Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Kajakowy dzień dziecka

Wspaniałą przygodę sportowo - rekreacyjną przeżyli uczestnicy kajakowego dnia dziecka. W sobotnie (27.05.) popołudnie w Kobylu odbywał się organizowany przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku piknik.

Kajakowy dzień dziecka rozpoczął się o godzinie 14:00 na placu rekreacyjnym w Kobylu. Po przywitaniu gości rozpoczęła się wodna przygoda. Na początek Pan Dawid Marek pokazał kilka "sztuczek" w kajaku oraz zaprezentował jak odwrócić kajak po wywrotce. Ratownicy WOPR, którzy zabezpieczali imprezę uczyli dzieci o bezpieczeństwie i zachowaniu nad wodą, zaprezentowali również sposób ratowania tonącego z brzegu za pomocą rzutki ratowniczej. Ratownicy Medyczni pokazali na fantomie resuscytacje krążeniowo - oddechową.

Po części edukacyjnej około godziny 15:00 pierwsza grupa kajakarzy wyruszyła busem na przystań przy moście gdzie zlokalizowany był start spływu. Młodzi kajakarze pod opieką rodziców, instruktorów kajakarstwa oraz ratowników WOPR spływali do przystani zlokalizowanej przy placu rekreacyjnym w Kobylu. Każdy z młodych kajakarzy po spływie dostał pamiątkowy medal.

Na placu rekreacyjnym cały czas odbywały się gry, zabawy, zajęcia plastyczne oraz pokazy dla pozostałych dzieciaków. Dla przybyłych gości zaprezentowały się czirliderki GOSiR Frysztak oraz piłkarze GAP Frysztak. Wszyscy na placu mogli zjeść kiełbaskę, wypić ciepły lub zimny napój, najmłodszym i tym trochę starszym rozdawano słodkości. W trakcie dzisiejszego pikniku odbywały się konkursy w których losowano nagrody dla uczestników kajakowego dnia dziecka. Wspaniała pogoda, wspaniała atmosfera, kajaki i cudowny Wisłok dał możliwość przeżycia dzieciom cudownego KAJAKOWEGO DNIA DZIECKA.

Oczywiście tak duża impreza - około 200 uczestników - nie mogła odbyć się bez pomocy osób, organizacji, sponsorów, partnerów. Kajakowy dzień dziecka współorganizowali, sponsorami  i partnerami byli: Wójt Gminy Frysztak Pan Jan Ziarnik, Fundacja Kajakowa Tołhaj GDK, Ochotnicza Straż Pożarna z Kobyla, Sołectwo Kobyle, Koło Gospodyń Wiejskich z Kobyla, Polski Związek Kajakowy – Kajaki dla Wszystkich, Ziemia Frysztacka - Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju, Gminny Ośrodek Kultury we Frysztaku, wypożyczalnia Kajaków Frysztak, Firma PASSiO, Rzeszowski Klub Sportów Wodnych, Stara Wędzarnia Frysztak, producent medali i pucharów Anaya, Jurajska - Naturalna Woda Mineralna, Sport4u - Marzena i Tomasz Stadniccy, wypożyczalnia kajaków TURIZMUSAN Sabina Szuryn-Pelc, Gminna Komisja do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

Poniżej film z dzisiejszego kajakowego dnia dziecka. Z ziemi z powietrza, zabrakło tylko z wody - może za rok. Serdecznie zapraszam do oglądania filmu z sobotniego dnia dziecka.


Prześlij komentarz

2 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl
 1. Podziwiam zaangażowanie i chęć dania naszym dzieciom czegoś więcej! Organizacja na pewno wymagała trudu ale miło było patrzeć że komuś się chce! atmosfera pierwszorzędna! Naprawdę było warto! dziękuje w imieniu swoim i dzieci !! Gratuluje!

  OdpowiedzUsuń
 2. W imieniu wszystkich Organizatorów i Partnerów bardzo dziękuję :-)
  ...cóż może być fajniejszego niż organizacja "Dnia Dziecka" przy współpracy z organizacjami działającymi na terenie gminy Frysztak i rodzicami...,
  a uśmiechy dzieci i zadowolenie rodziców - bezcenne :-)

  Marek Armata

  OdpowiedzUsuń

Below Post Ad