Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

POWIATOWE ZAWODY SPORTOWO – POŻARNICZE

W niedzielę 25 września 2016 r. na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Frysztaku odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze, w których udział wzięło 22 drużyny. Zawody odbyły się w 4 kategoriach:
 • Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Dziewcząt do lat 16 (5 drużyn),
 • Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Chłopców do lat 16 (5 drużyn),
 • C – kobiety powyżej 16 lat (6 drużyny),
 • A – mężczyźni powyżej 16 lat (6 drużyn).
Najpierw przeprowadzona została musztra, jako ćwiczenie dodatkowe – nie mające wpływu na wynik zawodów. Następnie drużyny rywalizowały w sztafecie pożarniczej 7x50 m, a później w ćwiczeniu bojowym. Zawody przebiegały w duchu sportowej rywalizacji, a klasyfikacja końcowa ukształtowała się następująco:
 • w grupie MDP Dziewcząt: I miejsce zajęła OSP Pstrągowa Dolna, II miejsce OSP Strzyżów, III miejsce OSP Baryczka, IV miejsce OSP Glinik Średni, V miejsce OSP Czudec;
 • w grupie MDP Chłopców: I miejsce zajęła OSP Kalembina, II miejsce OSP Konieczkowa, III miejsce OSP Pstrągowa Dolna, IV miejsce OSP Dobrzechów, V miejsce OSP Pułanki;
 • w grupie C: I miejsce zajęła OSP Połomia, II miejsce OSP Pstrągowa Dolna, III miejsce OSP Godowa Dolna, IV miejsce OSP Różanka, V miejsce OSP Gogołów, VI miejsce OSP Zaborów;
 • w grupie A: I miejsce zajęła OSP Godowa Dolna, II miejsce OSP Konieczkowa, III miejsce OSP Różanka, IV miejsce OSP Pstrągowa Dolna, V miejsce OSP Gogołów, VI miejsce OSP Żyznów.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy sukcesu a pozostałym uczestnikom życzymy powodzenia na zawodach w przyszłym roku.

Zarząd Oddziału Gminnego
Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RPPrześlij komentarz

9 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl
 1. Czy nie wydaje się wam że wydawanie publicznych pieniędzy na zabawę w pożar mija się z celem ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czemu mają służyć Pana/Pani prowokacyjne komentarze.
   To ostatni, który został opublikowany.
   Pozdrawiam i życzę miłego weekendu

   Usuń
 2. Czemu prowokacyjne ? Takie jest moje zdanie !

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wolno mi uważać, że zamiast zabawy w straż lepiej zrobić chodnik na wojewódzkiej ? No chyba, że nie wolno mi tak myśleć, to przepraszam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeśli Pan uważa, że wydawanie publicznych pieniędzy na ratowanie życia ludzkiego oraz mienia mija się z celem to naprawdę Panu GRATULUJE TAKIEGO MYŚLENIA! Jednak dalej są takie osoby w Gminie, które nie doceniają niesienia pomocy dla innych przez jednostki OSP!

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak będzie potrzebował Pan - nie daj Boże -pomocy podczas wypadku, albo pożaru to "chodnik na wojewódzkiej" Panu jej udzieli? Boże kochany, co za impotencja umysłowa.

  OdpowiedzUsuń
 6. A może jednak państwówka wystarczy ? A tu ziarnko do ziarnka i uzbierają się środki na drogi i chodniki. Podobnie powinno się zrobić ze szkołami nie uważacie że w gminie dwie szkoły wystarczą. Dawniej dzieci kończyły podstawówkę i na ludzi wyrosły, a teraz nauka języków, sportów, tańców nie wiedzieć po co. Młodzi powinni wreszcie się wziąć za robotę, powinny być dyżury w domach i każda rodzina powinna sprzątać drogi, chodniki i ulice zamiast marnotrawić czas na ukulturalnianiu się. Z tego chleba nie będzie drodzy Państwo.

  OdpowiedzUsuń
 7. "Młodzi powinni wreszcie się wziąć za robotę, powinny być dyżury w domach i każda rodzina powinna sprzątać drogi, chodniki i ulice zamiast marnotrawić czas na ukulturalnianiu się" Oj, ale jest przecież kraj w którym tak jest, nazywa się Korea Północna. Ja Drogi Panie po to płacę podatki, bym nie musiał sprzątać ulic, chodników, ani remontować dróg od tego jest Państwo, które ode mnie te podatki w tym celu pobiera. M.in. również na zapewnienie mnie i Panu bezpieczeństwa w przypadku wypadku jakiegokolwiek ewentualnego. W kwestii "A może jednak państwówka wystarczy ?", polecam kiedyś zainteresować się tematem i sprawdzić w jakim czasie jest w stanie zareagować "państwówka", a w jakim ochotnicy. I oby nie musiał Pan się o tej różnicy w szybkości reakcji przekonywać na własnym, lub bliskich przypadku, bo zapewniam, że ma to niebagatelne znaczenie choćby w tak podstawowej kwestii jak wykonanie RKO.

  OdpowiedzUsuń
 8. Tak czy inaczej uważam, że na straży, szkołach, kulturze, sporcie, kołach gospodyń i domach ludowych można sporo oszczędzić. Za te środki spokojnie można by robić co roku po 100 albo i 200 metrów dróg i kilka metrów chodników. Czas mija szybko więc za 5 lub 10 lat trochę tych metrów dodatkowych by się uzbierało, a tak to co nic z tego nie ma. Od nauki i wychowania dzieci są rodzice. Nich ich nauczą tego wszystkiego a nie wysyłają na jakieś kursy, rozgrywki czy jakieś tam.

  OdpowiedzUsuń

Below Post Ad