Desktop Image Mobile Image

REKALMA B1 - 2

Julia wicemistrzynią Podkarpacia.

12 czerwca 2016 roku zostały zorganizowane Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Juniorów i Juniorek.

Turniej rozegrany został w Hali Sportowej LO w Leżajsku, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 6, w kategoriach wiekowych do 7, 9, 11, 13, 15 i 17 lat. Osobno dla juniorów i juniorek, na dystansie 9 rund po 15 minut dla zawodnika na rozegranie gry. Turnieje zgłoszone do oceny rankingowej FIDE.

W Mistrzostwach uczestniczyli zawodnicy zrzeszeni w klubach lub mieszkający na terenie województw podkarpackiego. Mistrzostwa sędziowali Panowie Marian Bysiewicz i Roman Wąsik.

Julia Furtek - wicemistrzyni Mistrzostw Województwa Podkarpackiego Juniorów i Juniorek
Z mistrzostw dotarła do nas wspaniała wiadomość. Zawodniczka z Gminy Frysztak a konkretnie ze Stępiny Julia Furtek zdobyła 2 miejsce w kategorii wiekowej do 7 lat i została wicemistrzynią Podkarpacia w Szachach w 2016 roku.

Serdecznie gratulujemy Julii tak dużego sukcesu w tak młodym wieku. Mamy nadzieje że pasja do gry w szachy będzie rozwijana i o sukcesach Julii napiszemy jeszcze na naszym portalu.