Przebudowa (modernizacja) dróg we Frysztaku

Ulica Samolewicza
W najbliższym czasie rozpocznie się długo oczekiwana przez mieszkańców Frysztaka przebudowa (modernizacja) dróg w centrum miejscowości. W pierwszym etapie zostanie przebudowane 3 ulice: Gołębiowskiego, Samolewicza i Parkowa.

W czasie budowy zostaną rozebrane schody na ulicy parkowej, zostanie wymieniona nawierzchnia na wszystkich ulica - po modernizacji na ulicach położona będzie kostka brukowa na ulicy w kolorze szarym, rynsztok będzie w kolorze pomarańczowym natomiast pasy boczne uliczki w kolorze barwy jesieni. Ulice zostaną odwodnione, zostanie zainstalowane nowe oświetlenie na ulicach. Prace budowlane mają zakończyć się do 23 czerwca 2017.
Ulica Gołębiowskiego
W postępowaniu przetargowym została wyłoniona firma z Krosna. Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych i Drogowych w Krośnie S.A. złożyło najkorzystniejszą ofertę (w przetargu startowało 6 firm). Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty znajduje się na stronie BIP Frysztak, lub bezpośrednio pod tym linkiem (plik PDF) - kliknij tu

Poniżej krótki film ze stanem nawierzchni na ulicach Gołębiowskiego, Samolewicza i Parkowa nagrany w dniu 22.11.2016.


Całkowity koszt prac związanych z modernizacją ulic we Frysztaku to 647 tysięcy złotych.
Wykonawca udzieli 73 miesiące gwarancji na prace związane z modernizacją oraz przez 4 lata będzie konserwował i robił przeglądy oświetlenia zainstalowanego przy zmodernizowanych ulicach.
Stan nawierzchni w dniu 22 listopada 2016 ulica Gołębiowskiego
Poniżej mapa z ulicami na terenie Frysztaka, które zostaną przebudowane przez Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych i Drogowych w Krosnie S.A. (mapa przedstawia zarys ulic a nie dokładny zakres prac budowlanych)