Pocisk z II wojny w Lubli

Pocisk, prawdopodobnie z czasów II wojny światowej został odnaziony w Lubli. Policjanci zabezpieczali miejsce znaleziska. Pociskiem zajęli się saperzy, którzy zneutralizowali niewybuch.

Wczoraj (6.06) policjanci otrzymali informację, że  podczas wykonywania prac polowych na terenie Lubli znaleziono niebezpieczny przedmiot. Funkcjonariusze ustalili, że jest to pocisk artyleryjski pochodzący prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Policjanci powiadomili saperów, którzy zneutralizowali niebezpieczne znalezisko.

Policja apeluje: jeśli znajdziemy niewybuchy lub niewypały, pod żadnym pozorem nie wolno ich dotykać ani przenosić. Należy jak najszybciej powiadomić o takim znalezisku najbliższą jednostkę Policji. Porozmawiajmy na ten temat z naszymi dziećmi i uświadommy im zagrożenia związane ze znalezieniem takich niebezpiecznych przedmiotów.

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

1 - ilość komentarzy :

  1. 81mm pocisk od moździerza. Prawdopodobnie niemieckiego, ale ze zdjęcia jednoznacznie nie da się wywnioskować.

    OdpowiedzUsuń