PIENINY - WYCIECZKA Z GOSIRem /30.04.2016 r./ - TRWAJĄ ZAPISY


Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku serdecznie zaprasza na wiosenną wycieczkę w Pieniny. Jest to idealna okazja by owocnie zacząć weekend majowy. Piesze wycieczki są wspaniałym sposobem na spędzenie wolnego czasu a zwłaszcza w Pieninach. Wytyczone szlaki nie są zbyt wymagające, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Wyjście w góry daje okazję do podziwiania osobliwych krajobrazów zarówno po polskiej jak i słowackiej stronie.Pieniny góry, które nasuwają nam na myśl od razu lśniące w słońcu Trzy Korony, położone nad przepięknym odcinkiem biegu Dunajca. Leżą w południowej Polsce i północnej Słowacji w Karpatach Zachodnich. Najwyższym szczytem Pienin Właściwych są Trzy Korony (982 m n. p . m) . Na najwyższym szczycie Trzech Koron ( Okrąglicy ) znajduje się punkt widokowy - otoczony barierkami , zwany glorietką. Ze szczytu możemy podziwiać Przełom Dunajca , Pieniny , Małe Pieniny , Tatry , Podhale , Spisz, Beskid Żywiecki , Gorce, Beskid Sądecki ( Grupa Radziejowej), Sromowce , Czerwony Klasztor na Słowacji. Z glorietki do lustra Dunajca jest 500 metrowa przepaść.Zapraszamy na zwiedzanie Pienin szlakiem turystycznym Krościenko –Trzy Korony – Góra Zamkowa – Krościenko.
Naszą wędrówkę rozpoczniemy w Krościenku. Z centrum Krościenka na Trzy Korony wiedzie żółty szlak. Wkrótce szlak opuszcza główną drogę i odbija w lewo podrywając się od razu ku górze. Szlak dociera do kilkumetrowego krzyża i wprowadza dalej nas na leśną ścieżkę.

Po kilku minutach  ścieżka osiąga widokową polanę, z której roztacza się rozległy widok na Pasmo Radziejowej. Podążając  dalej razem szlaki żółty i niebieski osiągają po krótkiej chwili Pieniński Potok. Ok. po 20 minutach żółte znaki wprowadzą nas na siodło Przełęczy Szopka. Na przełęczy węzeł szlaków. Dalej podążymy szlakiem niebieskim który poprowadzi nas na Trzy Korony. Niebieski szlak na Trzy Korony tuż za przełęczą chowa się w lesie. Szlak dociera do kasy, przy której znajduje się sporo ławeczek umożliwiających odpoczynek.
30.04.2016 r. PROGRAM WYCIECZKI :
6:45 – Zbiórka Gminy Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku
7:00 – Wyjazd na trasę Frysztak- Krościenko 
10:30 -15:30 - Przejściem szlakiem turystycznym Krościenko-Trzy Korony-Góra Zamkowa- Krościenko
16:00 – Przerwa na posiłek
17:00 - Wyjazd do Frysztaka
21:00 – Przyjazd do Frysztaka i rozwiązanie wycieczki

Koszt wycieczki : 55 zł 
Cena wycieczki obejmuje:
- Przejazd na trasie: Frysztak – Krościenko – Frysztak
- Ubezpieczenie
- ceny wstępu do Pienińskiego Parku Narodowego
- ceny Parkingu
- GOSiR Frysztak nie pobiera opłat za organizację i prowadzenie wycieczki, koszty w całości przeznaczone są na opłacenie spraw związanych z organizacją wyjazdu.  

WAŻNE:
ZAPISY PROWADZIMY DO DNIA 24.04.2016 r. 
Podczas zapisu prosimy o podanie nr PESEL oraz wpłacenie zaliczki w wysokości 20 zł 
Prowadzący: Radosław Guzy, Marek Armata

ZAPRASZAMY!!!
Dyrektor GOSiR Frysztak
Marek Armata