Dobre wyniki klas sportowych z Frysztaka na zakończenie sezonu startowego!

Nie od dzisiaj wiadomo, że lekkoatletyka we frysztackich szkołach stoi na wysokim poziomie. Udowodnili to w ostatnim czasie sportowcy z frysztackiej podstawówki.

Czwórbój lekkoatletyczny to dyscyplina, w której trzeba wykazać się umiejętnościami nie tylko technicznymi, ale także odznaczać się rozmaitymi cechami motorycznymi. Do konkurencji czwórbojowych wchodzą: bieg na dystansie 60 metrów (szybkość), skok w dal (skoczność), rzut piłeczką palantową (siła), bieg dziewcząt na dystansie 600 metrów i chłopców na dystansie 1000 m. (wytrzymałość). Każdy zawodnik z drużyny, musi wziąć udział w każdej z wymienionych konkurencji, następnie wszystkie wyniki drużyny przeliczane są na punkty (wg tabel wielobojowych). Drużyna, która uzyskuje największą liczbę punktów, wygrywa zawody. Nasze drużyny, zarówno chłopców, jak i dziewcząt, wystartowały znakomicie i wygrały zawody gminne a potem powiatowe. Te zwycięstwa zapewniły naszym sportowcom start w Finale Wojewódzkim w Rzeszowie. 30 maja 2017 r. na stadionie Resovii walczyły dziewczynki w gronie 26 zespołów (finalistów zawodów powiatowych z całego województwa podkarpackiego), plasując się - pomimo składu, który zbudowany był w oparciu o piątoklasistki - na 21 miejscu. Dzień później, tj. 31.05.2017 r. w grupie chłopców również rywalizowało 26 zespołów. Po dobrym starcie nasi uczniowie zgromadzili w sumie 1055 pkt. i ostatecznie uplasowali się na bardzo dobrym 7 miejscu. Jak zwykle odczuwamy niedosyt, bo do medalu zabrakło zaledwie 57 pkt., tym bardziej że nasi chłopcy „medalowy potencjał” naprawdę mieli.

Na wyróżnienie zasługuje start Huberta Sokołowskiego, który- zdobywając 269 pkt.- uplasował się na 5 miejscu, a do pozycji medalowej zabrakło mu tylko 3 punkty.

Autorkami sukcesów były dziewczynki: Czernicka Weronika, Koś Patrycja, Reczek Kamila, Mikuszewska Kamila, Wojciechowska Faustyna, Lenart Natalia, Grodecka Klaudia, Płoucha Martyna. Chłopcy: Sokołowski Hubert, Czech Dawid, Petka Szymon, Błoniarz Przemek, Stadnicki Tomasz, Wojciechowski Cyprian, Stefanik Szymon, Prokopowicz Maciej.

Gratulujemy! 
nauczyciel
Leszek Jędrysik


Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

0 - ilość komentarzy :

Prześlij komentarz