Burzowy weekend! Aktualne informacje Hydrologiczne.

Pogoda nadal nas nie rozpieszcza. Wczoraj wieczorem i dziś popołudniu przez teren województwa podkarpackiego przeszły wiosenne burze. Mieliśmy kilka wyładowań atmosferycznych oraz dość mocny opad deszczu.

Niestety pogoda na najbliższe dni zapowiada się równie dynamicznie. Na naszym terenie w kolejnych dniach mają również pojawiać się burze i intensywne opady deszczu. Dla województwa podkarpackiego Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych wydało ostrzeżenie 1 stopnia (w 3 stopniowej skali) o możliwości wystąpienia burz.

W czwartek już raczej będzie spokojnie. O godzinie 17:00 w naszych okolicach nie występują żadne komórki burzowe. Najbliższa burza jest na północny wschód od Gminy Frysztak w większości na terenie Ukrainy.

Na kolejne dni CBPM również wydało ostrzeżenia na razie na piątek i sobotę. W tych dniach prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu do 30 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h.

Stan wód:
Wisłok na razie bezpieczny. W ostatnich godzinach stan wody w Wisłoku podniósł się o ponad metr na wodowskazie w Krośnie, to jeszcze daleko jest chociaż by do stanu ostrzegawczego. Wisłok ma aktualnie poziom 269 cm (pomiar godzina 14:00) Tendencja wzrostowa. Poziom ostrzegawczy Wisłoka w Krośnie to 350 cm a alarmowy 480 cm. Mniejsze rzeki i potoki na terenie Gminy Frysztak lekko podniesione.

Poszukujemy dla Państwa ba bieżąco informacji o zagrożeniach meteorologicznych - o wszystkich zagrożeniach będziemy informować na portalu. Jeśli posiadają Państwo informacje lub zdjęcia z zagrożeń na terenie gminy Frysztak prosimy o kontakt redakcja@frysztak24.pl lub tel 668417756