Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

W wodociągu wykryto baterie coli.

Gminnego Zakładu Komunalnego we Frysztaku z dnia 02 listopada 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi z wodociągu komunalnego, w związku z otrzymaną w dniu 02.11.2017 r. informacją o obecności bakterii grupy coli w próbkach wody pobranej w dniu 30.10.2017r. na stacji uzdatniania wody, PHU Tara oraz w przedszkolu we Frysztaku, informuje:

  • Woda z kranu może być używana do utrzymania higieny osobistej, kąpieli oraz spłukiwania toalet, mycia podłóg i innych celów domowych.
  • Woda wyłącznie po przegotowaniu może być używana do mycia owoców, warzyw, naczyń kuchennych oraz podawana zwierzętom.
Czasowo do sieci wodociągowej podawany jest środek dezynfekcyjny - podchloryn sodu, w podwyższonej ilości. Może to spowodować nieznaczne zmiany zapachu i smaku wody, ale nie stanowi zagrożenia dla zdrowia ludzi. Próbki kontrolne zostaną pobrane w dniu 6 listopada 2017 r. Po uzyskania wyników badania próbki kontrolnej ogłoszony zostanie kolejny komunikat.
Woda zdatna do spożycia będzie dystrybuowana beczkowozem zgodnie z harmonogramem który zostanie ogłoszony w kolejnym komunikacie oraz rozwieszony na tablicach ogłoszeniowych.
Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Strzyżowie

Z poważaniem Robert Mikuszewski

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad