W dniach 19-22.08. Stępina gościła rekonstruktorów

W dniach 19-22 sierpnia Stępina gościła rekonstruktorów z Polski i zagranicy na X Zlocie Militarnym ANLAGE SUD przy schronie kolejowym. Grupy rekonstrukcyjne stacjonowały przy schronie, gdzie odbywał się mini piknik historyczny. Turyści i goście mogli zobaczyć pojazdy historyczne mundury i broń, którą posiadały grupy. Można było również porozmawiać z członkami grup o ich pasji.

W niedzielę oprócz pikniku i zwiedzania schronu odbyła się rekonstrukcja walki o Bolonie z 1945 roku. Rekonstrukcja odbyła się w kamieniołomie na specjalnie przygotowanym "polu bitwy" oddalonym o parę kilometrów od schronu.

Poprzez realizację X Zlotu Militarnego chcieliśmy w bezpośredni sposób nawiązać do słów prof. Andrzeja Kunerta szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, wypowiedzianych na uroczystości upamiętniającej 68. rocznicę wyzwolenia Bolonii przez 2. Korpus Polski: „Oddajmy hołd tym, dzięki którym dziś żyjemy w wolnej Polsce”. - można dowiedzieć się od organizatorów X Zlotu militarnego w Stępnie

Poniżej reportaż TVP Rzeszów patrona medialnego Zlotu Militarnego.

Fragment niedzielnej rekonstrukcji

Dodaj do Google Plus

0 - ilość komentarzy :

Prześlij komentarz