Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Oceń Radnych, oceń Wójta.

Od wyborów samorządowych, które odbyły się 16 listopada 2014 (druga tura 30 listopada) minęło już prawie dwa lata czyli połowa obecnej kadencji Radnych oraz Wójta Gminy Frysztak.

Kampania wyborcza była gorąca. Obietnice, zapowiedzi, działania. Co udało się zrealizować naszym samorządowcom a czego jeszcze nie zdążyli zrobili. Jak oceniacie ich w połowie kadencji 2014 - 2018.

Zapraszamy do mini ankiety (ankieta znajduje się pod tekstem), w której będą mogli Państwo ocenić prace poszczególnych Radnych z Rady oraz Wójta Gminy Frysztak. Mogą Państwo oceniać wszystkich lub wybrane osoby z poniższej listy Radnych i Wójta Gminy Frysztak.

Zapraszamy również do komentowania sytuacji w naszej gminie zarówno pod artykułem jak i na forum mieszkańców Gminy Frysztak.

Link do forum - kliknij tu!

Wyniki z poniższej ankiety - LINK - kliknij tu!


Prześlij komentarz

101 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl
 1. Panie administratorze po co taka ankieta w której można na siebie zagłosować pozytywnie 100 razy i na swojego przeciwnika tyle samo razy negatywnie. To jest ankieta która pokaże że pewne osoby zamiast spać będą głosować na siebie. Ona już pokazuje że radni głosują sami na siebie i naprzeciw swoim oponentom.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja osobiście oceniam wójta bardzo wysoko, ostatnimi czasy pojawiły się nowe działania, które pokazują, że perspektywa Frysztaka staje się coraz ważniejsza. Pokazuje nasze atuty aby je wykorzystać na korzyść gminy. Pierwszy raz dostrzegam, że nasza gmina ma koncepcję. Gratuluje nowych działań chociaż nie zazdroszczę opozycyjnej rady bo to zawsze wpływa destrukcyjnie na pracę wójtów. W każdej miejscowości jest tak, że radni ludziom robią drogi bo za to mają głosy i zapominają o tym, że trzeba realizować wiele innych działań. Najczęściej zapominają, że wybrano ich aby rozwijali wszystkie zadania a nie podlizywali się wyborcom z własnej wsi. Dlatego wójtowi gratuluję że potrafi wyważyć działania i życzę dużo spokoju i wytrwałości. Z pewnością pod moim postem zawistni i mściwi będą próbować udowadniać co innego ale fakty przemawiają jednak za wójtem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Admin błysnął formą - gratulujemy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo profesjonalny i obiektywny sondaż. CBOS, IBRIS niech się uczą jak robić sondaże. Mucha nie siada.

  Panie Gratulacje z Pana wypowiedzi wnioskuje, że w poprzednich kadencjach było źle, bo napisał Pan, że pierwszy raz nasza gmina ma koncepcje. Czyli prowadząc wnioskowanie zmiana składu Rady na obecną była strzałem w 10.

  OdpowiedzUsuń
 5. Radzie daje minusa z próbę upolitycznienia gminy i transakcje wiązane, za ulotki, które w moim mniemaniu okłamały nas wszystkich. Myślę, że tak mała miejscowość nie może być upolityczniana i nie można do tego dopuścić. W małych gminach trzeba osób, które będą pracować mając wspólny plan, a nie tworzenie podziału na partie. W małych gminach nie powinno być też ustawiania głosowania, ponieważ liczy się większe dobro dla gminy, a nie partyjne układy w ramach jakiś dziwnych transakcji. Na informacji o transakcjach straciła rada, starosta, nazwa partii i cała gmina. Pozytywnie dostrzegam za to zmianę działalności wójta, dostrzegam ożywienie nowych działań i tonowanie nastrojów, odsuwanie od politykowania tylko działania w kierunku pracy na rzecz gminy. Parę rzeczy trzeba jeszcze poprawić takich jak ulice we Frysztaku, chociaż wiem, że już wójt działa w sprawie rynku i najważniejsze idziemy w dobrą stronę, sporo się dzieje dobrego. Panom, którzy nie widzą nic oprócz asfaltowania proponuję złożyć podanie do wydziału dróg w Strzyżowie i tam realizować swoje fantazje, kto wie może w ramach tak zwanych transakcji wiązanych uda się dostać pracę. Proponuję gminę zostawić dla tych, co oprócz robienia dróg dostrzegają jeszcze inne działania. W gminie toczy się życie, my tu żyjemy i chcemy mieć możliwości podobne do tych takie jak mają w miastach, a nie tylko kliniec, kliniec i kliniec. Drogi są ważne ale radny musi być człowiekiem ponad podziały i z myśleniem do przodu, a nie z nosem w asfalcie, klińcu i betonie. Nie stać nas na takich radnych, szkoda każdego dnia. Weźcie sobie do serca to, ze to co się dzieje w sprawie wiejskiej polityki irytuje już nas wszystkich.

  OdpowiedzUsuń
 6. Do Pana Atworka i Fakty mam jedną prośbę. Na wyborach pisaliście słuchać ludzi służyć ludziom. Więc jak piszemy, że nam się nie podobają transakcje wiązane, politykowanie i sposób działania to nie negujcie nas bez przerwy tylko posłuchajcie tak jak obiecywaliście i zmieńcie swoje podejście albo odejdźcie. Tyle w tym temacie.

  OdpowiedzUsuń
 7. To było tak, że na poprzednich wyborach ludzie dali się nabrać jak to powstaną wjazdy na autostrady, przeszczepy komórek, były spotkania z posłami, obietnice wielkich pieniędzy. Nie wzięliśmy tylko jednego pod uwagę, że to wszystko nie dotyczyło naszej gminy. Teraz po wyborach okazało się że zbawcy nie są tacy mądrzy za jakich się podawali. Posłowie zaczną się pojawiać znowu aby prowadzić propagandę wyborczą, a potem znowu złapiemy się za głowy coś my zrobili głosując na tych samych ludzi. Lecz na kolejnych wyborach może być inaczej, możemy podziękować naszym dobroczyńcom i wybrać innych. Nasi politycy nie mają czasu pracować dla nas bo muszą jeździć na wiece,, a te transakcje wiązane najprawdopodobniej im nie dają innego wyjścia, coś za coś. Więc teraz zamiast zająć się gminą manifestują na wiecach i Facebookach zapominając o tym co dzieje się w gminie.

  Na zakończenie mam taką propozycję dla tych gminnych polityków, którzy zamieszczają na swoich profilach informację o tym aby usunąć chwasty z Polski. Kochani zacznijcie od siebie, może też i inni podobni do was pójdą za waszym przykładem.

  OdpowiedzUsuń
 8. A tak w ogóle to kiedy ta ankieta będzie miała koniec, bo już słychac głosy, że w gminie ciężko cokolwiek załatwic - tylko klik i klik... ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Dzień dobry. Jestem byłym pracownikiem administracji publicznej. Zaznaczam, że jestem mieszkanką ale pracowałam, poza gminą Frysztak. Pozwolę się krótko odnieść do sytuacji i dramatycznych wyników sondażu, ale zanim zacznę zwrócę się do Atworka, bo nie chce słuchać opinii ludzi i jest złośliwy więc ja też będę złośliwa i odpiszę ci tak:
  Ja też słyszałam o tych klik klik klik :-) Podobno do czasu zakończenia ankiety sesje i komisje mają się odbywać przy komputerach, aby każdy mógł zagłosować na siebie samego i kolesi z klubu w ramach tak zwanych głośnych transakcji wiązanych. Wszystko po to, aby każdy miał, chociaż kilka pozytywnych głosów, żeby głupio nie wyglądało przed społeczeństwem. A teraz pocieszenie: głosowania sesyjne odbywają się jedną ręką, więc się nie martw się nie sparaliżuje to pracy i wszystko załatwisz, oni robią klik, klik drugą rączką.

  OdpowiedzUsuń
 10. Moje zdanie prywatne na temat tego z czym mamy do czynienia i poziomu gminy: Atworku chciałbyś, aby to tylko urzędnicy zatrudnieni klikali przeciw, a reszta za. Ale niestety to tak nie jest, chociażby ja jestem tego przykładem jak i wielu innych, którzy o tym mówią, a proszę mi wierzyć, że mówią. Ale jeśli uważasz, że urzędnicy też głosują przeciw radnym to oznacza, że jako społeczeństwo popełniliśmy błąd podczas wyborów wybierając ludzi, którzy nie znając się na wielu rzeczach pewnie negują pracę wykształconych, doświadczonych i znających się na pracy urzędnikom. Musi być powód negatywnej oceny i być może brak szacunku do czyjeś pracy. Pamiętam jak to było w mojej pracy niegdyś. Przychodził taki wybraniec i jak mówiło mu się że 2+2 = 4 to on uważał że to jest 6 i niebyło sposobu aby go przekonać. On uznawał, że urzędnik popełnił błąd i najlepiej go od razu zwolnić bo jak 2+2 może być 4 skoro jest 6. Oni wybrańcy są nieomylni i nie przyznają się błędów, uważają, że mają immunitet, który pozwala im robić co tylko się chce. Atworku to nie te czasy, naucz się szacunku do ludzi bo jeśli mam rację to trzeba wybrać na następnych wyborach ludzi rozsądnych, inteligentnych i takich którzy chcą pomagać a nie przeszkadzać.

  OdpowiedzUsuń
 11. Pozwolę się zwrócić delikatnie do Pana Daniela ponieważ analizując Pana wykres doszłam do wniosku, że wygląda on nie najlepiej tylko, dlatego, że od młodego człowieka oczekuje się świeżego dopływu powietrza i nowoczesnego poglądu. Szkoda, że dał się Pan ustawić w szeregu, do którego Pan nie pasuje. Nie chodzi mi o zmianę ugrupowania, bo to Pana wybór tylko o brak wprowadzenia zmian, na które czekało wielu młodych ludzi tych w Pana wieku, którzy pokładali nadzieje na młodego wesołego chłopaka. Proszę pamiętać, że czasem warto być sobą i nie dać sobie wmówić, że dyscyplina partyjna jest lepsza od działań dla dobra młodych i własnych pomysłów. To młodzi powinni przekonywać starych do zmiany poglądów i kreować przyszłość, bo ona jest dla was. My emeryci powinniśmy wam tylko bić brawo za to, że potraficie wziąć sprawy w swoje ręce. A pan swoje młode ręce oddał starym, tylko nie wiem, dlaczego. Dlatego ja też oceniłam Pana negatywnie. Nich to nie będzie przez Pana odebrane jako krytyka tylko jako rodzaj zimnego prysznica na opamiętanie.

  OdpowiedzUsuń
 12. Na zakończenie Atworku dobra rada, nie będę więcej pisać bo po prostu nie widzę potrzeby aby walczyć z wiatrakiem: jeśli ugrupowanie rządzące widzi, że dwie osoby powodują stratę wiarygodności całej partii to siada się w swoim gronie i dokonuje się zmian coś w rodzaju rekonstrukcji rządu. Potem dokonuje się innego ukonstytuowania rady wykorzystując większość. Może dla tych dwóch osób będzie to jakiegoś rodzaju porażka, ale zyska cały klub. Tak to się robi nawet w śród swoich i nikt nie powinien się o to obrazić. W zasadzie powinno to być tak, że te dwie osoby powinny same wyjść z taką propozycją, bo wiedzą, że reszcie jest głupio to zaproponować. A w takiej sytuacji można tylko współczuć, czasem zbyt duże mniemanie o sobie powoduje, że muszą tracić wszyscy.

  OdpowiedzUsuń
 13. No to może kilka słów i oceń.
  Pani emerytko mówi pani o mądrości urzędników i ich wyższości nad radnymi. To podam przykład z wczoraj o którym usłyszałem od znajomego. Przetarg na ulice Frysztaka w pierwszym terminie wygrała firma, która zaoferowała wykonanie remontów za 1,2 mln zł a dostępne środki wynosiły 1 mln (była to jedyna firma, która startowała w przetargu). I były dwie możliwości albo powtórzyć przetarg albo dorzucić 200 tyś własnych środków. Z tego co wiem Pan Wójt "urzędnik" był za zawarciem umowy za 1,2 mln zł. Jednak radni na czele z radnym z Frysztaka "co mówią 2+2=6" postanowili by powtórzyć przetarg. Oto efekt: zgłosiło się 6 firm, gdzie najkorzystniejsza oferta opiewa na około 650 tys zł. Pozwala to nie tylko na nie dokładanie do inwestycji ale na oszczędności. Wniosek - nie zawsze urzędnik jest mądrzejszy od radnego.
  Mówi Pani o tym, że Pan Daniel jest pod wpływem innych radnych. Proszę podać przykłady takich działań, za które daje mu Pani negatywną ocenę. Myślę też ze negatywną ocenę powinna pani postawić niektórym radnych z SiG. Oni też są pod wpływem Pana Wójta, co powoduję, że nie są samodzielni. Przykłady:
  Radny Edward z Glinika pracuje w jednostce, która pośrednio podlega Panu Wójtowi. Skąd my mieszkańcy gminy mamy wiedzieć, że on jest niezależny, być może musi głosować tak jak mu każą bo straci pracę. Dodatkowo stawiam mu minusa za niewierność swoim poglądom.
  Pan Janusz z Gogołowa z kolei pracuje w firmie, która co rok ma umarzany podatek po kilkanaście tyś. rocznie przez Pana Wójta. Jak tu mówić o niezależności.
  Pan Wójt minusy za:
  - umarzanie podatków firmą w których pracują radni i kandydaci na radnych,
  - opieszałość w prowadzeniu inwestycji (dlaczego późną jesienią robi się drogi, jak można było wcześniej)
  - słabe wyniki w wykorzystaniu środków zewnętrznych w poprzednich latach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A skąd jesteś tak poinformowany o przetargach gdy byś się nie ukrywał pod maską PiS-ów. Pamiętaj co tanie to drogie, ankieta o radnych wskazuje jak mieszkańcy ocenili radnych a szczególnie przewodniczących ciekawe co teraz powiedzą zgonić niema na kogo pora ustąpić a my młodzi wam w tym pomożemy

   Usuń
  2. Tak też może być, jak cena jest faktycznie tak niska, to po 5 latach ulice mogą znowu wyglądać tak jak teraz. Nie zawsze taniej jest lepiej. BOLEK LOLEK powiem ci jak będzie: jak ulice wyjdą dobrze to FAKTY powie, że to jego zasługa, a jak wyjdą źle to powie że wójt nie dopilnował bo oni nie mieli na to wpływu. To jest właśnie mataczenie człowieka, który śmie się nazywać FAKTY a powinien KPINY.

   Uważam, że na stanowiskach przewodniczących powinny nastąpić zmiany. Mam nadzieję, że klub zrobi zebranie i wybierze nowych przewodniczących. Osobiście proponuję na przewodniczącego rady Pana Jacka Króla a na zastępcę Pana Andrzeja Machowskiego.

   Usuń
 14. HA HA HA koń by się uśmiał. Przecież radni nie zajmują się ani przetargami ani ściąganiem środków zewnętrznych. Podejżewam, że nawet nie wiedzą jak to się robi ha ha ha. Fakty teraz to dałeś popis wiedzy ha ha ha .
  Z tego co pamiętam to wójt już ściągnął ponad 30 mln środków zewnętrznych, a radni pis ani grosza bo przecie nie mogą występować o środki unijne. Natomiast uchwalili bodajże marszałkowi do przystanków chyba jakieś 20 000 w Boguchwale. To jest sukces ha ha ha.

  OdpowiedzUsuń
 15. Chciałbym się odnieść do umarzania podatków. Można tylko podziękować Panu wójtowi za to, że podchodzi do tego mądrze. Najczęściej to jest tak, że albo wójt umorzy część podatku dlatego przedsiębiorcy nie muszą zwalniać pracowników ani likwidować swojego zakładu. Dzięki mądrości Pana wójta ludzie mają pracę, a samorząd częściowy wpływ z podatku. Po likwidacji zakładów nie wpłynęłoby ani grosza, a bezrobocie powiększyłoby się jeszcze bardziej. Panie FAKTY zajmij się sobą lepiej i przestań mieszać. Na szczęście są ludzie mądrzejsi od ciebie.

  OdpowiedzUsuń
 16. A najlepszy to jest radny z Twierdzy i Widacza już powinien być przewodniczącym a w przyszłości wójtem stawiam mu 10

  OdpowiedzUsuń
 17. A tak z ciekawości gdzie jest Idzie Nowe chyba myślą nad postem

  OdpowiedzUsuń
 18. W imieniu wszystkich przedsiębiorców gminy Frysztak dziękuję Panu wójtowi. Jesteśmy mieszkańcami, którzy płacą podatki jak każdy, ale czasem mamy bardzo poważne problemy. Jest ciężko, my też mamy ciężko. Czasem nie stać nas na to aby kupić towar, zapłacić ludziom, prowadzić remonty, kupować sprzęt, mamy niejednokrotnie ogromne kredyty. Więc dziękujemy Panu wójtowi, że w sytuacjach, w których stoimy nad przepaścią potrafi wyciągnąć do nas rękę. Panie ATWORK jesteśmy Polakami, jesteśmy mieszkańcami gminy i obowiązkiem Państwa i gminy jest pomoc dla nas. Więc się łaskawie odp... bo nie wiesz jak to jest jak człowiekowi wali się całe życie.

  OdpowiedzUsuń
 19. Do Pana Daniela odniosę się ja. Fakty podał przykłady, że co z tego że Pan Daniel jest uzależniony od radnych swojego klubu jak inni też są uzależnieni. FAKTY my nie dzielimy radnych tak jak ty na jakiś pis i gis tylko na tych co się nadają lub nie nadają i tych co mają po 10, 15, 20 lat stażu albo dopiero przyszli. Zrozum to wreszcie.

  A teraz tak, moim zdaniem stało się to co było nieuniknione. Nie zawsze wygrana jest sukcesem. Proszę zobaczyć co teraz się stało i jakie to obędzie miało najbardziej prawdopodobne konsekwencje. Wybrano funkcje przewodniczącego i zastępcy wśród osób, które raczej nie mają najlepszej opinii u mieszkańców. Są to osoby, które do tej pory wszystkim wmawiały, że to one są zmianą mimo, że są w radzie wiele lat, więc zmianą nie są żadną. Wmawiały, że nic od nich nie zależało do tej pory mimo, że czynnie głosowali przez kilka kadencji i nie wnosili sprzeciwu. Pełniąc teraz te funkcje nie będą mogli tak powiedzieć bo by się ośmieszyli. Pochwalić się też nie bardzo mogą bo nie są raczej autorytetem dla ludzi. Nie mogą też powiedzieć w przyszłości , że trzeba wprowadzić zmiany bo sami musieliby zrezygnować. Nie będą mogli powiedzieć, że trzeba wymienić wszystkich, którzy już są długo w samorządzie bo też musieliby zrezygnować z tego względu, że najdłużej są właśnie oni. Zobaczcie teraz kiedy zatrzymała się kampania Pana Z.S. dokładnie wtedy kiedy napisał, że na czele rady staną najbardziej doświadczeni. Pamiętam dokładnie jak ludzie skojarzyli nazwiska to zaczęli się odwracać. Zobaczcie co zaczynają ludzie pisać na temat Pana Starosty? Zaczynają go utożsamiać właśnie z tymi osobami i ich poziomem, więc i na niego patrzą tak jakby w gorszym świetle. Zobaczcie co zaczynają pisać o urzędzie marszałkowskim, ten sam problem. I zobaczcie co zaczynają pisać o partii, która jest na fali, też negatywnie bo kojarzą ją z nimi. Czy wy naprawdę myślicie że można całe życie sobie przypisywać sukcesy a wójtowi porażki. Ludzi macie za głupców ????????

  OdpowiedzUsuń
 20. Najwyższy czas aby nazwał się Pan "KRĘTACTWA NIE FAKTY" przecież każde dziecko nawet w podstawówce wie że obowiązkiem wójtów jest przygotowanie na sesję propozycji różnych rozwiązań, czyli musi on znaleźć pieniądze na ewentualne dołożenie do inwestycji jak i mieć na uwadze propozycję anulowania przetargu. Bo żaden wójt nie jest w stanie przewidzieć jaki będzie wynik głosowania i musi być przygotowany na wszystkie ewentualności. Co wcale nie oznacza że chce dołożyć ale musi wiedzieć gdzie w budżecie ewentualnie znaleźć dodatkowe pieniądze gdyby padła taka decyzja. Panie FAKTY jest pan największym kłamcą jakiego w swoim życiu widziałem.
  Ciekaw jestem ile jeszcze będziecie kłamać na temat wójta i urzędników? Nie słuchacie ludzi, a obiecaliście!

  OdpowiedzUsuń
 21. Proponuję na przewodniczącego Pana Jacka Króla, a na zastępcę Pana Andrzeja Machowskiego. Uważam, że zmiany powinny nastąpić jak najszybciej. Młodzi powinni wziąć sprawy w swoje ręce. Mam nadzieje, że cała rada usiądzie razem i ponad podziałami poukłada to odnowa.

  OdpowiedzUsuń
 22. Witam i dziękuje za polemikę ze mną, bo tak to nie miałbym co robić. Będę odpowiadał chronologicznie.
  Na pierwszy strzał wpis z godziny 7:51 internauty "unknown". Pana pamieć jest chyba jak dziurawy ser, bo mówi pan, że Wójt ściągnął już 30 mln środków zewnętrznych. No to sprawdzamy na ulotce wyborczej SiG na facebook z 2014 a tam kwota 17,3 mln. Ponadto narzekacie, że radni PiS w kampanii obiecali różne rzeczy, a sam Pan przyznaje, że nie mają kompetencji do ściągania środków zewnętrznych. Co do wiedzy o przetargach to dzięki nie wiedzy naszych urzędników zwróciliśmy do marszałka 1,6 mln zł.

  OdpowiedzUsuń
 23. Pan Apokalipasa i wpis z godziny 8:00.
  W sprawie umorzeń podatkowych to dziwnym jest fakt, ze co roku te same firmy mają umarzane podatki po kilkanaście tyś. i więcej. A jeszcze bardziej dziwi, że w tych firmach np. pracuje radny z SiG, lub właścicielem jest kandydat na radnego z SiG. Chodzi tu etyczność takich działań. Co do jednego muszę panu przyznać rację, że są mądrzejsi od mojej osoby.

  OdpowiedzUsuń
 24. Wpis Unknown z godziny 8:13.
  Do tego wpisu odnosi się mój ostatni wpis o umorzeniach. Dodam także, że przedsiębiorcy powinni być bardziej wdzięczni obecnej radzie niż wójtowi, ponieważ to oni obniżyli dla nich obciążenia podatkowe. Chyba Pan pamięta,ze ma Pan o 10% niższy podatek od nieruchomości.

  OdpowiedzUsuń
 25. Do wpisu Apokalipasa z godziny 8:35.
  Ja nigdzie nie napisałem, ze Pan Daniel jest uzależniony od swoich kolegów radnych, tylko zapytałem emerytkę o przykłady tego uzależnienia. Z tego co widać to ich brak, bo nawet Pan tego nie podaje.
  Idąc tokiem pańskiego rozumowania to za chwile pewnie Pan napisze, ze brexit to wina PiS-u we Frysztaku.

  OdpowiedzUsuń
 26. Wpis Frysztak z godziny 10:34.
  Zacytuje słowa radnego z SiG Edwarda Giery z protokołu z sesji z dnia 4.10.2016 roku: "Czyli nie wiadomo jak głosować. Wójt proponuje zdjęcie pieniędzy z chodników i dołożenie do przetargu. Komisja wnioskuje o niedokładanie i zrobienie drugiego przetargu". Tyle w temacie.

  OdpowiedzUsuń
 27. Do Bolka Lolka.
  Dla pana wiedzy umiem czytać i pisać. Wszystkie informacje są dostępne, wystarczy poczytać protokoły, uchwały i zarządzenia. Dodatkowo można popytać sołtysów, radnych a nawet urzędników z gminy.
  Co do ankiety portalu Frysztak24 o radnych gminy posłużę się cytatem Pana Frysztak, mojego przeciwnika w polemice:
  "Panie administratorze po co taka ankieta w której można na siebie zagłosować pozytywnie 100 razy i na swojego przeciwnika tyle samo razy negatywnie. To jest ankieta która pokaże że pewne osoby zamiast spać będą głosować na siebie. Ona już pokazuje że radni głosują sami na siebie i naprzeciw swoim oponentom"
  Tyle w temacie. Pozdrawiam wszystkich zdrowo myślących mieszkańców gminy.

  OdpowiedzUsuń
 28. Wpis Frysztak z godziny 19:01
  Obaj panowie należą do niezależnych komitetów i z całą pewnością nie uzyskali by poparcia pozostałych radnych, czy to Pis czy GiS. Większość ma PiS i niech rządzi jeszcze dwa lata a wtedy to mieszkańcy zdecydują kto ma być u władzy. Tak działa demokracja.

  OdpowiedzUsuń
 29. Do Pana Faktyniemity - proszę następnym razem, jeśli odpowiada Pan na konkretny komentarz korzystać z funkcji ODPOWIEDŹ - znajdująca się pod każdym konkretnym komentarzem.

  Będzie dla wszystkich bardziej czytelnie!
  POZDRAWIAM

  OdpowiedzUsuń
 30. FAKTY dziwny z ciebie człowiek pisząc że radni PIS coś zrobili, to jest typowy przerost formy nad treścią, rada gminy składa się z 15 osób. Wiadomo jest, że personalnie nie wychodzisz najlepiej to próbujesz schować ich pod nazwą partii. Ale mieszkańców małej gminy nie obchodzą nazwy partii i nie wiedzą kto z czego startował tylko odbierają radnych po nazwiskach i ich kompetencjach. Zmiany są już potrzebne, broniąc ich tak zaciekle stwierdzam, że musisz być jednym z nich, no chyba, ze ten kolega tak dokładne zdaje panu relację co 2 minuty :) Z przykrością to napiszę ale wszystko wskazuje na to że dotychczasowi przewodniczący mają raczej opinię osób, które po trupach chcą dojść do władzy i nie cofną się przed niczym i z punktu widzenia mieszkańców wygląda na to, że nie są wiarygodni w społeczeństwie. Ankieta to też jakby potwierdza.
  Rozwiązanie: Machowski Andrzej Przewodniczący , Król Jacek Zastępca to moja propozycja. Obaj startowali spoza walczących ze sobą ugrupowań. Skończy się jakieś PIS i GiS i dziwactwa pana FAKTYNIEMITY. Zgadzam się rada musi usiąść i dokonać zmian ponad podziałami i transakcjami wiązanymi, musicie zapomnieć na chwilę co to PIS i GiS a przypomnieć sobie, że jesteście mieszkańcami gminy. To jest głos społeczeństwa i to też demokracja.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Emerytowani proszę o przykłady złego działania PiS na społeczność lokalną od nich zależnymi.
   Popiera się pani ankietą, że powinno się zmienić przewodniczącego rady i zastępcy bo mają słabe oceny w sondażu. W takim razie jak Pan Andrzej Machowski z 55% negatywnymi ocenami i Pan Jacek Król z 38% ocen negatywnych ma być nowymi władzami rady. Według sondaży przewodniczącym powinien być Pan Janusz Machowski a zastępcą Pan Piotr Szopa (mają przewagę ocen pozytywnych nad negatywnymi). No chyba, że te sondaże są guzik warte.

   Usuń
  2. Dokładnie FAKTYANIEMITY to jest radny z PISu nie mogą sie przyznać do porażki i głupio im będzie odejść za dwa lata

   Usuń
  3. Moim zdaniem najgorszym działaniem jest upolitycznianie gminy dla własnych korzyści. Dla mnie nie ma czegoś takiego jak PiS czy GiS w samorządzie. Są radni z różnych miejscowości z tym, że niektórzy próbują wykorzystać nazwę partii do tego aby przetrwać i przemycić się kolejny raz w następnych wyborach.
   Skoro chce pan oprzeć się na sondażu to proszę:
   Pan Janusz K. 71% negatywnych
   Pan Stanisław K. 77% negatywnych
   Kogokolwiek byśmy nie dali w zamian to będzie miał lepsze statystyki. Moim zdaniem zmiana na Pana Andrzeja Machowskiego i Pana Jacka Króla rozbiłaby dziwne układy, które kryją się pod nazwą partii. Poza tym oni już dość się o siedzieli w radzie. Pół wieku już wystarczy.

   Usuń
  4. Aby nie być gołosłownym podam przykład. Założę się o wszystko że gdyby panowie o których piszemy nie wystartowali z PiSu tylko z innego ugrupowania to nie byłoby ich w ogóle w radzie. I oni dobrze o tym wiedzą dlatego tak bardzo celebrują, że są z PiSu. Osobiście bardzo cenie sobie tę partię i uważam, że nie ma w niej miejsca na takie osoby. Upolitycznianie gmin niszczy samorząd, który powinien rządzić sam, a nie na podstawie odgórnych dyrektyw partyjnych.
   Panie Andrzeju i Panie Jacku liczymy na was. Wierzę, że możecie stanąć na czele rady.

   Usuń
  5. Czyżby Emerytowani nie było przykładu złego działania przewodniczącego i zastępcy?. Tylko jak zwykle oczernianie. Co do sondaży, to niech portal Frysztak24 zrobi go profesjonalnie, to wtedy porozmawiamy. Przytoczę po raz kolejny wpis mojego oponenta:
   "Panie administratorze po co taka ankieta w której można na siebie zagłosować pozytywnie 100 razy i na swojego przeciwnika tyle samo razy negatywnie. To jest ankieta która pokaże że pewne osoby zamiast spać będą głosować na siebie. Ona już pokazuje że radni głosują sami na siebie i naprzeciw swoim oponentom"

   Usuń
  6. Tu nie ma żadnego przykładu tylko teza co by było gdyby było. A ja powiem co by było gdyby panów nie było:
   - nie było by budowy sali w Stępinie,
   - niższych podatków,
   - niższych kosztów działania administracji,
   - wybudowanych pewnych odcinków dróg,
   - i wielu innych rzeczy.

   Usuń
  7. FAKTY pali ci się pod nogami: to poco podawałeś przykład Króla i Machowskiego :-) ty zacząłeś podawać przykład wyników ankiety :-)

   Ale w ankiecie jest pewna różnica wszystkie głosy się w jakimś stopniu równoważą ale trzy odbiegają znacznie od reszty pod względem negatywów.
   Pan Stanisław K. Pan Janusz K. i Pan Jan S. w tych trzech jest najgorzej, więc moim zdaniem jest to jakiś obraz który można uznać za obiektywny.

   Nie wiem dlaczego tak bardzo boi się Pan Pana Andrzeja i Pana Jacka. Dzisiaj ważnym jest aby to były osoby z własnym zdaniem poza partiami. Podał Pan że informacje o przetargach ma Pan od kolegi a sam nie jest z rady. To czemu tak bardzo Panu zależy aby ci dwaj zostali ? Transakcje wiązane ? Jakieś korzyści nieformalne dla Pana ? Może to Pan startował w nowym przetargu ?

   Powtarzam raz jeszcze uważam, że Pan Andrzej Machowski powinien być przewodniczącym a Pan Jacek Król zastępca. Zmiany są na dzień dzisiejszy niezbędne. Zróbcie referendum to się przekonacie sami. Ja zdanie ludzi znam więc wiem co piszę.

   Usuń
  8. Wszystko by było i działało znacznie lepiej niż działa. Nie byłoby tylko upolityczniania i podziału gminy. Mało tego myślę, że pieniądze byłyby znacznie lepiej wykorzystane.

   Usuń
  9. Jak zwykle zero konkretów. Jak bym dzisiaj głosował cały dzień i dawał wójtowi złe oceny to też uważasz, że Pana Wójta należało by wymienić na podstawie sondażu?. Przecież mogę poświęcić dzień i zepsuć statystyki ankiety. Poczekajmy 2 lata i zobaczymy czy przewodniczący i zastępca oraz wójt utrzymają swoje mandaty społeczne. Nie pali mi się pod nogami bo nie ma takiego powodu. Ja tu podaje fakty poparte dowodami, a ty Emerytowani i inni zero faktów lub podawanie bajek. Jest super bo wychodzi wiele spraw o których nie wiedzą zwykli mieszkańcy. Jeszcze raz proszę o podanie takiego przykładu, który powoduje utratę zaufania do przewodniczącego i zastępcy, bo i ja może przejże na oczy.

   Usuń
  10. No tak FAKTY wszyscy kłamią i oszukują i nie znają się na niczym , a ty jeden biedny, uczciwy i sprawiedliwy i pokrzywdzony przez los. Biedak, który musi bronić sam sienie.

   Usuń
 31. Widzisz jak ludzie was krytykują, za politykę i brniesz w to dalej, kierujesz się tylko politycznymi przesłankami skoro boisz się tego że dwaj niezależni panowie przewodniczyliby radzie. Myślisz, że jak będziesz chwalił się za PiSem to dostaniesz się do następnej, a zarazem kolejnej kadencji. Otóż już się nie dostaniesz, jako mieszkańcy mamy tego serdecznie dość. Jak chcecie uprawiać politykę to z dala od samorządu. Startujcie sobie na posłów i senatorów.
  Więc jeszcze raz proponuję dwóch niezależnych radnych Andrzeja Machowskiego na przewodniczącego i Jacka Króla na zastępcę. Wtedy samorząd wróci na dobre tory bez polityki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odpowiedz pod poprzednim postem. Dodam tylko, że ja w takim razie stawiam wniosek by przewodniczącym był Pan Janusz Machowski a zastępcą Pan Piotr Szopa. No bo tak sondaż mówi. A jeszcze lepiej bo będzie koalicja.

   Usuń
  2. Człowieku ty to chyba chory jesteś dalej upolityczniasz gminę. Jaka koalicja????. Ty rozumiesz, ze nam mieszkańcom chodzi o to aby była jedna rada zakładająca się z 15 mieszkańców, a ty tylko koalicja, opozycja itp. Zejdź z tej polityki. Do tego może doprowadzić tylko dwóch niezależnych.

   Usuń
  3. Jestem zdrowy na umyśle. Jeżeli są dwa komitety w radzie i by rządziły razem to chyba będą wtedy w koalicji. Twoje życzenie o składzie rady w chwili obecnej jest spełnione , bo rada składa się z 15 mieszkańców gminy. Jedynie tu nie pasuje Pan Wójt bo on nie jest mieszkańcem, ale jak ci to przeszkadza to daj mu minusa w ankiecie.

   Usuń
  4. Fakty nie możecie się pogodzić z tym że wójtem nie został Sarna i nigdy nim nie zostanie ludzie nie uwierzą w te brednie wasze to wtedy była by banda w gminie a sala gimnastyczna w Stępinie jest potrzebna jak na razie gminę nie stać chyba że podniesie wartość kiedy przy sprzedaży szkoły.

   Usuń
  5. Pan Janusz K. i Pan Stanisław K. nie są rodowitymi mieszkańcami gminy Frysztak. To tak zwani spadochroniarze, napływowi.

   Usuń
  6. Jak mamy być tacy rodacy to Pan Zdzisław S. też jest napływowy. Nie wiem poco Panie FAKTY poruszasz temat w którym sam kiepsko wychodzisz.

   Usuń
 32. Pani/Panie Emerytowany uważasz, że należy wymienić przewodniczącego i zastępce bo mają kiepskie oceny w przeprowadzanej ankiecie na Panów A. Machowskiego i J. Króla. Pragnę zauważyć, że według ankiety także oni nie nadają się na te stanowiska ponieważ pierwszy ma 55% bardzo złych oceń i tylko 25% bardzo dobrych, a drugi 38% do 28%. Według ankiety przewodniczącym powinien zostać J. Machowski a zastępcą P. Szopa. Wtedy była by koalicja i od razu było by lepiej w naszej gminie. No chyba, że ten sondaż jest guzik warty. Proszę powiedzieć czy jest wiarygodny czy nie. Jeżeli jest wiarygodny to proszę lansować J. Machowskiego i P. Szopę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pan Stanisław Kw. negatywnych 76%
   Pan Janusz Ko. negatywnych 76%
   Najgorzej jednak

   Usuń
 33. FAKTYNIEMITY bo się ugotujesz od udowadniania swoich bredni. Naprawdę zmiana jest bardzo potrzebna, a kandydatura Pana Andrzeja Machowskiego i Pana Jacka Króla jest najlepszym rozwiązaniem w obecnej sytuacji. Osobiście jestem za.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie potrzeba wielkich zmian wystarczy dwóch panów przewodniczących od władzy usunąć i wróci ład i porządek w gminie.

   Usuń
 34. Moim zdaniem zmiany są niezbędne i nieuniknione. Początkowo myślałem o Panu Danielu ale ktoś kto pracowałby pod dyktando raczej się nie przyda więc Pan Andrzej i Pan Jacek mogliby zrobić wreszcie porządek. Myślę, że rozbiliby układy i stali się pomocą dla tych co próbują w gminie cokolwiek rozwinąć oprócz wysypywania klińca.

  OdpowiedzUsuń
 35. Myślę, że propozycja jak najbardziej w porządku. Obaj pierwszy raz w radzie. Zwrot w dobrą stronę. Pan Jacek i Pan Andrzej na przewodniczących są ok, jeszcze nie zepsuci i związani z układami z dawnych lat ani nie ochrzczeni przez partie. Mają swoje zdanie i nie dają się dyscyplinie partyjnej związanej z układami. Mam nadzieję, że radni dogadają się i dokonają zmian. Byłaby to naprawdę fajna zmiana w gminie Frysztak. Popieram dwiema rękami i proszę radnych aby poddali ich pod głosowanie. Trzymam kciuki że się uda ;-)

  OdpowiedzUsuń
 36. Takie zmiany są czymś normalnym, nie ma co robić z tego wielkiego hallo. Odświeżenie rady jest potrzebne. Panowie przecież wam już wystarczy tej władzy. Dajcie innym trochę porządzić. Andrzej i Jacek są poza układami więc nikt do nikogo nie będzie miał pretensji. Bardzo dobre rozwiązanie, tkwienie na siłę nie ma dalszego sensu, a nawet może świadczyć o tym, że władza dla was jest ponad wszystko. Trzeba mieć nadzieję, że padnie taka propozycja i oba ugrupowania pójdą po rozum do głowy i dokonają zmian. Dobrze się składa bo to połowa kadencji, więc drugą połowę mogliby być Andrzej i Jacek.

  OdpowiedzUsuń
 37. Panie UNIKOWN to nie oto chodzi, że pewne zmiany są czymś normalnym. Niektóre zmiany są niezbędne dla dobra gminy, powiatu i województwa. Przecież nie musimy być pośmiewiskiem tylko dlatego, że ktoś ma zbyt wygórowane mniemanie o sobie. Gmina Frysztak musi się uwolnić od zamierzchłych czasów i niektórych osób.

  OdpowiedzUsuń
 38. Pozwolę sobie wrócić do tematu Daniela, otóż szkoda, że nie działa dla rozwoju na rzecz tego co obejmuje jego komisja. Moim zdaniem powód tkwi właśnie w obecnych przewodniczących, jestem w stanie się założyć, że wmówiono mu, że trzymanie się dyscypliny partyjnej jest wyższym celem niż to co mógłby robić na rzecz gminy. Otóż Panie Danielu pana rola może stać się bardzo ważna dla życia szkół, kultury, sportu i innych działań. Pan to powinien po prostu wreszcie zacząć robić.

  Założę się że gdyby na czele rady stanęli Andrzej Machowski i Jacek Król to tacy ludzie jak Daniel czy Piotrek nie bali by się działać. A tak to prawdopodobnie nie mają możliwości, a szkoda. Myślę, że gdyby ktokolwiek z radnych niezależnie od ugrupowania podał kandydatury Andrzeja i Jacka, a potem przeprowadzono tajne głosowanie tak aby nikt się nie bał głosować, to zmiana nastąpi w trybie natychmiastowym. Idę o zakład o wszystko. Rozmawiałem z jednym i z tego co mówił to ma już też serdecznie dość. Więc proponuje do dzieła. Wybranie dwóch niezależnych wiele by mogło poprawić w funkcjonowaniu rady.

  OdpowiedzUsuń
 39. Jak może ktoś pracować jak siwowłosy mędrzec wystąpi w najmniej oczekiwanym momencie ze swoim przemówieniem i ręce wszystkim opadną, a chęć do pracy odpłynie gdzieś daleko. Są pewne zmiany, które naprawdę muszą nastąpić. Ja osobiście proponuję referendum, znam wiele osób, które zachłysnęły się nazwą partii i teraz chętnie zmieniliby swój głos. Referendum byłoby obiektywne i nikt nie mówiłby, że to jedni albo drudzy. Nie sądzę, że dwaj panowie zgodzą się na to aby przekazać władze młodym. Panie Andrzeju niech Pan powalczy, byłoby to dla Pana i dla Gogołowa naprawdę potrzebne.

  A tak w ogóle to mam nadzieję, że nie da się pan dziadkom leśnym podporządkować.

  OdpowiedzUsuń
 40. Proponuje aby przed nastepnymi wyborami kandydaci zobowiazali sie oddac swoje diety z na cele dobroczynne , wtedy zobaczymy ilu z nich jest prawdziwymi spolecznikami i zechce dalej kandydowac.Na tak niskim szczeblu jak gmina czy powiat nie powinno sie placic radnym ani grosza !!!!!.Smiech mnie zbiera jak czytam te brednie . Przepychanki jak w WILKOWYJACH tylko ze Ranczo to fikcja a my tutaj mamy tych politykow wiejskich naprawde .Za tych pare groszy skacza sobie do gardel .WSTYD !!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. SPisalem o tym dawno zwrócić za dojazd a na radnych nie będzie kandydatów

   Usuń
  2. Najgorsi są wiejscy politycy, mało znaczą, a dużo gadają.

   Usuń
  3. Największa parodia jest teraz jak wychodzą na nowo budowane drogi. W ogóle nie patrzą na robotę tylko rozglądają się czy ludzie ich widzą ha, ha, ha. Żenada. Niektórzy myślą, że mają do czynienia z głupcami. A my od razu sikamy w majtki z wrażenia jak ich widzimy . Przecież wszyscy wiedzą, że za robotę odpowiedzialny jest urząd i inspektorzy i to oni tej roboty pilnują. Więc musicie wiedzieć, że wasze transparentne pokazywanie się jest dla nas śmieszne.

   Usuń
 41. To fakt, gdyby nie dieta to nie byłoby ani jednego. Ale mamy co mamy więc przynajmniej próbujmy wybrać mniejsze zło.
  Ci dwaj panowie zrobią wszystko aby ich nie zmienić bo wtedy okaże się że rada działa lepiej i propaganda sukcesu weźmie w łeb. Dlatego mam nadzieję, że Pan Andrzej nie da się omamić ani zastraszyć i razem z Jackiem zakończą ten partyjny bajzel. Pamiętacie hasło z dawnych lat. Partia rządzi, partia radzi, partia nigdy cię nie zdradzi, z hasła została jeszcze dyscyplina partyjna ale jest szansa na dwóch niezależnych z własnym zdaniem to zakończy. Zobaczycie, że rada będzie działała tysiąckroć lepiej niż teraz.

  OdpowiedzUsuń
 42. Panowie żeby więcej się nie kłócić z Wami przystaje na postulaty dotyczące zmian w Naszej gminie. Macie racje co do zmian we władzach. Niech przewodniczącym będzie Pan Jacek a wójtem Pan Andrzej.

  OdpowiedzUsuń
 43. Hi hi hi musze jeszcze raz napisać, my mówmy o realnych faktach. Chcemy aby zmienić przewodniczących, bo możecie to zrobić teraz wewnątrz rady, jest to realne a nawet potrzebne i macie poparcie mieszkańców. Nie potrzeba wam do tego nikogo, a macie poparcie społeczne. Wystarczy zgłosić wniosek na radzie gminy i go przegłosować i rada zacznie pracować w nowych strukturach. Pan Andrzej jak zostanie przewodniczącym rady to będzie miał szansę się wykazać i kto wie może za dwa lata zostanie wybranym. Na dzień dzisiejszy na pewno z wójtem przegrałby w przedbiegach. Poza tym nie ma jak tego zrobić. Nie da się od tak wymienić wójta, ale przewodniczących możecie bez większego wysiłku. Gdybyście ogłosili gminne referendum o zmianę władz, to na dzień dzisiejszy przekonalibyście się, że wójt jest ciągle mocno szanowanym człowiekiem. Poparcie waha się od 60% do 65%, a obaj przewodniczący wręcz odwrotnie. Od wyborów stracili bardzo dużo i ciągle tracą. Z tego co ludzie mówią i tak jak piszą tutaj uważani są za takich co po trupach chcą iść do władzy. Uważa się że kłamią i kopią pod wójtem, urzędnikami i reszcie radnych aby samemu zostać wybranym, mimo, że nie są autorytetem dla ludzi. Ten trend się pogłębia i będzie się pogłębiał dopóki nie dokonacie zmian wewnątrz rady. Musisz FAKTY zrozumieć, ze ci dwaj raczej już nie odzyskają zaufania. Mleko się już rozlało. Ale może zyskać cała rada, na dzień dzisiejszy zależy to tylko od was i dziwie się że nie chcecie ratować opinii o radnych. A jeśli uważasz, że Pan Andrzej powinien być kandydatem na wójta to powinniście go zrobić przewodniczącym już na najbliższej sesji, szkoda każdego dnia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1. Proszę podać powody ale konkretne dla których pan przewodniczący i zastępca utracili zaufanie mieszkańców gminy. Bo ja od pół roku nie uzyskałem na to odpowiedzi na tym portalu.
   2. Skąd pani wzięła te procenty, bo chyba nie z ankiety portalu Frysztak24? Przecież należy pamiętać o:
   - umorzeniach podatkowych dla firm m.in dla firmy w której pracuje radny z SiG - jest to nieetyczne, niech ten radny ustąpi ze stanowiska to będzie ok,
   - zawalenie inwestycji w oczyszczalnie ścieków - zwrot 1,6 mln do marszałka,
   - przewlekłość w realizowaniu inwestycji drogowych,
   - słabe wykorzystanie środków zewnętrznych,
   - zatrudnianie rodziny w j.o. gminy,
   - ostatni przykład to modernizacja ulic Frysztaka, która kosztowała by gminę dużo więcej jak by nie sprzeciw rady (jest to właśnie wasze doświadczenie wójta).
   3. Pan Wójt może dla oczyszczenia naszego środowiska podać się do dymisji i wtedy Pan Andrzej mógł by zostać wójtem w wyborach. No chyba że Wójt też się trzyma stanowiska tak jak to mówicie o Panach K. No ale Wójtowi się nie dziwie, bo ma dużo większe pieniądze.

   Pozdrawiam.

   Usuń
 44. Fakty, proszę Pana i niech pan zachowa powagę. To nie jest tak, że pan ma się z nami kłócić czy nie, może się pan nie zgadzać z nami ale nie dyktować społeczeństwu warunki. Sporo ludzi uważa, że zmiany na stanowiskach przewodniczących powinny nastąpić i to nie na pana zasadach bo jak sam pan widzi nikt oprócz pana samego się z panem nie zgadza. Każdy z nas wyraża tutaj swoje opinie na temat rady i uważamy, że zmiany poprawiłyby działalność tego organu. Zmiana wójta już nie koniecznie. Dajcie szanse Panu Andrzejowi, niech buduje autorytet dla siebie, Pan Jacek też .

  Obecni dwaj moim zdaniem stracili daną im szansę poprzez zachowania, które nie powinny mieć miejsca na pełnionych przez nich funkcjach. Rada to nie jarmark, to wymaga powagi. Funkcje publiczne w tak małej miejscowości nie polegają na kopaniu dołków pod innymi dla własnej korzyści. Panowie tego nie zrozumieli, więc teraz zbierają żniwa swojego postępowania. Siedzą już w radzie po 20 lat, a zachowują się tak jakby byli pierwszą kadencję, to najbardziej ich pogrąża. Tak jak pisałam, mleko się rozlało, można teraz tylko próbować coś zmienić, a my wam podpowiadamy co i popieramy.
  Nie da się przejść raz na jakiś czas w towarzystwie posła czy senatora i uznawać, że już nic więcej nie trzeba. To nie te czasy. Teraz ludzie się z tego nabijają, czasy ciemnoty przeminęły.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę pani to wy dyktujecie co kto ma robić jak widać po wpisach. Wy kilka osób na tym portalu mówicie kto ma ustąpić. Zastanówcie się czasem co piszecie. I po raz kolejny zapytam o przykłady dla których należy zmienić przewodniczącego i zastępce, bo o kopaniu dołków to wy wiecie najlepiej - dorabianie na mieniu komunalnym i jakże szlachetny donos do województwa, używanie samochodu gminnego do celów prywatnych przez przewodniczącego - też nie prawda. Psy szczekają karawana jedzie dalej.
   Plusy dla obecnej rady:
   - zwiększenie inwestycji drogowych,
   - obniżenie kosztów administracji,
   - sala w Stępinie,
   - podwyżki dla najmniej zarabiających,
   - obniżka podatków,
   - będą chodniki przy drodze powiatowej Frysztak-Klecie i wiele innych.

   Usuń
  2. Ciekawe komu podnieśli na wypłacie jakoś nie widze pewnie sobie na sesji, obniżenie podatku jakoś nie widoczne dla rolników co ty chłopie piszesz idz się leczyć panie ,,Kowalski""

   Usuń
 45. Jak Pan chce to ciągnąć dalej to proszę, ja mam mnóstwo czasu i spore doświadczenie z pracą w administracji:
  Największym powodem jest brak zaufania i negatywna opinia. Funkcje przewodniczących są funkcjami do reprezentowania, a ja osobiście tak jak większość osób ani jednego ani drugiego w tej roli nie widzę. Oczywiście wszyscy wiemy, że bieżące działania gminy prowadzi urząd a nie radni, więc kłamie pan i tym się pogrąża jeszcze bardziej. Ale jeśli Pan uważa, że to jest tylko kilku tu piszących to niech Pan wyjdzie na miasto i popyta ludzi co tak naprawdę myślą, to się Pan przekona, że zmiana jest potrzebna. Uważa się, że ci dwaj idą do władzy za wszelką cenę i kopią pod wszystkimi do koła byle samemu coś ugrać. Niech się Pan zastanowi dlaczego o innych się tak nie mówi tylko o nich dwóch? Salą gimnastyczną bym się raczej nie chwaliła, bo więcej jest głosów negatywnych niż pozytywnych. Sale są potrzebne, najlepiej gdyby były wszędzie ale w sytuacji, która jest obecnie trzeba umieć wybrać miejsce, które da największe korzyści dla całej gminy. Obniżenie kosztów administracji to jest już pogrążenie całkowite tych osób. Mam troje dzieci i nie wyobrażam sobie aby ktoś mojemu dziecku zabrał choćby złotówkę po to aby się na forum pochwalić oszczędnościami. Każdy z nas ma dzieci lub jest czyimś rodzicem lub dziadkami więc jesteśmy po stronie tych co im zabrano. Nikt z nas nie chce aby naszym bliskim zabierano cokolwiek dla polityki, według mnie to jest zwykłe świństwo. Najniższe krajowe w styczniu przebiją głodowe podwyżki, które dostali pracownicy, więc sukces był tylko propagandowy. Te podwyżki i tak by się pojawiały nawet bez tych dwóch osób i to już za dwa miesiące. A jeśli chodzi o chodniki na drodze powiatowej, to chyba nie chce nam Pan wmówić, że Pan Starosta nam łaskę nam zrobił, ze na swojej drodze zrobi chodniki? Przynajmniej jego nie pogrążajcie, bo jest jeszcze ceniony.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jedyny powód jaki pani podaje to taki, że te osoby nie są reprezentacyjne, bo o braku zaufania i negatywnej opinii to także mogę ja użyć wobec Pana Wójta. Słaby argument, ale jakiś jest, ale chyba nie na odwołanie ze stanowisk. Bo moje argumenty są mocniejsze za zmianą wójta. I tak znowu:
   - umorzenia podatkowe z roku na rok dla tych samym firm (po kilkanaście tyś. zł) m.in dla firmy w której pracuje radny z SiG - jest to nieetyczne, niech ten radny ustąpi ze stanowiska to będzie ok,
   - zawalenie inwestycji w oczyszczalnie ścieków - zwrot 1,6 mln do marszałka,
   - przewlekłość w realizowaniu inwestycji drogowych,
   - słabe wykorzystanie środków zewnętrznych,
   - zatrudnianie rodziny w j.o. gminy,
   - ostatni przykład to modernizacja ulic Frysztaka, która kosztowała by gminę dużo więcej jak by nie sprzeciw rady (jest to właśnie wasze doświadczenie wójta).
   Ja też mam dużo czasu.

   Usuń
 46. O tych oszczędnościach to jest bardzo głośno i myślę, że dla wielu będzie się to ciągnęło do końca życia jako haniebne posunięcie. Uważam, że to przykre aby dla polityki zabierać komuś chleb. Obciach na całego. Osobiście uważam, że tym co zabrano pracują za śmieszne pieniądze. Przedstawiciele handlowi rozwożący puszki z mielonym zarabiają więcej.
  Z punktu widzenia działalności firmy to też jest bardzo zły ruch. Firmy, które chcą zarabiać lub dobrze funkcjonować szukają dobrych fachowców i sowicie im płacą po to aby oni swoją pracą i wiedzą rozwijali nasz biznes i działalność. Dotyczy to także szkół , bo tam też są potrzebni dobrzy zarządcy.
  Osobiście wolałbym mniej zarobić niż zabrać dobremu menadżerowi wynagrodzenie, bo to się ostatecznie nie opłaca, a już z pewnością nie potrafiłbym zabrać komuś wynagrodzenie i za to kupić przykładowo meble jako oszczędność i jeszcze tym się pochwalić publicznie. No ale jak popatrzymy na firmę jednego pana to ona odzwierciedla właśnie umiejętność zażądania ludźmi. Chyba do tego nie chcecie dążyć w gminie. To jest też chyba przykład dla którego potrzebne są zmiany.

  OdpowiedzUsuń
 47. Nigdy w ten sposób na to nie patrzyłem ale gdyby ktokolwiek mojemu dziecku albo wnuczkowi zabrał wynagrodzenie po to aby samemu zostać przy korycie to chyba bym go...

  OdpowiedzUsuń
 48. Tak to jest niektórzy potrafią się chwalić obrzydliwymi rzeczami. Myślę sobie, że Ktoś kto potrafi obniżyć wynagrodzenie swojej koleżance dla własnej chwały nie zasługuje na to aby go wybierać.
  FAKTYNIEMITY gdyby nie ty to ta dyskusja dawno by się skończyła, a tak to coraz więcej ludzi przekonuje się do tego że zmiany są potrzebne w szybkim tempie.
  A tak apropos drogami i chodnikami gminnymi zajmuje się wójt, powiatowymi starosta, a wojewódzkimi marszałek a w żadnym z tych przypadków nie zajmują się radni, a zwłaszcza radni gminni drogami powiatowymi. Co za przekręt siedzi z tej drugiej strony.

  OdpowiedzUsuń
 49. Nie ma się co ograniczać do dzieci czy wnuków. Nikt z nas kto pracuje byłby krytyczny w stosunku do osób, które rządy zaczęłyby od obniżania wynagrodzeń swoim pracownikom. Bywa tak że obniżenie komuś innemu, a nie nam potrafi ucieszyć, ale jak człowiek przemyśli sprawę to faktycznie obrzydzenie bierze.

  Co do zatrudnia rodziny to może powiesz wreszcie czyi synowie zostali zatrudnieni po linii partyjnej w marszałkowskim, zresztą nie tylko synowie.

  Jeszcze raz proponuję na stanowiskach przewodniczących osoby spoza układów: Pana Andrzeja Machowskiego i Pana Jacka Króla. Jest to jedyne obiektywne rozwiązane z korzyścią dla rady i gminy.

  OdpowiedzUsuń
 50. Panie FAKTYNIEMITY może pan przedstawi nam wszystkim osoby z gminy Frysztak zatrudnione w urzędzie marszałkowskim? kto wie może zagadka zwrotów pieniędzy się rozwiąże sama?. Może to jakiś klucz? Dlaczego ten urząd Marszałkowski nam nie pomaga tylko szuka dziury w całym?. Zawsze dziwnym trafem wiedzą gdzie uderzyć aby zabrać kasę?

  Człowieku nie ma czegoś takiego jak sprzeciw rady! Czemu ty kłamiesz ludzi. W rzeczywistości wygląda to tak, że wójt przedstawia wszystkie możliwości a radni głosują za jedną albo za drugą możliwością, tak to wygląda wszędzie. To nie jest sprzeciw rady tylko zwykłe głosowanie za jedna z propozycji wójta. Ile jeszcze masz zamiar kłamać?

  OdpowiedzUsuń
 51. Uniknięcie konfliktów może zniknąć tylko w sytuacji kiedy przewodniczącymi będą osoby niezależne, a tak to będziemy karmieni kłamstwami i fikcyjnymi sukcesami. Przecież żadna rada nie jest wykonawcą budżetu, więc to co przekazuje FAKTY jest kłamstwem. Rada nie ma takiej władzy aby wykonywać budżet ani rozpisywać przetargi ani rozliczać inwestycje.
  Przechwalanie się związane jest z tym aby pokazać jak to niby jedna partia działa dobrze, a reszta gminy źle, to wyniszcza wspólnotę i samorządność.
  Rozwiązaniem jest Pan Andrzej Machowski i Jacek Król. Dwóch niezależnych radnych, którzy będą działać poza układami transakcji wiązanych.

  OdpowiedzUsuń
 52. Rzucę inne światło na zatrudnienia. Przecież normalnym jest, że jak ktoś ma możliwości to zatrudnia rodzinę. W urzędzie marszałkowskim z tego co wiem zatrudniono
  syna przewodniczącego,
  ubiegłego kandydata na wójta i jego syna,
  i co z tego? Jak ich ktoś przyjął to tam pracują! Każdy by wykorzystał taką sytuację.
  A to czy oni są wierni swojej partii przez to zatrudnienie, czy przez to że muszą, czy przez to że chcą to jest ich sprawa i ich sumienie, a nie wasze.
  Jeśli się pomyliłem to przepraszam, faktyniemity mnie z pewnością poprawi. Zainteresowani mogą sami nazwiska sprawdzić na stronie urzędu Marszałkowskiego.

  Natomiast w naszej gminie zmiany musza nastąpić popieram Andrzeja Machowskiego, niezależny, jest prezesem stowarzyszenia i rozumie wszechstronne działanie gminy i wie że współpracowników trzeba doceniać a nie zabierać im to co ciężko zarobią. Miałem z nim kontakt kilkakrotnie więc wiem jakie ma podejście do pracy i wiem że drugiego człowieka by nie skrzywdził, jest też wykształcony.

  OdpowiedzUsuń
 53. Panie Bolek-Lolek, Pani Głos Emerytowej, Panie Warto a jak bym Wam powiedział, że Rada Gminy podwyższyła wynagrodzenia wszystkim pracownikom to będziecie zadowoleni, czy znów będziecie szukać dziury w całym?. Tak, Rada Gminy podwyższyła wszystkim pracownikom. Postąpiła bardzo uczciwie.
  Radni Gminy zajmują się drogami powiatowymi. Przykłady: kilka lat temu gmina dołożyła do asfaltowania drogi powiatowej Frysztak-Klecie. Wymagana była na to uchwała Rady Gminy. W tym roku taką uchwałę o pomocy także podjęto. Będą robione chodniki w Gogołowie, Gliniku Górnym i Średnim. Razem około 1 km.

  Pani Głos Emerytowej proszę nie wprowadzać w błąd czytelników w sprawie procedury uchwałodawczej. Zgadza się, że wójt przygotowuje projekty uchwał, ale w czasie sesji w czasie pracy nad uchwałą każdy radny może zgłosić do niej poprawkę i może ona być przegłosowana przez radę gminy. O poprawce, że będzie zgłoszona wójt może nie wiedzieć. I w takim przypadku wójt nie ma gotowego projektu uchwały. Jest on tworzony dopiero po sesji.

  Co do ulic Frysztaka odsyłam do protokołu z sesji z dnia 4.10.2016r. Przytoczę tylko słowa radnego z Glinik Górnego:
  "Czyli nie wiadomo jak głosować. Wójt proponuje zdjęcie pieniędzy z chodników i dołożenie do przetargu. Komisja wnioskuje o niedokładanie i zrobienie drugiego przetargu"

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 54. Przepraszam, że musiał Pan czekać na wyprostowanie tego co Pan skrzywił ale jarmark we Frysztaku jest w każdy czwartek moim obowiązkiem.
  Tak FAKTYNIEMITY to o czym piszesz to, jest to normalna procedura, a nie coś nadzwyczajnego. Przecież tak głosowania wyglądają wszędzie i od zawsze. Zapewne Ci dwaj panowie w nich uczestniczą od 20 lat tylko do poprzednich kadencji się nie przyznają, bo myślą, że mają do czynienia z głupcami. Osobiście jestem przekonana, że gdyby zmieniono zastępcę i przewodniczącego to działania wyglądałyby podobnie z tą różnicą, że pieniądze przekazywane byłyby tam gdzie jest potrzeba, a nie tam gdzie jest większość partyjna, a sama rada odzyskałaby pewnego rodzaju zaufanie. Transakcje wiązane nie podobają się nikomu. Teraz tak: głos jednego radnego z Glinika nie świadczy o pracy wójta. Wygląda to tak: Wójt musiał przygotować taką propozycję, bo gdyby radzie zależało na szybkim wykonaniu inwestycji to trzeba było wiedzieć skąd wziąć pieniądze. Gdyby wójt nie przygotował takiej propozycji, to znaczyłoby, że nie jest przygotowany na sesje. A w związku z tym, że pracuje solidnie to rzucacie mu kłody pod nogi. Dlatego zmiany są potrzebne, aby ci co za wszelką cenę chcą udowodnić że wszyscy działają źle oprócz nich, nie zacierali rzeczywistości i normalności. Jeśli dokonacie zmian na pana Andrzeja i Jacka to przekonacie się, że rada będzie działać jeszcze lepiej. Nikt nie będzie zarzucał stronniczości, że to radny PiS czy GiS. Rada musi zostać scalona i odpartyjniona. Ważne: Projekty uchwal piszą urzędnicy, a nie rada. Rada tylko głosuje, gdyby nie urzędnicy to radni byliby bezradni. Dlatego wójtowie musza przygotowywać kilka rozwiązań i propozycji uchwał oraz tego skąd wziąć na to pieniądze. Dlatego proponuję zmiany na stanowiskach przewodniczących aby unikać prób mataczenia, kto jest ojcem czyjego sukcesu. Osoby bezstronne będą nas rzetelnie informować.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zmuszony byłem wyjaśnić jak przebiega taka procedura bo widocznie Pani nie wiedziała, lub chciała Pani wprowadzić kogoś w błąd. A reszta Pani postu to jak zwykle zaklinanie rzeczywistości. Co do przedmiotowego przetargu to Rada właśnie zapobiegła niepotrzebnym wydatkom, które chciał zrobić wójt.

   Usuń
 55. Wszędzie się chwalicie jak to zrobiliście oszczędności zabierając część wynagrodzenia pracownikom, Nawet podaliście na co poszły te pieniądze. Teraz piszesz, że tak naprawdę to wszystkim podnieśliście?, w międzyczasie pisałeś, że tylko najmniej zarabiającym podnieśliście. Mataczysz FAKTY! To obniżyliście koszty administracji , czy podwyższyliście koszty administracji, zabraliście te pieniądze czy daliście te pieniądze. A może zabraliście na chwilę po to aby się pochwalić oszczędnościami, a potem w ukryciu oddaliście aby nit się nie dowiedział i teraz niesłusznie chwalicie się oszczędnościami, których nie ma? Czy sam już nie wiesz co zrobiliście?. Kłamstwo goni kolejne kłamstwo panie FAKTYNIEMITY. Znowu Mataczysz! Dlatego proponujemy zmiany na stanowiskach przewodniczących unikniemy prób mataczenia na temat finansów gminnych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla pani informacji:
   Na początku kadencji obecnej rady jak wszystkim wiadomo zlikwidowano stanowisko zastępcy wójta, co nie spowodowało zawalenie się naszej gminy jak niektórzy wieszczyli. Pan zastępca nie został bez pracy bo wrócił do pracy w szkole. Ponadto obniżono kilku dyrektorom j.o. gminy wynagrodzenia. W tym roku rada podwyższyła wynagrodzenia każdemu pracownikowi o tyle samo.

   Usuń
 56. Rozumiem, że to co napisał obiektyw z zatrudnieniem w urzędzie marszałkowskim to się zgadza. Tak wnioskuję bo nie zaprzeczyłeś. Urząd Marszałkowski z pewnością przypadkowo przyjął te trzy osoby z jednego ugrupowania i to jeszcze te, które zawzięcie pracują na siebie nawzajem i na rzecz tej partii. I oczywiście te osoby zupełnie przypadkowo mówią o tym że trzeba oddać do urzędu marszałkowskiego 1,6 mln. I przypadkowo to wykorzystują na wyborach aby uzyskać przewagę. Prawdziwy zbieg okoliczności, jak w brazylijskim serialu. Dlatego proponujemy zmiany na stanowiskach przewodniczących aby unikać takich sytuacji dla korzyści politycznej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A czy te osoby zostały zatrudnione przez rodzinę jak ma to miejsce w Naszej gminie. No chyba nie. A 1,6 mln nie trzeba oddać do Urzędu Marszałkowskiego bo jest już dawno oddany i nie wiem czy początek tej sprawy nie miał miejsca za Marszałka z PSL. Fakt jest faktem ze z powodu błędu urzędniczego gmina oddała 1,6 mln zł.

   Usuń
 57. Ten 1 km chodników to istne szaleństwo, w podziale na wymienione miejscowości to pewnie po jakieś 20 , 30 metrów na wioskę wyjdzie. To ma być sukces transakcji wiązanych? Jesteśmy pod wrażeniem ogromnej inwestycji dlatego proponujemy zmiany na stanowiskach przewodniczących. Myślę, że młodzi Pan Andrzej i Pan Jacek wiedzą, że tak małe inwestycje są nieopłacalne i planując chodniki trzeba je robić na dłuższych odcinkach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiepski z pani urzędnik był, jak pani nie potrafi podzielić 1000 m na 3. Wychodzi że przynajmniej jeden odcinek będzie dłuższy niż 333 m. A jak Pani chce sprawdzić długości to odsyłam do BiP. Trochę poszperać i na pewno pani znajdzie - w końcu tyle lat w biurokracji.

   Usuń
  2. Zgadzam się z FAKTYNIEMITY 333 metry to jest potworna długość.

   Usuń
 58. Ta dyskusja zaczyn być żałosna , zawsze najwięcej dyskutują Ci którzy mają najmniej do powiedzenia .Przecież Ci dwaj radni jak i pozostali zostali wybrania w wyborach bezpośrednich , wybrało ich zapewne kilkuset mieszkańców ich miejscowości.Więc te kilka osób , które tu dyskutuje nie ma żadnego znaczenia . Jeżeli wiecie ,że jest inaczej to weźcie się do roboty doprowadźcie do referendum ,jak wygracie ,startujcie w wyborach , zostańcie radnymi i będziemy żyli w gminie pełnej szczęśliwości . Macie głowy pełne pomysłów , dobrych rozwiązań a więc do dzieła . Czasu wam chyba też nie brakuje , a i spore doświadczenie także macie również w administracji jak zdążyłem się zorientować .Po co bez sensu opowiadać dyrdymały prawie zawsze niezgodne z prawdą . Wystarczy wejść na stronę Frysztaka w BIP tam myślę,że są protokoły z posiedzeń komisji i sesji , oraz projekty uchwał ,wystarczy się zapoznać , ale po co lepiej siać ferment ,nie wiem czemu to ma służyć . Jeżeli chodzi o ulice Frysztaka , to jeżeli tak się stało to chyba lepiej nie mogło się stać , nie wiem komu to przeszkadza i z tego co wiem na pewno to nie była propozycja Pana Wójta , tylko wyszła na komisji. Mieć około 400 tys. a nie mieć to chyba różnica (te 400 tys to suma kwoty którą trzeba by dołożyć plus oszczędności które uzyskano po II przetargu ) to tylko dla wyjaśnienia ,żeby tego nie interpretować dowolnie. Jeżeli tego nie widzicie "specjaliści od samorządu " to może lepiej piszcie te bzdury dalej , będą mniejsze straty .

  OdpowiedzUsuń
 59. Ja chciałem jedynie dodać, że jako mieszkańcowi gminy okropnie mi się na całą tą dyskusje, oraz patrzy tak troszkę "z boku" i z zachowaniem pewnego dystansu. Nie chcę oceniać żadnej ze "stron", ale.. czy sam fakt powstania w naszej małej miejscowości takich "stron" nie jest dowodem na to, że coś jest nie tak? Czy nie powinno to być już powodem do jakiegoś tam zastanowienia się nad całą tą sytuacją i tym czy sami jesteśmy tacy idealni w swoim zachowaniu? Wydaje mi się, że dobrym początkiem zmiany takiej sytuacji byłoby pisanie pod własnym imieniem i nazwiskiem, by uniknąć sytuacji, kiedy każdy podejrzewa każdego o pisanie pod jakimś enigmatycznym nickiem. Tworzy to strasznie "gęstą" atmosferę niestety.
  Pozdrawiam wszystkich bez wyjątku z obu stron "barykady" :)

  M. Jurasz

  OdpowiedzUsuń
 60. Jaka jest różnica między automatem telefonicznym a wyborami?
  - W automacie najpierw płacisz, a potem wybierasz. A przy wyborach najpierw wybierasz, a później płacisz.

  FAKTY widzisz jaką burzę wywołałeś. Po co piszesz skoro sam nie masz żadnego atutu. Gdyby nie ty to już Frysztak zapomniałby o tej ankiecie po trzech komentarzach. A tak to cały czas jest na topie i wywołuje coraz większą zawieruchę. Ludzie mają swoje zdanie ty masz swoje. A może warto dokonać jakiś zmian aby pokazać, że wychodzicie naprzeciw oczekiwaniom społecznym? Przecież drobne zmiany nie zaszkodzą nikomu, a mogą pomóc.

  OdpowiedzUsuń
 61. MieszkańcuFrysztaka no właśnie po co siać zamęt. Wiadomym jest, że wójt nie jest stroną podczas głosowania, on tylko podaje skąd wziąć pieniądze. Komisja i radni decydują którą opcje wybrać. Problem tkwi w tym, że poprzez podział sieje się zamęt dotyczący tego kto miał rację a kto nie. Tu powinno być wspólne działanie, którego niema. Dobrze, że wójt umie wskazać w sytuacjach awaryjnych gdzie znaleźć pieniądze i dobrze że komisje starają się o oszczędności. Ale w komisjach i radzie są wszyscy radni a nie tylko jednego klubu. I tu jest zamęt który trzeba zlikwidować. Niech rada nauczy się działać razem, a nie dzieli się na dziwactwa.

  A ci dwaj zostali wybrani i niech sobie będą w radzie tutaj nikt ich nie chce usunąć, natomiast ja też uważam, że na czele powinno stanąć dwóch niezależnych radnych wtedy właśnie tego zamętu nie będzie, a tak to każdy ma swój sukces. Taka zmiana nie jest chyba wielkim problemem. Ja uważam, że wpłynie to korzystnie na postrzeganie rady. Przed czym tu się tak bronić zaciekle. Rada dalej będzie radą. Dlaczego nie spróbować?

  OdpowiedzUsuń
 62. Drogi Panie "Apokalipsa" do tej porą sądziłem ,że nie tylko Pan Wójt podaje rozwiązania gdzie i w jaki sposób znaleźć pieniądze , ale również członkowie rady mają coś do powiedzenia w tym temacie i sądzę że tak jest bo wydaje mi się że nie po to angażowali się w tego typu działalność aby biernie przyjmować propozycję Pana Wójta , a również mięć też coś do powiedzenia w spornych tematach .Bo jeżeli jest inaczej to taka rada jest nam mieszkańcom niepotrzebna .Z tego co wiem chyba nie ma konfliktu pomiędzy radnymi a Panem Wójtem , bo jakoś specjalnie o tym nie słychać , chyba jakoś się dogadują . Zapewne bywają sporne sytuacje , ale są jakoś rozwiązywane ponieważ zarówno Pan Wójt jak i większość radnych nie jest nastawiona na konflikt .To co piszecie w tych komentarzach wydaje mi się bardzo wyolbrzymione . A tych dwóch radnych pewnie ich zdaniem robią dobrą robotę nie zawsze się im to udaje ale jest jeszcze 13 pozostałych i chyba są w stanie zneutralizować jakieś dzikie zapędy . Mam nadzieję ,że efekty będą widoczne na koniec kadencji , jeżeli nie to będzie "czas n zmiany" i do dzieła ci wszyscy dyskutanci z tego forum.

  OdpowiedzUsuń
 63. MIESZKAŃCU FRYSZTAKA to że dyskutanci dyskutują to chyba dobrze. Świadczy to o tym że mieszkańcy interesują się tym co dzieje się w gminie i nie powinno się mieć o to pretensji. A jeśli dostrzegają problem to może warto się nad tym jednak zastanowić? No właśnie sprawa toczy się o dwóch, którzy pewnie myślą, że tylko robią dobrze i być może mają dzikie zapędy. Więc co można zrobić aby zneutralizować tę sprawę. Spróbować postawić na czele rady dwóch niezależnych, albo wybrać jednego z jednej frakcji a drugiego z drugiej. Przecież to nie jest tragedia dla nikogo, oni dalej będą radnymi, ale rada na pewno będzie działać inaczej. Rozmyją się wszelkiego rodzaju niedomówienia na tle politycznym. Mówi Pan czas na zmiany i do dzieła ale jak jeśli 20 lat ci sami ludzie i nie dopuszczą nikogo, nie dopuszczają nawet do siebie tego że czas działać trochę inaczej. Chętnie bym wystartował do rady ponieważ mam sporo pomysłów ale nie należę do żadnej partii i to mnie wyklucza tak jak wielu z nas.

  OdpowiedzUsuń
 64. Mam taką nadzieję, że doczekam czasów, w których radny nie będzie mógł należeć do żadnej partii politycznej. Co z tego, że mamy sporo osób z chęcią do pracy, jak ludzie głosują nie na osoby tylko na szyldy. Mam nadzieję, że przyszłe wybory będą wyborami głosowania na osoby, a nie na partie. Wtedy zmiany nastąpią, a tak to zmienia się szyld, a osoby zostają te same. Wiem że to na razie to nierealne ale wierzę, że kiedyś tak się stanie.

  OdpowiedzUsuń
 65. I tu się Pan myli bo jak twierdzicie pan Andrzej i Jacek są niezależnymi to znaczy że można było . Co to znaczy ,że oni przez dwadzieścia lat nie dopuszczają nikogo , nie rozumiem tego ponieważ to oni przekonali znaczne grupy ludzi do siebie , czas zrobić to samo i działać jak Pan pisze inaczej , dobrze jest krytykować innych bo jest to dużo łatwiej , niż brać na siebie taką ilość krytyki , bo zapewne bez takiej się nie obejdzie .

  OdpowiedzUsuń
 66. Właśnie o to chodzi, że w wielu przypadkach nie przekonali do siebie tylko ludzie zagłosowali po prostu na szyld, mam nadzieję, że ostatni raz.
  Ale ma pan też i rację w jednej kwestii. Pozwolę sobie w związku z tym napisać jeszcze do tych dwóch Pana słowami: "Dobrze jest krytykować innych bo jest to dużo łatwiej , niż brać na siebie taką ilość krytyki". Więc nie czyńcie drugiemu co wam niemiłe, bo to potem wróci do was tak ja teraz wraca i będzie wracać. Uważam że byt wielu ludzi i rodzin zostało oczernionych przed wyborami aby można było o tym zapomnieć i udawać, że nic się nie stało. Już nigdy nie będzie tak samo. Jesteśmy zbyt małą miejscowością na takie coś.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapomniałem Pan Andrzej i Pan Jacek są niezależnymi ale jest ich 2óch na 13stu, więc są wyjątkami, które potwierdzają regułę głosowania na szyldy.

   Usuń
 67. Uważam też jak większość tutaj piszących, że na funkcje związane z reprezentowaniem rady powinno się wybierać osoby, które mają autorytet i dobrą opinię. Osoba reprezentująca gminę nie powinna zależeć tylko od układu partyjnego.

  OdpowiedzUsuń
 68. Jak zwykle z dużej chmury mały deszcz,popisali poczytali a rada gminy dalej w tym bagnie tkwić będzie.

  OdpowiedzUsuń

Below Post Ad