"Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą" - rekreacja i edukacja w jednym.

W piątkowe popołudnie odbyła się impreza pod hasłem "Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą". Impreza sportowo - edukacyjna z elementami edukacji o bezpieczeństwie nad wodą. Organizatorami imprezy nad Wisłokiem byli Gmina Frysztak i Gmina Wiśniowa w współpracy z Państwową Strażą Pożarną ze Strzyżowa.


Więcej filmów z piątkowego spływu znajdą Państwo na naszym kanale YouTube - link do kanału, kliknij tu!


Więcej filmów z piątkowego spływu znajdą Państwo na naszym kanale YouTube - link do kanału, kliknij tu!

Akcja rozpoczęła się kilka minut po godzinie 16:00 na Przystani Twierdza w Gminie Frysztak skąd grupa 50 kajakarzy wyruszyła na trasę spływu rzeką Wisłok do miejscowości Markuszowa. Około 17:00 z Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Frysztaku wyruszyli rowerzyści, którzy również mieli dojechać do mostu w Markuszowej gdzie miał odbyć się finał piątkowej imprezy.


Więcej filmów z piątkowego spływu znajdą Państwo na naszym kanale YouTube - link do kanału, kliknij tu!

Po przybyciu na miejsce piątkowej imprezy, strażacy z PSP Strzyżów rozpoczęli część finałową. Przy moście na Wisłoku strażacy - ratownicy pokazywali techniki ratowania osób tonących. Były rzutki ratownicze, wąż strażacki, ponton, technika "żaba", łódź motorowa. Strażacy zaprezentowali również pełne zabezpieczenie osoby poszkodowanej wyciągniętej z wody.

Kulminacyjnym punktem akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą" był zjazd na linach z mostu. Strażacy zaprezentowali technikę zjazdu i ratowania techniką na żabę. Po pokazach na stanowiskach strażacki można było pooglądać sprzęt strażacki wykorzystywany na akcjach a także spróbować swoich sił w RKO na fantomie.

Więcej filmów z piątkowego spływu znajdą Państwo na naszym kanale YouTube - link do kanału, kliknij tu!

Organizatorami akcji w ramach programu "Kręci Mnie Bezpieczeństwo nad Wodą" byli:
 • Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Strzyżowie - kliknij tu,
 • Wójt Gminy Frysztak Pan Jan Ziarnik - kliknij tu,
 • Wójt Gminy Wiśniowa Pan Marcin Kut - kliknij tu
 • Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku - kliknij tu,
 • Gminny Ośrodek Kultury we Frysztaku - kliknij tu,
 • Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniowej - kliknij tu,
 • Fundacja Kajakowa Tołhaj GDK - kliknij tu,
 • Wypożyczalnia Kajaków Frysztak - kliknij tu,
 • Szlak Wodny Rzeki Wisłok - kliknij tu,
 • Fundacja Cherry Home z Wiśniowej - kliknij tu

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

1 - ilość komentarzy :

 1. Program MSWiA informacyjno-edukacyjny „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” poświęcony jest bezpieczeństwu osób przebywających w wodzie lub nad wodą. Bezpośrednimi adresatami projektu są dzieci, młodzież i osoby dorosłe, adresatami pośrednimi są także zarządzający wyznaczonymi obszarami wodnymi, w szczególności kąpieliskami, szlakami wodnymi oraz podmioty prowadzące działalność w zakresie rekreacji wodnej i wypoczynku.
  --------------------------------------------------------
  Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do organizacji i przeprowadzenia piątkowej akcji.

  Marek Armata

  OdpowiedzUsuń