DWÓCH NIETRZEŹWYCH ROWERZYSTÓW ZATRZYMANYCH W CIĄGU GODZINY

Podczas ubiegłego weekendu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie zatrzymali do kontroli dwóch rowerzystów. Wynik badania urządzeniem do pomiaru zawartości alkoholu w organizmie pokazał u pierwszego z nich ponad promil alkoholu w organizmie, a u drugiego z rowerzystów ponad dwa promile.

W niedzielę przed godz. 13 w Twierdzy strzyżowscy policjanci zatrzymali do kontroli kierującego rowerem. Po krótkiej rozmowie z mężczyzną, nabrali podejrzeń co do jego stanu trzeźwości. Wynik badania urządzeniem do pomiaru zawartości alkoholu w organizmie potwierdził ich podejrzenia. Mieszkaniec Twierdzy miał w organizmie ponad 1,2 promila alkoholu.

Podobna sytuacja miała miejsce w niepełna godzinę później w Gliniku Dolnym. Funkcjonariusze pełniący tam służbę, zauważyli mężczyznę kierującego rowerem, którego tor jazdy wskazywał, że może on być pod działaniem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile w wydychanym przez niego powietrzu.

Policja przypomina!
Zgodnie z treścią art. 87§1a kodeksu wykroczeń, kto znajduje się w stanie nietrzeźwości (gdy zawartość alkoholu w 1 dm sześciennym wydychanego powietrza przekracza 0,25 mg albo prowadzi do stężenia przekraczającego tę wartość) lub pod wpływem podobnie działającego środka, prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu inny pojazd niż mechaniczny, podlega karze aresztu (od 5 do 30 dni) albo grzywny (od 50 do 5000 złotych).

FOTO: radiosud.pl