Sukcesy sportowe uczniów z Frysztaka w nowym roku szkolnym

Frysztackie klasy sportowe świetnie wystartowały w sportowym nowym roku szkolnym i zanotowały duży sukces w finale wojewódzkim w biegach sztafetowych (sztafety szwedzkiej 100-200-300-400).

Dziewczynki w składzie: Czernicka Weronika, Michalska Maria, Wojciechowska Faustyna, Reczek Kamila i Lenart Natalia wywalczyły srebrny medal, uzyskując bardzo dobry czas 2.59 min.

Start chłopców dostarczył sporo emocji, ale w konsekwencji (po bardzo dobrym biegu) nasi uczniowie wywalczyli złoto w czasie 2.48 min. Chłopcy wystąpili w składzie: Sokołowski Hubert, Czech Dawid, Wojciechowski Cyprian, Błoniarz Przemek i Stadnicki Jakub.

Do tej pory zwycięzcy zawodów wojewódzkich zawsze awansowali do finałów ogólnopolskich, które rozgrywane były w Łodzi. Niestety, finały te w tym roku z przyczyn losowych zostały odwołane! Szkoda…

Dobrze zaprezentowali się też uczniowie naszej Szkoły w finałach wojewódzkich indywidualnych mistrzostw lekkoatletycznych. Po wygranych zawodach (w swoich konkurencjach) w gminie i powiecie, mogli rywalizować z najlepszymi lekkoatletami z całego województwa podkarpackiego.

Reprezentantami naszej szkoły byli: Sokołowski Hubert – rzut piłeczką palantową, Czech Dawid i Reczek Kamila – bieg na dystansie 60 m, Michalska Maria i Wojciechowska Faustyna – bieg na dystansie 600 m.

Gratulujemy! 
nauczyciel 
mgr Leszek Jędrysik

 
Dodaj do Google Plus

4 - ilość komentarzy :

 1. Dla dzieciaków brawa, oczywiście. Przed oświatą jednak reforma i i duże redukcje, czy nie myślicie, że to będzie spora oszczędność i pożytek dla dzieci?

  OdpowiedzUsuń
 2. Sukcesy są nie tylko w sporcie o tym trzeba pamiętać, jednak nasz przyszłość to nie tylko oświata, są rzeczy równie ważne takie jak budowa sieci dróg dlatego oszczędności szukać trzeba wszędzie. Reforma idzie w dobrym kierunku jeszcze zostają dwie albo trzy szkoły nad którymi się trzeba zastanowić czy na pewno są potrzebne.

  OdpowiedzUsuń
 3. wszystko pójdzie w dobrym kierunki jeśli tylko mądrze będzie gospodarowane , zarządzane i nie wykorzystywane do własnych celów.....

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie powinno się mówić o oświacie, że to spore oszczędności na drogi, ponieważ nie da się w żaden sposób przełożyć przyszłość naszych dzieci na metry kwadratowe asfaltu …

  Marek Armata

  OdpowiedzUsuń