Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Uważajmy na oszustów podających sie za pracowników telekomunikacji

Osoby starsze, mieszkające samotnie często nagabywane są przez oszustów podających się za przedstawicieli różnych instytucji. Aby wzbudzić zaufanie przestępcy stosują wiele podstępów. Podają się za pracownika opieki społecznej, gazowni, kominiarzy, pracownika ZUS, administracji czy telekomunikacji. Aby nie dać się oszukać i okraść przestępcom musimy być czujni i pamiętać o przestrzeganiu podstawowych zasad bezpieczeństwa - apelują policjanci z KPP w Strzyżowie.

W środę do kilku osób z terenu powiatu strzyżowskiego zadzwonił mężczyzna podający się za pracownika firmy telekomunikacyjnej. Informował swoich rozmówców o wymianie aparatów telefonicznych z analogowych na cyfrowe, przy czym niezbędnym było podanie danych osobowych i wpłaceniu jednorazowo określonej kwoty. Osoby, które odebrały taki telefon, zorientowały się, że mają do czynienia z oszustem.

Strzyżowscy policjanci przestrzegają przed tymi zagrożeniami, apelują o rozwagę i ostrożność. Osoby starsze i samotnie mieszkające są szczególnie narażone na próby oszustwa na tzw. "wnuczka" czy "policjanta". Radzimy, aby w razie jakichkolwiek wątpliwości sprawdzić wiarygodność rozmówcy i skontaktować się z rodziną, czy z właściwą instytucją. W przypadku obaw i podejrzeń co do próby oszustwa należy niezwłocznie powiadomić Policję.

Prześlij komentarz

1 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl
  1. W razie podejrzenia oszustwa zapraszamy do kontaktu z bezpłatną infolinią Orange (dział usług regulowanych)pod numerem 800500005 czynna od poniedziałku do piątku w godz 8-20 soboty 8-16.

    OdpowiedzUsuń

Below Post Ad