Wiedza o zdrowiu. Wiedza, która ratuje życie.

W niedzielę 10 września na obiekcie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się happening z okazji Światowego Dnia Pierwszej Pomocy organizowany przez stowarzyszenie "Gogołów bez Granic". Stowarzyszenie z Gogołowa od początku roku szkoli mieszkańców Gminy Frysztak realizując projekt „Edukacja pierwszej pomocy dla rodzin – od najmłodszych do najstarszych!”

W niedzielne popołudnie zabawy było bardzo dużo. Dla dzieciaków do Frysztaka przybyły dmuchańce, samochody elektryczne, kule w wodzie, trampolina, zabawy planszowe, rodeo-byk. Dla Dorosłych organizatorzy przygotowali zabawę z zespołem Awangarda.

Tego dnia najważniejsza była wiedza. WIEDZA, która ratuje życie. W czasie Światowego Dnia Pierwszej pomocy można było nauczyć się udzielać pierwszej pomocy, przebadać ciśnienie tętnicze oraz poziom glukozy we krwi. Dla Pań specjalnie do Frysztaka przyjechał mammobus gdzie można było bez kolejek wykonać cytologie i mammografie. Warsztaty zdrowego żywienia, spotkanie i porady od dietetyka, konsultacje medyczne. Duża dawka informacji o zdrowiu - tak chyba można pokrótce opisać niedzielne spotkanie na GOSiRze z okazji Światowego Dnia Pierwszej pomocy. 


Stowarzyszenie „Gogołów bez Granic” w okresie luty – grudzień 2017 roku realizuje na terenie Gminy Frysztak projekt „Edukacja pierwszej pomocy dla rodzin – od najmłodszych do najstarszych!”, którego celem jest podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności dzieci, młodzieży, w tym niepełnosprawnych, a także rodziców, nauczycieli, kobiet ciężarnych i młodych matek oraz seniorów w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

0 - ilość komentarzy :

Prześlij komentarz