Strażackie święto!

W dniu 3 maja odbyły się uroczyste obchody związane ze świętem Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Frysztak. Obchody rozpoczęły się o 12:00 od mszy świętej w Kościele Parafialnym we Frysztaku. Po uroczystościach kościelnych strażacy przemaszerowali na plac św. Floriana - patrona strażaków gdzie odbył się uroczysty apel strażacki.
W trakcie uroczystości strażacy złożyli kwiaty pod pomnikiem patrona strażaków św. Floriana, strażacka orkiestra dęta odegrała hymn strażacki, został również poświęcony nowy samochód lekki, który oficjalnie został przekazany strażakom z OSP Frysztak.

Dzień strażaka to również czas na podsumowania, pochwały, wyróżnienia i medale dla strażaków ochotników. W tym roku medale dostali:

Złoty medal - Marian Konopacki - OSP Pułanki.
Srebrne medal - Gabriel Grela - OSP Frysztak, Wojciech Kuternoga - OSP Frysztak, Piotr Majewski - OSP Frysztak oraz Piotr Stefanik - OSP Widacz.

Brązowe medale: Mateusz Wanat - OSP Frysztak, Grzegorz Szopa - OSP Frysztak, Leszek Błoniarz - OSP Pułanki, Arkadiusz Urban - OSP Glinik Dolny, Edward Górgacz - OSP Glinik Dolny, Tomasz Tęcza - OSP Widacz, Andrzej Ziobrowski - OSP Glinik Średni, Michał Rudy - OSP Twierdza oraz Łukasz Fąfara - OSP Twierdza.

Odznaczenia "Strażak wzorowy" w tym roku dostali: Michał Jurasz - OSP Frysztak, Grzegorz Frączek - OSP Widacz, Mateusz Kosiba - OSP Glinik Dolny, Krzysztof Skowron - Glinik Dolny, Maciej Rutka - OSP Twierdza, Grzegorz Mocek - OSP Twierdza oraz Mirosław Obrocki - OSP Widacz.

Nagrody specjalne za bohaterską postawę otrzymali Sławomir Pałucki oraz Arkadiusz Urban.

Na zakończenie Wójt Gminy Frysztak Pan Jan Ziarnik, Przewodniczący Gminy Frysztak Pan Stanisław Kwiatek oraz Sekretarz Gminy Pan Tomasz Garncarski w imieniu Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP we Frysztaku złożyli strażakom życzenia i podziękowali za trud i pracę na rzecz bezpieczeństwa na terenie Gminy Frysztak.
Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

21 - ilość komentarzy :

 1. Witam Wszystkich mieszkańców, mój debiut na forum, kiedyś trzeba zacząć. Przemyślenia po Dniu Strażaka.
  Ze strażą związany jestem już parę lat i zawsze ceniłem sobie tą jedność i wspólny cel. Ale postanowiłem w końcu napisać, ponieważ pierwszy raz dostrzegłem jak są osoby {{{ lubiące brody }}} {wiemy o co chodzi}, nawet podczas święta uprawiają polityczne gierki i mieszając w jakiś sposób rozbijają tę jedność. Następnym razem trzeba się zastanowić czy jak się jest zaproszonym na świętowanie przy wspólnych stołach to czy wypada politykować, bo to wstyd jest dla nas wszystkich. Czy nie można po prostu docenić naszej pracy i odpuścić walkę o głosy? Mamy dość tego mieszadła. Rozbijanie już zostało skutecznie wdrożone teraz trzeba jednoczyć i pozbyć się wszystkich, którzy nadal próbują dzielić. Nigdy tego nie umiałem dostrzec wydawało mi się, że to jest normalne i tak to powinno być. Ale to nie jest normalne. Tracisz Pan u mnie od tego momentu jakiekolwiek poparcie.

  A teraz z innej beczki, aby nie było że jestem tylko negatywnie nastawiony do tego co się dzieje. Szczerze byłem pod ogromnym wrażeniem hotelu Gosiru piękna robota, naprawdę wizytówka gminy. Dzięki dyrektorze za przyjęcie, było profesjonalnie jak zwykle. Rysiu dla ciebie też wielkie dzięki, zawsze oddawałeś serce dla straży, tak trzymaj, poczciwy z ciebie prezes.

  Dla wszystkich druhen i druhów strażaków, dla naszej strażackiej rodziny gratulacje. Nasze święto jest piękne.

  Strażak Sam

  OdpowiedzUsuń
 2. Gadaliśmy dzisiaj z chłopakami gdy by Rumcajs doprowadził do sytuacji że połączyłby straże to znaczylo by że co druga straż zostanie zlikwidowana a strażacy ze swojej miejscowości nie przejdą do innej. Może pojedyncze egzemplaże. Ale to będzie koniec tego co powstało do tej pory. Od razu mówię po moim trupie. najlepiej zreformujcie sobie swój klub a nie nas. Prosimy Pana wójta o wsparcie i zrozumienie żeby ich zatrzymał i nie dopuścil do takiej sytuacji. jećli by połączyli straże potem gosir z gokiem, szkoły, biblioteki, stanowiska w urzędzie i wiecie co zostanie w naszej gminie wielkie ogromne nic. Wyjedzie reszta ludzi powstaną kolejni bezrobotni i tymi koszonymi rowami i drogami usypanymi klincem będa jeździć uchodźcy. bo mieszkańców gminy nie bedzie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Strażacy niezależnie od jednostki zawsze są mile widziani w Ośrodku Sportu. Bardzo cenimy sobie pomoc i współpracę - zapraszamy nie tylko od święta :-)

  Marek Armata

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak najmniej akcji - a jeśli już to tylko udanych. Z każdej Powrotu w zdrowiu i poczuciu dobrze spełnionej powinności. Od wszystkich ludzi szczerej wdzięczności! Tego życzę wszystkim strażakom - w dniu Waszego święta.
  Jesteście Ochotnikami i nikt nie ma prawa Was rozwiązywać czy łączyć. To Wy tworzycie swoją społeczność i od Was tylko zależy jak będziecie działać. Taka prawda i życzę Wam przede wszystkim spokoju. Nie dajcie się zmanipulować w żadne rozgrywki. Bez Strażaków Ochotników to nawet PSP niewiele by zdziałała (bo ilu ich na cały powiat przypada - a gdy się zdarzy parę akcji to co sami poradzą?). Każdy rozsądny człowiek docenia Wasze zaangażowanie.
  Jedna tylko prośba do "Strażaka Sama" - Rumcajs to bardzo pozytywna postać była - zmień temu komuś ksywkę ;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Co będziemy owijać w bawełnę, wiadomo, że mieszkamy w małej gminie i wszyscy wiedzą wszystko o wszystkich. wszyscy też wiedzą co się dzieje w urzędzie.
  Ty nie chodzi o obrażanie ale Wiecie co jest najgorsze, jeśli są osoby a szczególnie ta jedna nastawiona na co ś w rodzaju nie bo nie, i nic się chyba nie liczy prócz tego aby wbić szpile, podkopać lub być złośliwym i myśli że na tym zyskuje a tak naprawdę uważam, że niszczy.
  Uważam, że jeśli taka czy takie osoby nie potrafią współpracować i tworzyć jednej gminy to po prostu mogą oddać mandaty.
  Aby było jasne nie pisze tu o złośliwościach internetowych pisanych przez osoby które chcą zostać anonimowe, donosach i tym podobnych tylko o coś w rodzaju złośliwości pomiędzy radą a wójtem
  Wybraliśmy Pana Wójta większością głosów spośród wszystkich miejscowości więc jak wam się nie podoba nasz wybór to zrezygnujcie z rady. Wybierzemy nową i wreszcie zaistnieje spokój zgoda i pewnie zobaczylibyśmy że ruszymy do przodu a nie będziemy się starymi zatarczkami. Nie stać gminy na wasze fanaberie i złośliwości Panowie K i K. Jeśli Pany uważacie że Pan Wójt nie Powinien być w urzędzie to niech Pany się zastanowią czy my chcemy aby wyście byli bo was wybrała tylko część waszych miejscowości a on wygrał średnią wszystkich, to jest ogromna różnica. I wiedzcie że ludzie doceniają wójta wiedzę i to że nie obraża nikogo. To jest tak zwana klasa człowieka, ludzie to widzą.
  Pokory, Pokory i jeszcze raz Pokory bo my jesteśmy podatnikami i nie będziemy płacić za złośliwości. Za dużo telewizji oglądacie a nie jesteście w sejmie tylko w radzie malutkiej polskiej biednej miejscowości. Jak się nie podoba nie będziemy was prosić abyście byli, droga wolna.
  Życzę sobie w wszystkim mieszkańcom aby rządzący zaczęli działać razem a pojedynczy mąciciele odeszli jak najszybciej i zostawili nas w spokoju.

  OdpowiedzUsuń
 6. Tak sobie pomyślałem a może ci od transakcji wiązanych układów i znajomości są stworzeni do wyższych celów i dlatego polska wieś ich nie rozumie. Gdyby faktycznie poszli do rządu to u nas byłby spokój.
  Zapomniałbym o życzeniach dla strażaków. Defilada była naprawdę godna podziwu.

  OdpowiedzUsuń
 7. Tym dwóm się wydaje, że jak będą przeciwnikami to dobrze robią. Otóż jesteśmy zbyt małym miejscem na ziemi aby zachowywać aż tak nieodpowiedzialnie. Jak nie chcecie działać razem to zrezygnujcie z diet i wtedy nie będziemy się wtrącać bo diety są pieniędzmi podatników.

  OdpowiedzUsuń
 8. Tak jest nie chcemy brodatego. Brak autorytetu i ogłady eliminuje pewnych ludzi, koniec i kropka.

  OdpowiedzUsuń
 9. A przepraszam to myśleliście że człowiek który cale życie gwintuje rury uzdrowi gospodarkę. Koń by się uśmiał.
  Wiem że żadna praca nie chańbi i nie pod tym kątem pisze ale takie osoby powinny wiedzieć że do zarządzania się nie nadają.

  W przyszłości nie głosujcie na szyld tylko patrzcie na ludzi. Trzeba wybrać takich którzy będą widzieć coś więcej niż niż kliniec i będą szanować ludzi a nie kopać pod nimi. Jak zostanie ta ekipa to Frysztak straci wszystkich fachowców a szyld pracował nie będzie bo to pracy trzeba mądrych ludzi.

  Więc nie dajcie się nabrać na klub pis ponieważ moim zdaniem to są ludzie którzy wykorzystują dobrą partię do złej gry.

  Jestem za tym aby ta osoba nie była na tym miejscu na którym jest bo nie jest niesprawiedliwa a jest zawistana i pamiętliwa to nie jest człowiek na żadne takie stanowisko. Tak jak napisane powyżej nie ma autorytetu.

  OdpowiedzUsuń
 10. Chciałem napisać że jest niesprawiedliwy zawistny i pamiętliwy.
  Dzisiaj wiemy że znajomości są marne a te dziwne transakcje wiązane prowadzą do tego że musimy dokładać do inwestycji powiatowych i wojewódzkich. Dodać trzeba też to że tak źle pod względem politycznego sy.fu jeszcze nie było nigdy. Jak nie zmienimy tych co żyją zemstą to gmina padnie. Na każdym kroku najważniejsza jest polityka ja to już boję się wychodzić do sklepu bo nawet tam atakują i nie dadzą spokojnie zakupów zrobić.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ludzie jeśli brodogłowy funkcjonuje dwadzieścia lat przez to że oskarża innych i jedzie na cudzej krzywdzie to chyba czas powiedzieć dość.

  OdpowiedzUsuń
 12. Na imprezie jak go tu nazywacie broda pokazał ile słomy z butów wystaje i tym samym udowodnił że jego stanowisko to pomyłka. Osobiście nie jestem przeciwko PiSowi.
  Z kolei to co dzieje się w naszej gminie jest niedopuszczalne nie pamiętam aby kiedykolwiek w życiu było tak jak jest. Nie chcemy polityków tylko ludzi którzy będą pracować i rozwijać gminę.
  Gdyby do rady weszli wreszcie ci co jeszcze nie rządzili to zaczęło by im zależeć aby udowodnić że się nadają i by pracowali a tak to mamy to co mamy.
  a Dieta smakuje no nie? Dajmy szansę młodym takim którzy jeszcze nie są zepsuci. Przed nami wielka szansa na następnych wyborach. Dajcie nam szansę zobaczycie ile można zrobić w samorządzie bez polityki.

  Członek: IDZIENOWE2018

  OdpowiedzUsuń
 13. Panowie Kwiatek i Kowalski odpowiedzcie coś tym ludziom co tak po was jadom jak po burej suce chyba macie jakieś argumenty na swoją obronę tez które stawiacie

  OdpowiedzUsuń
 14. Panie FrysztakRobin Panowie K. jak tu ich określają piszący nie mają się z czego moim zdaniem tłumaczyć. Bo przecież taki grzegorz lub inni nie podali żadnych konkretnych argumentów tylko typu: jakby łączyli\likwidowali straże (własne twierdzenie), słoma z butów (nie podano co zrobił co powiedział pan przewodniczący), że rozbijają gminę i nie współpracują z wójtem (brak przykładów braku współpracy).
  I ci powyżsi chcą w przyszłości rządzić gminą w dobrym stylu jak sami szerzą jad, fałsz i pogardę dla mieszkańców Naszej Gminy którzy jednak głosowali na PiS.
  Miłego dnia wszystkim i czekam na atak na mnie jak zwykle.

  OdpowiedzUsuń
 15. Tu nie chodzi o tłumaczenie tylko odzew na ten jad i ciągły atak na tych ludzi od początku kadencji tej rady

  OdpowiedzUsuń
 16. Ktoś ma w tym interes i za dużo czasu to jadem pluje :) Chyba jednak najlepiej stosowac starą zasadę - ignorowac. Nie ma merytorycznych uwag to szkoda podejmowac polemikę.

  Sądzę, że dużo osób już to stwierdziło, stąd ta susza tutaj i nerwowośc prowokatorów ;) Ale niech chłopaki czy dziewczyny się dwoją i troją i mnożą kolejne konta z wypowiedziami niczym KODziarze na marszach :D Zdrowia życzę...

  OdpowiedzUsuń
 17. O proszę odwieczni obrońcy się znaleźli dwaj ci sami od początku kadencji. Ciekawe kim jesteście że bronicie cały czas tylko tych dwóch.

  Panowie uważam że wszyscy którzy narobili tyle gno.j.u mają z czego się tłumaczyć i powinni.
  Może wam się podoba wieczne oskarżanie innych i tworzenie zamętu za pieniądze podatników ale nam się to nie podoba i mówimy stanowcze dość.
  O proszę odwieczni obrońcy się znaleźli dwaj ci sami od początku kadencji. Ciekawe kim jesteście że bronicie cały czas tylko tych dwóch.

  Panowie uważam że wszyscy którzy narobili tyle gno.j.u mają z czego się tłumaczyć i powinni.
  Może wam się podoba wieczne oskarżanie innych i tworzenie zamętu za pieniądze podatników ale nam się to nie podoba i mówimy stanowcze dość.

  Nie jestem KODdziarzem ani nikim takim. Widzicie Państwo nawet tutaj obrońcy tych twóch nie potrafią zrozumieć że w małej gminie nie powinno być polityki tylko dalej upolityczniaja wszystko co się dzieje. Zamiast życzyć zdrowia zejdź Pan na ziemię.
  Nie chcemy polityki w małej gminie. Mamy dość zamętu, mamy dość politycznego sy.f.u. mamy dość dziwnych układów politycznych i transakcji wiązanych. Mówiwmy stop w gminie Frysztak dla ludzi którzy rozbijają jedność dla własnego poparcia. To są nasze publiczne pieniądze, podatników i nasze zdanie musi być brane pod uwagę.

  OdpowiedzUsuń
 18. Do "co to będzie"
  Spisał Pan chyba całą stronę o tym, że panowie K. narobili tyle gnoju i syfu, ale nie podał Pan żadnego przykładu na poparcie swoich wywodów. Z czego mają się tłumaczyć jak nie wiadomo o co Panu chodzi i innym. Proszę o przykłady ale prawdziwe to może i ja będę przeciwko nim.
  Prawdziwe tzn. poparte dowodami i faktami, ani jak np. korzystanie z mercedesa gminnego, wykorzystywanie mienia gminnego w działalności gospodarczej, donoszenie na gminę do marszałka, chodniki finansowane w 100% w Wiśniowej itp. Chyba było już dużo tutaj nieprawdy i zakłamania z waszej strony.
  Dlatego proszę o prawdziwe dowody świadczące o tym, że panowie K wprowadzili w Naszej gminie w ciągu 1,5 roku tyle syfu i gnoju. Pozdrawiam wszystkich.

  OdpowiedzUsuń
 19. Po pierwsze widocznie nie był Pan na imprezie albo nie pamięta co było no i jeśli Pan nie widzi i nie słyszy co się dzieje to albo jest Pan ślepy albo głuchy albo tak samo mściwy albo jest Pan jednym z tych dwóch.
  Co do donoszenia do marszałka to myśli Pan że to się da ukryć, zawsze takie rzeczy wychodzą wcześniej czy później.
  Jeszcze niech Pan powie że kłamstwem jest to że gmina musi dokładać kolosalne pieniądze do chodników a przecież przed wyborami mówiono o tym jakie to znajomości bedą a okazuje się po roku że to tylko transakcje wiązane które powodująże gmina musi dokładać do inwestycji powiatu i województwa. Co do mercedesa to niech też Pan nie będzie taki pewny siebie tylko tyle powiem.
  Przyjdzie dzień gdzie mieszkańcy zobaczą zdjęcia i inne rzeczy. Cierpliwości to jeszcze nie ta chwila

  OdpowiedzUsuń
 20. Pisząc o transakcjach wiązanych w pewnym sensie wplątaliście Pana Starostę którego szanuje i wyszło na to że gdyby nie transakcje wiązane to Pan Starosta nic by nie robił dla nas jako gminy jego powiatu no i jak dla mnie zachwialiście jego wiarygodnością bo to oznacza że dobija jakieś transakcje które nie są zawarte drogą urzędową. Mam prośbę do Pana starosty jako powiatowego szefa PISu aby na następnych wyborach dobrał nam lepiej ludzi. Tych co teraz są chyba nie bardzo ludzie chcą. Przykładowo nic nie mamy do Pana Daniela czy Pana Piotra ale wygląda tak jakby oni nic nie mogli bo mają czapę więc i co nam z nich. Niech wejdą tacy ludzie którzy pozwolą młodym działać a nie wykorzystywać ich jako maszynki do głosowania politycznego. Tym bardziej że ci co są u nas wyżej w tej grupie to maja mniejszy autorytet

  OdpowiedzUsuń
 21. Witam
  Po raz kolejny i tym razem ostatni informuje!
  Komentarze nie związane z tematem posta nie będą publikowane.
  Jeśli chcą Państwo pisać na tematy dowolne lub nie związane z wiadomością - postem - proszę zarejestrować się na forum stworzyć temat i tam prowadzić wspólny dialog.

  LINK DO FORUM: https://frysztak24.fora.pl/
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń