Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Pierwsze miejsce dla Publicznego Gimnazjum nr 1 we Frysztaku w XVI Wojewódzkim Przeglądzie Teatrzyków Obcojęzycznych w Rzeszowie

18 lutego 2017 roku młodzież z frysztackiego gimnazjum wzięła udział w XVI Wojewódzkim Przeglądzie Teatrzyków Obcojęzycznych w Rzeszowie. Sztuka w języku angielskim, zatytułowana ‘Postcards – Pocztówki’ zajęła pierwsze miejsce!

Opowieść, to historia dziewczyny o imieniu Vicky, która próbuje znaleźć swoje miejsce na ziemi, walcząc z przeciwnościami losu. Czy Vicky dokona dobrego wyboru i kto okaże się prawdziwym przyjacielem na dobre i na złe? Odpowiedzi można poznać oglądając sztukę uczniów z Gimnazjum we Frysztaku.

Uczniowie, którzy grali w tej sztuce i pokazali swoje wspaniałe umiejętności aktorskie to Ilaria Muszyńska, Martyna Pałys, Nina Stopa, Jakub Godek, Kamil Wilk, Michał Woźniak, Piotr Wojciechowski, Paulina Chrobok, Dominika Mikuszewska, Katarzyna Garncarska, Kinga Steczkowska, Zuzanna Wiśniowska, Konrad Romański, Arkadiusz Rec z klasy III a. Piosenki między poszczególnymi scenami wykonywane były między innymi przez Kingę Frączek z kl. III b, a Karolina Stadnicka z III a czuwała nad oprawą muzyczną, czyli była naszą niezastąpioną pomocą techniczną. Na próbach towarzyszył nam również Piotr Świstak.

Uczniowie z wielką euforią przyjęli werdykt jury oraz z przyjemnością odebrali nagrody z rąk jurorów  i pozowali do wspólnego zdjęcia. Należy jeszcze dodać, że dwie uczennice  otrzymały indywidualnie wyróżnienia za kreacje aktorskie, mianowicie Martyna Pałys za rolę Dorothy oraz Ilaria Muszyńska za rolę Vicky.

Podsumowując, spektakl został pozytywnie odebrany przez publiczność i jurorów. Na pewno na długo wspomnienia z przeglądu zagoszczą w naszych sercach. Zabawa w teatr była zarówno odskocznią od codzienności, ale również wspaniałym nowym doświadczeniem dla  młodych aktorów uczęszczających do naszego gimnazjum. Autorką scenariusza, opracowanego na podstawie książki Dariusza Rekosza pt. „Pocztówka z Toronto” była Małgorzata Filar, nauczycielka naszego gimnazjum. Dużo pracy, związanej z przygotowaniem uczniów do konkursu wykonała również Anna Arciszewska, druga nauczycielka naszego gimnazjum. Dodatkowym wyróżnieniem dla nas wszystkich były słowa jury, gdy pochwalono naszych uczniów za ich wymowę oraz gdy powiedziano, że był to „prawdziwy” teatr i zachęcano nas do pokazania występu szerszej widowni.

Nauczyciele i nagrodzony zespół uczniów pragną podziękować wszystkim osobom, które w różny sposób pomogły nam w osiągnięciu tego sukcesu.

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad