Ponad 1000 złotych zebrali harcerze ze Stępiny.

W dniach od 2 do 22 października 2016 r. harcerze z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Stępinie przeprowadzili, z ramienia fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, zbiórkę publiczną na terenie gminy Frysztak.

Kwestowali na rynku we Frysztaku, Szkole Podstawowej w Cieszynie, Zespole Szkół w Lubli, Zespole Szkół w Gogołowie, Przedszkolu Publicznym nr 1 we Frysztaku oraz w Zespole Szkół w Stępinie.

Pieniądze zbierane były do 7 puszek kwestarskich. Trzy kwestujące sztaby harcerzy, w składzie: Paulina Dziok, Patrycja Kudłacz, Patrycja Armata, Gabriela Czech, Gabriela Kuternoga, Kinga Danek, Lidia Salamon, Aleksandra Ziobrowska, Anna Zdrada, Justyna Mularz, spotkały się z życzliwością i ofiarnością ludzi, którzy dobrowolnie chcieli wesprzeć fundację. Łącznie udało się zebrać 1029,74 zł.

Jako pełnomocnik ds. zbiórki muszę pochwalić uczniów z naszego zespołu szkół za duże zaangażowanie i chęć przeprowadzenia kwesty. Wzorowo wypełnili swoje misje, nie wstydzili się kwestować i w ten sposób wesprzeć uzdolnioną młodzież. Jestem bardzo wdzięczna dyrektorom szkół i przedszkola – pani Małgorzacie Sokołowskiej, pani Jolancie Dybaś, pani Annie Sztelidze oraz panu Krzysztofowi Niekowalowi za możliwość przeprowadzenia kwesty w ich placówkach, za mobilizację dzieci i młodzieży oraz pracowników, za ciepłe, serdeczne przyjęcie i społeczną solidarność.

Kolejny raz przekonaliśmy się, że jesteśmy mile widziani w progach szkół, którymi kierują. Przyjemnie było usłyszeć słowa, że kwesta kojarzy się z harcerzami i Stępiną, że to już tradycja, kiedy w październiku odwiedzamy ich placówki. Przekonaliśmy się, że otaczają nas ludzie o wielkim sercu i dużej wrażliwości na potrzeby innych. Ogólnie, kwesta przebiegła zgodnie z regulaminem zbiórki publicznej. Komisyjnie zostały otwarte puszki, przeliczone pieniądze, zrolowane i przekazane fundacji. Mamy nadzieję, że w następnym roku również wspólnie włączymy się w dzieło budowy żywego pomnika Janowi Pawłowi II i także przeprowadzimy kwestę.
Jako dyrektor szkoły składam serdeczne podziękowania za zaangażowanie się w zbiórkę i pomoc w zrozumieniu dzieciom i młodzieży, czym jest wolontariat i i jaka jest jego misja.

Pełnomocnik ds. zbiórki publicznej
Anna Maraj
Dyrektor ZS im. Jana Pawła II w Stępinie
Janusz Zarszyński

Dodaj do Google Plus

0 - ilość komentarzy :

Prześlij komentarz