"Dzień Bezpieczeństwa" w ZS Lubla

19 września (poniedziałek) w Zespole Szkół w Lubli odbył się piknik dla uczniów pod hasłem "Dzień Bezpieczeństwa". Na piknik zostali zaproszeni strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubli, Policjanci z Komendy Powiatowej Policji oraz patrol konny z Komendy Wojewódzkie z Rzeszowa.

Strażacy z OSP Lubla przeprowadzili próbną ewakuacje uczniów oraz pracowników szkoły.  Głównym celem tych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia.

Uczniowie mogli obejrzeć bardzo szczegółowo wóz strażacki i zaznajomić się z umundurowaniem specjalnym używanym w straży pożarnej - przymierzali hełmy oraz maski do aparatów powietrznych. Dużą frajdą była możliwość obsługi wężów pożarniczych i lania wody - tak relacjonują dzień bezpieczeństwa strażacy z OSP Lubla


Policjanci przeprowadzili prelekcje na temat „Bezpiecznej drogi do szkoły". Funkcjonariusze przygotowali również dla uczestników pokaz policyjnego sprzętu. Dzieci mogły obejrzeć policyjny radiowóz oraz jego wyposażenie, a także sprzęt jaki na co dzień używają funkcjonariusze.
Niewątpliwie ciekawą atrakcją był patrol konny z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Więcej zdjęć z próbnej ewakuacji Zespołu Szkół w Lubli mogą Państwo znaleźć na stronie OSP LUBLA - Facebook, link - kliknij tu!

INFO i FOTO: KPP Strzyżów, OSP Lubla