Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Magdalena, Patrycja, Nicola, dwie Natalie, Stanisław i Kamil – tegoroczni laureaci w Podkarpackim Konkursie Literatura i Dzieci - edycja plastyczna.

W dniu 14 grudnia 2017 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbyła się uroczysta Gala Laureatów Podkarpackiego Konkursu Literatura i Dzieci „Dzień bez komputera”. Jak spędzać czas bez komputera laureaci pokazali w piosence, recytacji, inscenizacji i plastyce.

Na edycję PLASTYCZNĄ konkursu wpłynęło 776 prac z województwa podkarpackiego, 174 zakwalifikowano na wystawę i spośród nich wyłoniono zwycięzców, wśród których są dzieci i młodzież z naszej gminy.

Laureaci ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Józefa Wybickiego we Frysztaku: WYRÓŻNIENIA otrzymali: NATALIA KOSTUR uczennica klasy III b za interpretację plastyczną „Poloneza” Wandy Chotomskiej (praca wykonana w świetlicy nr 1), PATRYCJA CIOSEK z klasy Va za ilustrację do wiersza „W bibliotece” Krystyny Wodnickiej, KAMIL KOWALSKI z Va za „Poloneza” Wandy Chotomskiej. Na wystawę zakwalifikowano prace: Leny Pilut, Martyny Rec, Kacpra Frodymy Citkowskiego kl. III b ( opiekun artystyczny P. Beata Woźniak) i Jakuba Koniecznego ( op. art. P. Renata Konopacka) oraz Anny Kostur i Weroniki Tęczy.

Laureaci ze Szkoły Podstawowowej w Gliniku Górnym: NICOLA SIEWERT uczennica klasy IV została WYRÓŻNIONA za „Wyścig rowerzysty” Krzysztofa Roguskiego, STANISŁAW MASTYJ z klasy VI otrzymał II NAGRODĘ za ilustrację do wiersza „ bo Paweł skakać chce” Marka Dąbrowskiego. Na wystawę zakwalifikowano prace: Radosława Mastyja ( op. art. P. Magdalena Syrek) oraz Jakuba Wilka z klasy VII.

Laureaci z Gminnego Ośrodka Kultury we Frysztaku: II NAGRODĘ zdobyła NATALIA STASIOWSKA kl. VII, WYRÓŻNIENIE otrzymała MAGDALENA LEWKO z klasy I. Obie prace to ilustracje do wiersza "Wyścig rowerzysty" Krzysztofa Roguskiego wykonane w technice batiku, na zajęciach koła plastycznego GOK Frysztak. Na wystawę zakwalifikowano pracę Katarzyny Drzał z kl. II.

Szkołę Podstawową w Lubli na wystawie reprezentowała praca Julii Pacochy (op. art. P. Zofia Kurek) a Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy – Oliwii Maliny z klasy VII. (op. art. P. Joanna Banek Bukała).

GRATULACJE!

Dziękuję Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 1 we Frysztaku P. Joannie Menduś i P. Krzysztofowi Niemcowi za wsparcie w tym artystycznym wydarzeniu min. poprzez wynajęcie busa, dzięki, któremu uczniowie z naszej gminy wzięli udział w Gali Laureatów w WDK Rzeszów.

Dorota Wojtanowska


Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad