Otwarcie boiska wielofunkcyjnego przy ZS Lubla

Dzięki staraniom władz samorządowych na czele z Wójtem Gminy Frysztak oraz zabiegom pani dyrektor Zespołu Szkół w Lubli Anny Szteligi marzenia o profesjonalnej bazie do nauki i uprawiania sportu stały się rzeczywistością. 31 maja 2017 r. nastąpiło oficjalne otwarcie długo wyczekiwanego przez uczniów boiska wielofunkcyjnego.

W tej tak ważnej dla społeczności lokalnej i szkolnej Zespołu Szkół w Lubli uroczystości uczestniczyli przedstawicie władz województwa podkarpackiego, reprezentowani przez panią Małgorzatę Rauch – Podkarpacką Kurator Oświaty oraz pana Waldemara Szumnego – przedstawiciela Marszałka Województwa Podkarpackiego, a także powiatu strzyżowskiego z panem starostą Robertem Godkiem na czele, przedstawiciele rady powiatu oraz włodarze Gminy Frysztak: pan Jan Ziarnik – Wójt Gminy Frysztak, pan Stanisław Kwiatek – Przewodniczący Rady Gminy Frysztak wraz z całą Radą, przedstawiciele Urzędu Gminy Frysztak oraz dyrektorzy placówek oświatowych i instytucji podległych Gminie Frysztak, jak również sołtysi poszczególnych sołectw gminy, przedstawiciele lokalnych organizacji, reprezentanci Rady Rodziców, ksiądz proboszcz Julian Bartnik, nauczyciele i uczniowie.


W swoim przemówieniu pani dyrektor Anna Szteliga zwróciła uwagę na istotną rolę aktywności fizycznej w procesie kształtowania i wychowania młodego człowieka w duchu pokoju. Do tego jednak, obok dobrze przygotowanej kadry nauczycielskiej, potrzebna jest baza sportowa, którą dzięki zaangażowaniu władz samorządowych udało się pozyskać. Pani dyrektor w imieniu społeczności Zespołu Szkół w Lubli złożyła wyrazy wdzięczności na ręce tych, którzy przyczynili się do powstania tego obiektu: panu wójtowi Janowi Ziarnikowi, Radzie Gminy Frysztak z panem przewodniczącym Stanisławem Kwiatkiem na czele, panu Jerzemu Armacie – projektantowi boiska i Inspektorowi Nadzoru Budowlanego, panu Krzysztofowi Śnieżkowi – właścicielowi firmy wykonawczej. Szczególne podziękowania za pomoc i koordynację spraw związanych z budową skierowanie zostały pod adresem pani Haliny Kolanko – dyrektor Zespołu Obsługi Ekonomiczno – Administracyjnej Szkół we Frysztaku.


Otwarcie naszego obiektu sportowego rozpoczęło się bardzo uroczyście. Dźwięki „Mazurka Dąbrowskiego” zabrzmiały na wstępie tak mocno i wzniośle, że nawet niepewna pogoda zaczęła nam sprzyjać. Szkolni sportowcy wbiegli z olimpijskim zniczem, hołdując wielowiekowej tradycji. A kiedy setki biało – czerwonych baloników pofrunęły w powietrze i takaż wstęga została przecięta przy wtórze fanfar, uroczysty nastrój i wzruszenie udzieliły się wszystkim. Dało się słyszeć słowa zachwytu wśród zgromadzonych widzów. Rzeczywiście było to piękne przeżycie, tym piękniejsze, że „odczarowane” niebo pojaśniało. Poświęcenie boiska przez ks. Juliana Bartnika odbyło się już w promieniach słońca.


Nie sposób wymienić wszystkich punktów programu, w którym uczniowie ZS Lubla wystąpili, angażując się całym sercem. Układy gimnastyczne, elementy zespołowych gier sportowych, pokaz wschodnich sztuk walki, „celne” strzały na bramkę wykonane przez honorowych gości, kolorowe popisy milusińskich, rozbrajających swą szczerością, a wszystko na tle pachnącego nowością obiektu i przy wtórze doskonale dobranej muzyki. Trzeba przyznać byliśmy dumni i pod wrażeniem. Radość z dobrze wykonanego zdania rozpierała serca.


Wszystko co dobre, piękne szybko się kończy, tak było i tym razem. Pani dyrektor Anna Szteliga z entuzjazmem dziękowała za uświetnienie uroczystości swą obecnością przybyłym gościom, którym wręczono kwiaty. Słodki prezent – tort w kształcie boiska sportowego – otrzymał pan wójt Jan Ziarnik w podziękowaniu za pomoc w realizacji budowy. Końcowe przemówienia i podziękowania dopełniły całość i goście udali się na zasłużony posiłek, który przygotowały nasze panie kucharki.

Podsumowując całą imprezę, można stwierdzić, że otwarcie tegoż kompleksu sportowego na pewno pozytywnie wpłynie na promowanie zdrowego stylu życia i kultury fizycznej. Warto przypomnieć słowa pioniera medycyny sportowej Mariana Kasprzaka: „Nie mózg dziecka chodzi do szkoły, lecz ono całe.”

Więcej zdjęć znajdą Państwo na stronie ZS Lubla w zakładce ALBUM FOTOGRAFICZNY lub bezpośrednio pod tym linkiem - kliknij tu!

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

3 - ilość komentarzy :

 1. Duże podziękowania dla Pana Wójta za tak piękny obiekt sportowy. Jesteśmy bardzo wdzięczni i doceniamy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Forum działa poprawnie. Proszę pisać na forum. Ten komentarz nie jest to związany z postem.
   P.S. Pański komentarz zostanie usunięty po 24h od publikacji!
   Pozdrawiam

   Usuń