli chodzi o umniejszanie komukolwiek (poprzednia kadencja rady - jak to Pan nieładnie zasugerował), muszę wrócić do Ustawy o Samorządzie Gminnym i osób, które według jej zapisów wykonują budżet i reprezentują gminę na zewnątrz. Nie znam takiego miejsca na świecie gdzie nie licząc Frysztaka ktoś twierdzi, że zadania wykonuje Rada Gminy. Zawsze jest to Wójt, Burmistrz, Prezydent, Starosta, Marszałek, Wojewoda itp. Ogólnie mówiąc w zależności od rodzaju samorządu i pełnionych funkcji. Rada jest organem uchwałodawczym, a Wójt wykonawczym stąd taki podział realizacji zadań samorządowych. I nie jest to w żadnym stopniu umniejszanie komukolwiek - po prostu tak jest. Uważam, że próby zaburzenia tego wprowadzają chaos.

  -------------------------------------------
  O inwestycjach piszą też osoby, które zarządzają daną jednostką, ponieważ na ich barkach spoczywa bezpośrednia realizacja zadania – tak też jest w moim przypadku. Ale podam Panu link do jednego z KILKU artykułów gdzie Pisałem o realizacji zadań przez Wójta oraz o działaniach poprzednich dyrektorów. Jeśli jeden Panu nie wystarczy mogę podać więcej odnośników. Oczywiści te zapisy też traktowane są negatywnie ponieważ polityka bierze górę. Pan jest tego przykładem.
  Przekierowanie na stronę z artykułem - bardzo proszę(trzeba skopiować i wkleić w pasek adresu):
  http://www.gosir.frysztak.pl/2015/01/tak-budowano-historie-gminnego-osrodka.html

  Marek Armata

  OdpowiedzUsuń
 44. WAŻNE – ARTYKUŁY JAKO PROMOCJA I MARKETING GOSIR FRYSZTAK:
  Natomiast, jeśli chodzi o większość moich artykułów to proszę zapamiętać raz na zawsze jedną rzecz:
  Informacje o realizacji, nowych działaniach , rozbudowie GOSiRu, doposażeniu bazy, nowym standardzie Ośrodka, zmianach sposobu działania , poprawie warunków rekreacyjno-wypoczynkowych itp. piszę w ramach działań marketingowych i promocyjnych.
  Robię to z myślą o mieszkańcach naszej gminy aby znali sytuację oraz osobach spoza gminy, traktując ich jako naszych potencjalnych klientów.
  ------------------------------------------------------
  Jeśli Panu polityka tak bardzo ogranicza widoczność to proszę wziąć pod uwagę, że ja musze patrzeć troszeczkę dalej niż Pan: Rynek usług turystycznych jest bardzo rozbudowaną i trudną branżą z niebywałą konkurencją. To samo dotyczy się pozycjonowania stron w Internecie. Więc abyśmy, jako GOSiR mogli się utrzymać i rozwijać bazę noclegową musimy pisać o zmianach i zachęcać gości do przyjazdu, a im więcej osób to czyta tym jesteśmy wyżej w hierarchii pozycjonowania chociażby przeglądarki Google. Dzięki takim zabiegom wyszukują nas kluby w całej Polsce i zarabiamy pieniądze. Proszę zobaczyć opisy innych obiektów o podobnych charakterze jak nasz (jest ich tysiące) czy tam ktoś pisze o sukcesach radnych?. Takie rzeczy powinien nawet Pan rozumieć.

  ------------------------------------------------------
  Sugerowanie przez Pana tego, że to atak na PIS lub umniejszanie Gospodarnym jest złośliwością i próbą skłócenia. I niby pod pretekstem prostowania FAKTÓW próbuje Pan wrzucić kość niezgody. Za swoje słowa odpowiadam i potwierdzam własne zdanie (mam prawo go mieć) ale za Pana interpretację nie mam najmniejszego zamiaru. Tym bardziej, że tak naprawdę wstydzi się Pan swoich poglądów występując jako anonim i nie odpowiada za swoje zdanie ponieważ nie wiadomo kim Pan jest. Dlatego uważam, że uczciwym byłoby aby Pan jako ANONIM nie narzucał interpretacji mojego zdania innym ponieważ ja się podpisuję. Tak jak pisałem wcześniej jeśli Pan się podpisze imieniem i nazwiskiem poprawi się merytoryka Pana wypowiedzi, a być może Pana zdanie będzie wyglądać zupełnie odwrotnie…
  Takich chorągiewek jak Pan jest znacznie najwięcej - jako anonimy piszą jedno, a w życiu codziennym mówią drugie …
  Więc jeśli ma Pan chociaż troszkę honoru i ambicji, to proszę przestać wmawiać innym co ja mam na myśli ponieważ umiem wypowiedzieć się sam za siebie, a Pan potrafi to robić tylko jako ANONIM.

  Marek Armata

  OdpowiedzUsuń
 45. Panie marku jest powiedzenie ktore mowi że z głupim się nie dyskutuje wiadomo dla czego.
  Fakty niby tak mądrzy sie a doprowadzil do sytuacji że ludzie w gminie mowią że jak bedą wylewac fundamenty pod sale to przyjadą zdjęcia zrobić aby pokazać że to nie jest robienie starej tylko budowanie nowej sali z zastanowieniem o tym ze to moglo byc zalatwiane pod stołem wzamian za inne rzeczy. Chodzi mi o ten układ wiązany.
  Swoim bzdyrnym pisaniem doprowadzi dio tegop ze trzeba bedzie zwrócić środki unijne. Juz lepiej nic Fakty nie prostuj.

  OdpowiedzUsuń
 46. Hi hi hi faktycznie Mity to czlowiek Gis. Wyciaga te pytania aby odsłonić wszystkie brudy pod pretekstem obrony. Niby jest za pisem a pracuje dla gis. Taki szpieg jak Bond. Kto by cos takiego wymyslil. Dzieki ciagnieciu za jezyk poruszono juz wszystko co niedobre. To je wyborne. Jak nie jest radnym to pewnie pracuje w urzędzie i zamiast pracowac pisze w godzinach pracy.

  OdpowiedzUsuń
 47. Tak mi przyszło hi hi a może MITOLOGICZNY jest podwójnym agentem Tomkiem?

  OdpowiedzUsuń
 48. FAKTYniemity i idzienowe mogą byc jednym ugrupowaniem. Jeden niby prostuje i daje tak naprawdę pretekst do ataku. Idealne rozwiazanie i przy okazji skluca oba obozy aby to wykorzystac. Pewnie zaprzeczy bo co ma zrobic. Mamy was.

  OdpowiedzUsuń

Below Post Ad