Upał i burze.

Kolejne ostrzeżenia na najbliższe dni wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej dla województwa podkarpackiego - pogoda na pewno będzie dynamiczna, szczególnie popołudniami.

Do najbliższego weekendu prognozuje się temperatury powyżej 30 stopni oraz popołudniowe burze. Dzisiejsze ostrzeżenie o temperaturze ma ważność do godziny 18:00 o burzach do 21:00.

Kolejne dni to również ostrzeżenia o wysokich temperaturach i burzach.
Czwartek: Upał (2 stopień w 3 stopniowej skali). Prognozuje się temperaturę maksymalną w dzień od 30°C do 32°C. Temperatura minimalna w nocy od 17°C do 19°C. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywami wiatru do 60 km/h. Lokalnie opady gradu.

Piątek: Upał (2 stopień w 3 stopniowej skali). Prognozuje się temperaturę maksymalną w dzień od 30°C do 32°C. Temperatura minimalna w nocy od 17°C do 19°C. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywami wiatru do 65 km/h. Lokalnie opady gradu.

Pierwszy wakacyjny weekend ma być również bardzo gorący- w weekend nad Polską ścierać się będzie wyż, który przynosi afrykańskie wysokie temperatury oraz niż znad Anglii, który przyniesie niskie temperatury - w tym czasie może dość do bardzo groźnych zjawisk meteorologicznych.

INFO: IMGW.PL