Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Parafie stawiają na fotowoltaikę.

Parafie stają się coraz bardziej przedsiębiorcze i ekologiczne. Nowym pomysłem na biznes i ekologie są farmy fotowoltaiczne - wykorzystanie energii (promieni) słońca do tworzenia energii elektrycznej.

Panele fotowoltaiczne mają powstać na gruntach o niskiej klasie jakości należących do parafii.

"Puls Biznesu" informuje, że takich spółek obecnie jest już 130, jednak w dalszym ciągu w KRS przybywają kolejne. Niemal wszystkie są z woj. podkarpackiego i są związane z Kazimierzem Jaworskim, byłym senatorem i politykiem działającym w partiach Prawo i Sprawiedliwość, Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry i Polska Razem Jarosława Gowina.

W naszej gminie również powstały takie spółki, na dzień dzisiejszy udało nam się (dzięki Panu Markowi) odszukać dwie takie spółki. PARK ENERGII SŁONECZNEJ PARAFII RZYMSKOKATOLICKIEJ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY W FRYSZTAKU oraz PARK ENERGII SŁONECZNEJ PARAFII RZYMSKOKATOLICKIEJ ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA W LUBLI SP. Z O.O.

Celem wszystkich spółek ma być działalność w branży fotowoltaicznej. Jak informuje na łamach "PB” Kazimierz Jaworski, spółki mają doradzać poszczególnym parafiom przy budowie elektrowni fotowoltaicznych, a w tym celu b. senator chce wykorzystać należące do parafii grunty gorszej jakości (klasy IVa, V i VI). Moc każdej z instalacji mogłaby sięgnąć ok. 100-150 kW.

Kazimierz Jaworski zapowiada, że celem ma być zaspokajanie potrzeb własnych parafii na energię i ewentualnie odsprzedaż nadwyżek. Przy realizacji projektów chce wykorzystać unijne fundusze czy krajowe, preferencyjne finansowanie na inwestycje w OZE.

Więcej informacji na ten temat w artykule "Pulsu Biznesu".

Informacje uzyskaliśmy od Pana Marka za co serdecznie dziękujemy. Księżą gratulujemy pomysłu na biznes i myśli ekologicznej.

REKLAMA
------------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------------

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad