Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

VI spływ kajakowy. Największa impreza tegorocznej wiosny w dolinie Wisłoka.

Kajakarze na Wisłoku podczas VI ogólnopolskiego spływu kajakowego. Autor zdjęć Witek Grodzki - link, kliknij tu!
VI ogólnopolski spływ kajakowy rzeką Wisłok przeszedł do historii. Wspaniała impreza dla miłośników turystyki i zdrowego trybu życia przyciągnęła na start ponad 200 kajakarzy z całej Polski. Tegoroczny spływ zbiegł się z oficjalnym otwarciem szlaku kajakowego na rzece Wisłok: Wojkówka - Frysztak - Markuszowa. Ten 22 kilometrowy odcinek szlaku wodnego na Wisłoku, profesjonalnie oznakowany został przygotowany przez przedstawicielki Fundacji Kajakowej Tołhaj GDK oraz Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Frysztaku przy współpracy z gminami przez które przebiega szlak kajakowy.

Od piątku do Kobyla - głównej bazy spływu, przyjeżdżali kajakarze z całej Polski. Po zarejestrowaniu się w biurze spływu, kajakarze mieli czas wolny do sobotniego poranka.

W sobotę mimo nienajlepsze pogody wszyscy wyruszyli do Wojkówki w gminie Wojaszówka gdzie zaplanowany został początek IV spływu kajakowego. Organizatorzy otworzyli oficjalnie spływ, a przedstawiciele 3 gmin i zaproszeni goście przecięli wstęgę oficjalnie otwierając szlak kajakowy Wojkówka - Frysztak, Markuszowa. Pierwszy etap spływu metę miał we Frysztaku, a na trasie zostały przeprowadzone zawody dla wszystkich kajakarzy.

Zawodnicy przed startem do pierwszego etapu mogli zdegustować regionalnych potraw przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich z gminy Wojaszówka. Na mecie we Frysztaku na uczestników czekały wspaniałe wyroby od sponsora Stara Wędzarnia Frysztak.

W sobotnie popołudnie w Kobylu odbył się wieczór integracyjny dla wszystkich uczestników spływu kajakowego. Dla zainteresowanych organizatorzy zorganizowali transport do Stępina, gdzie goście z Polski zwiedzili schron kolejowy.

W niedzielę około godziny 10:00 kajakarze wystartowali do drugiego etapu tegorocznego spływu. Trasa drugiego spływu miała początek we Frysztaku a meta zlokalizowana została w Markuszowej gdzie kończy się szlak kajakowy Wojkówka - Frysztak - Markuszowa.

Na mecie na kajakarzy czekały tradycyjne, lokalne potrawy przygotowane przez KGW z terenu gminy Wiśniowa. Po degustacji potraw organizatorzy rozpoczęli nagradzanie kajakarzy, którzy wzięli udział w sobotnich zawodach. Oprócz nagród organizatorzy przygotowali pamiątkowe medale dla wszystkich uczestników IV ogólnopolskiego pływu kajakowego.

IV ogólnopolski spływ kajakowy przeszedł do historii, przeszedł z wielkim hukiem. Niewątpliwie była to największa impreza sportowo - turystyczna tegorocznej wiosny w dolinie rzeki Wisłok. Najważniejsze na koniec, już dziś organizatorzy zapraszają na VII ogólnopolski spływ kajakowy rzeką WISŁOK 2018. Do zobaczenia za rok!

O VI ogólnopolskim spływie kajakowym rzeką Wisłok mogą Pastwo przeczytać również na stronie gosir.frysztak.pl. Już wkrótce będziemy Państwa informować na naszej stronie o relacjach z VI spływu na innych portalach internetowych, telewizjach oraz w radio.

Zapraszamy również do oglądania zdjęć z spływu kajakowego:
Facebook - Autor zdjęć Witek Grodzki - link, kliknij tu!
Galeria na dysku Google - link, kliknij tu!


Prześlij komentarz

2 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl
 1. Było warto! Wielkie podziękowania dla organizatorów!

  OdpowiedzUsuń
 2. Serdecznie dziękujemy Wszystkim za udział wspaniałą atmosferę i wspólną przygodę w Dolinie Wisłoka. Turystyka to najbardziej zespołowa gra na świecie, a otwarcie szlaku kajakowego jest tego przykładem. Już w najbliższych dniach rusza pierwsza wypożyczalnia kajaków :-) na przystani Twierdza u Państwa Malikowskich, więc zapraszamy do gmin Frysztak, Wiśniowa i Wojaszówka na spływy kajakowe i nie tylko. Podziękowania dla Frysztak24 za wsparcie medialne imprezy.
  -------------------------------------
  Obecnie jesteśmy w trakcie przygotowania kajakowego Dnia Dziecka – zaprosimy 100 dzieciaków aby w bezpieczny sposób zapoznały się z kajakarstwem poprzez gry i zabawy. Więcej informacji wkrótce.

  Marek Armata

  OdpowiedzUsuń

Below Post Ad