Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

SPOTKANIE AUTORSKIE Z RZESZOWSKĄ PISARKĄ MAGDALENĄ ZIMNY-LOUIS

Rzeszowska pisarka Magdalena Zimny-Louis będzie gościem najbliższego spotkania w Dyskusyjnym Klubie Książki działającym przy Gminnej Bibliotece Publicznej we Frysztaku. Spotkanie odbędzie się we wtorek 14 listopada o godz. 10.00. 
Urodzona w Rzeszowie w 1966 r. jako Magda Zimna. Kończyła I Liceum Ogólnokształcące im. S. Konarskiego w Rzeszowie, następnie wyjechała na dwa lata do USA kontynuować edukację. Po powrocie i czteroletnim pobycie w Polsce wyemigrowała do Wielkiej Brytanii, gdzie zajmowała się prowadzeniem klubu żużlowego, a później pracą dla brytyjskiego wymiaru sprawiedliwości jako tłumacz. Zanim została pisarką, była dziennikarzem, pisującym do czasopism takich jak „Tygodnik żużlowy”, „Speedway Star”, „Evening Star”, „Żużel”, „Tempo”. W 2005 r. w Ogólnopolskim konkursie „Pisz do Pilcha” jej opowiadanie pt. „Studnia” zostało przez Jerzego Pilcha wybrane spośród 3000 tysięcy nadesłanych i ukazało się drukiem w zbiorze opowiadań pod tym samym tytułem. W 2011 r. powieść jej pióra — „Ślady hamowania” — została wyróżniona w konkursie wydawnictwa Replika, a kolejna książka pt. „Pola”, wydana w 2012 r., została nagrodzona główną nagrodą czytelniczek na Festiwalu Literatury Pióro i Pazur. W 2014 r. autorka wydała książkę, podsumowującą lata pracy dla sądownictwa i policji brytyjskiej, zatytułowaną „Kilka przypadków szczęśliwych”. W 2016 r. — powieść „Zaginione”. W czerwcu 2014 r. została przyjęta do Związku Literatów Polskich.

Spotkanie organizowane jest w ramach realizacji programu Instytutu Książki, Dyskusyjne Kluby Książki. Serdecznie zapraszamy!

Magdalena Zimny-Louis jest koordynatorem Świątecznych Targów Książki, które odbędą się 24 i 25 listopada w Rzeszowie w Millenium Hall. Impreza pod hasłem „Czytanie kręci, czytam na okrągło” będzie trwała od godziny 10.00 do 20.00.
Podczas tego niezwykłego święta książki mieszkańcy Rzeszowa będą mogli kupić wydawnicze nowości, spotkać się z pisarzami oraz zdobyć autografy swoich ulubionych pisarzy.

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad