Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Strona OBYWATEL.GOV.PL jest jedynym miejscem gdzie można sprawdzić punkty karne.

Szanowni mieszkańcy Gminy Frysztak uważajcie na oszustów, którzy chcą wyłudzić państwa dane osobowe jak również pieniądze. Od pewnego czasu na stronie obywatel.gov.pl dostępna jest możliwość sprawdzenia punktów karnych. 

Strona OBYWATEL.GOV.PL jest jedynym miejscem gdzie można sprawdzić punkty karne.

Niestety oszuści chcą wykorzystać naiwność osób korzystających z internetu tworzą fałszywe strony dla internautów, którzy chcą sprawdzić swój stan punktów karnych. Skorzystanie z takich stron WWW może być bardzo niebezpieczne dla użytkowników i wiązać się z utratą danych osobowych oraz pieniędzy. W tej sprawie oficjalną informacje opublikowało Ministerstwo Cyfryzacji oraz Komenda Główna Policji.
Jedyna strona na której można sprawdzić punkty karne to OBYWATEL.GOV.PL - Foto: olsztyn.wm.pl
Przypominamy, że e-usługa „Sprawdź swoje punkty karne” dostępna jest wyłącznie za pośrednictwem portalu Obywatel.gov.pl i można ją zrealizować całkowicie darmowo.

W związku z dużym zainteresowaniem jakim cieszy się e-usługa, oszuści, chcąc w sposób nielegalny pozyskać nasze dane i pieniądze, podszywają się pod oficjalny serwis do sprawdzenia punktów karnych w internecie.

Do sprawdzenia punktów karnych drogą elektroniczną potrzebny jest tylko Profil Zaufany (eGO), a jedyną stroną internetową, przez którą kierowcy mogą sprawdzić punkty jest obywatel.gov.pl Usługa nie wymaga udostępniania żadnych danych osobowych.

Wszelkie inne strony www, które „oferują” rzekome informacje o stanie punktów karnych, w zamian za podanie jakichkolwiek danych lub wniesienie jakiejkolwiek opłaty, należy traktować z dużą ostrożnością, ponieważ może to być próba wyłudzenia danych lub pieniędzy.

Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji/ KGP


PROFIL ZAUFANY (eGO)
Jeśli nie posiadają jeszcze Państwo profilu zaufanego mogą go Państwo założyć bezpłatnie. Są 2 sposoby aby to zrobić. Informacje o sposobach założenia profilu zaufanego znajdą Państwo na stronie obywatel.gov.pl lub bezpośrednio pod tym linkiem - kliknij tu!

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad