Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

WYMIANA Z SERCEM

Zakończenia  roku szkolnego jest dniem  wyczekiwanym  przez wszystkich uczniów. Czas wakacji pozwala odpocząć od szkoły, zadań i rannego wstawania. Jednak  wiele szkolnych przeżyć zachowujemy  w pamięci i często wracamy do nich wspomnieniami. Takim wydarzeniem  szkolnym, o którym uczniowie Gimnazjum Publicznego nr 1 we Frysztaku nie chcą  zapomnieć, jest międzynarodowa wymiana szkolna Bad- Iburg- Frysztak.

Projekt jest prowadzony przez frysztackie gimnazjum od 16 lat. Co roku wyjeżdża do Niemiec grupa  naszych uczniów, mieszka przez tydzień w niemieckich rodzinach, uczy się języka, zwiedza i zawiązuje nowe przyjaźnie. Potem przyjeżdżają niemieccy uczniowie z  saksońskiej  Realschule  do Frysztaka z rewizytą.  Gimnazjaliści z  naszej szkoły  wyjechali  23 maja, wrócili 1 czerwca 2016r.  Bardzo  pozytywnie oceniają tegoroczny pobyt w  Bad- Iburgu.2016 r. To nie tylko  piękne, uzdrowiskowe miasto. To także miejsce, gdzie ludzie są wyjątkowo życzliwi. Młodzież  z Frysztaka została ciepło przyjęta i pochwalona. Dowodem na to jest artykuł w niemieckiej gazecie ,,Südkreis’’ opisujący  pobyt uczniów naszego gimnazjum  w  Dolnej Saksonii. Artykuł zatytułowano ,, Austausch mit Herz’’, co znaczy ,,Wymiana z sercem’’.

Program  pobytu tegorocznej wymiany był  wyjątkowo ciekawy i różnorodny. Gimnazjaliści  z Frysztaka –powitani przez panią burmistrz miasta Bad-Iburga  Anette  Nierman – wpisali się do księgi pamiątkowej miasta, poznali szkołę, uczestniczyli w lekcjach w Realschule.  Pływali żaglówkami  po jeziorze Dümmer, grali w kręgle, wspinali się  w parku linowym, grillowali w ogrodzie przed pięknym Bauernhofem, koncertowali po polsku , niemiecku i angielsku oraz słuchali koncertu  młodej ,,Abby’’, występującej  podczas festynu, który odbył się w mieście. Zwiedzanie  najpiękniejszych miejsc w   Münster  i Osnabrück , czas wolny w mieście, zakupy, spotkania w gronie nowych kolegów i przede wszystkim relacje koleżeńskie – to wszystko  sprawia, że  15  uczniów z gimnazjum we Frysztaku i jeden uczeń z ZS w Lubli uważają ten pobyt w Niemczech za wspaniałą przygodę i już teraz niecierpliwie  czekają na rewizytę kolegów z  Realschule we Frysztaku , która ma się odbyć  w listopadzie , w przyszłym roku szkolnym.
Głównym koordynatorem projektu jest nauczycielka języka niemieckiego  GP Frysztak
Lidia Czaja, która współpracuje z kol. Magdaleną Michalczyk. W tym roku opiekę nad grupą projektową sprawowała również   p. Agnieszka Kuternoga –Witalec.
Projekt  jest od początku  istnienia  wspierany jest finansowo  przez  PNWM w Warszawie, wójta Gminy Frysztak i rodziców uczniów.

INFO I FOTO: Gimnazjum Frysztak

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad