Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Nowa sala gimnastyczna i laboratorium w Zespole Szkół w Stępinie

Nowa sala gimnastyczna w Stępinie. FOTO: Strzyzowski.pl
Gmina Frysztak realizuje projekt dofinansowany z funduszy europejskich pn. „Rozwój kształcenia w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Stępinie poprzez rozbudowę sali gimnastycznej i powstanie laboratorium odnawialnych źródeł energii w pracowni przyrodniczej". Całkowita wartość projektu wynosi 1 842 749,77 zł. Kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego to 997 240,54 zł. Partnerem projektu jest Powiat Strzyżowski.

W dniu 12 stycznia 2016 r. Gmina Frysztak złożyła wniosek o dofinansowanie na realizację projektu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, osi priorytetowej IV Spójność Przestrzenna i Społeczna, Działanie 6.4 Infrastruktura edukacyjna, Poddziałanie 6.4.3. Szkolnictwo Ogólne. Cel ogólny projektu brzmi: „Stworzenie trwałej i nowoczesnej placówki edukacyjnej umożliwiającej równy dostęp dzieci i młodzieży do wysokiej jakości oferty edukacyjnej". Partnerem projektu jest Powiat Strzyżowski, w imieniu którego działa Centrum Kształcenia Praktycznego w Dobrzechowie. Projekt zakłada wdrożenie przedsięwzięć ukierunkowanych na rozwój kształcenia w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Stępinie. Zakres projektu obejmuje m.in. rozbudowę sali gimnastycznej i połączenie jej z istniejącym budynkiem oraz utworzenie laboratorium odnawialnych źródeł energii w pracowni przyrodniczej.

Poprzez realizację projektu dzieci i młodzież ze szkoły w Stępinie uzyskają dostęp do nowoczesnej, o właściwych parametrach sali gimnastycznej. Nowe przestrzenie do rozwoju aktywności fizycznej uczniów (duża i przestronna sala gimnastyczna) pozwolą wzbogacić ofertę zajęć sportowych i rekreacyjnych, po wielu latach prowadzenia zajęć wychowania fizycznego w małej sali, pochodzącej jeszcze z lat 60-tych XX w. Pracownia przyrodnicza zyska materiały dydaktyczne oraz sprzęt komputerowy, które będą służyć popularyzacji metod zrównoważonego korzystania z zasobów środowiska oraz pozyskiwania i zastosowania energii z odnawialnych źródeł.

W ramach projektu od podstaw wybudowano nowy obiekt sali sportowej na działce przy szkole zakupionej przez Gminę Frysztak. Zakres prac zakładał m.in. roboty ziemne, fundamenty, ściany, stropy i schody, konstrukcję dachową, stolarkę okienną i drzwiową, tynki wewnętrzne, okładziny i malowanie, posadzkę sali gimnastycznej, posadzki na zapleczu i komunikacji, elewację, roboty zewnętrzne (płytka odbojowa i wejścia do budynku). Zakupiono także sprzęt sportowy, dokonano montażu instalacji (odgromowej, sanitarnej, wodno-kanalizacyjnej i ciepłej wody, hydrantowej, centralnego ogrzewania i wentylacyjnej oraz instalacji solarnej z elementami systemu fotowoltaicznego jak również urządzeń do prowadzenia wizji monitorującej).

Więcej informacji na stronie powiatu strzyżowskiego - strzyzowski.pl - lub bezpośrednio pod tym linkiem, kliknij tu!

Prześlij komentarz

4 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl
 1. Kto oglądał sesję ? Bo w tym artykule zapomniano dopisać, że gmina dołożyła jakieś grubo ponad milion złotych ze środków własnych bo zbyt mała ilość dzieci wyeliminowała dotację. A część dotacji która jest wyeliminowała możliwość dotacji totalizatora sportowego.
  Za milion złotych to można było wyremontować i wyposażyć klasy w całej gminie. Tablice, ławki, przyrządy do nauki fizyki, historii, matematyki i wielu innych przedmiotów. Sala niech służy tylko zastanawiam się komu? W hucie gogołowskiej już tak kila lat temu zrobiono. Panie starosto sala miał być za darmo obiecaliście, a teraz milion złotych trzeba wyłożyć i co ? zadłużać gminę jeszcze bardziej?. Jeśli było wiadomo, że projekt nie przejdzie z powodu małej ilości dzieci to po co było mówić, że przejdzie? A gdzie te wielkie znajomości o których część radnych chwaliło się. We Frysztaku i w Lubli gdyby ta sala była budowana to dotacja byłaby na 100% i kosztowałaby ze trzydzieści tysięcy a nie milion. Za ten wkład wybudowano by dwie sale a tak to brakuje na jedną.
  Ale co tam niech śmierdzi we Frysztaku, niech nasze dzieci wdychają tego grzyba jeszcze ze 20 lat. Mam nadzieję , że na wyborach zmieni się rada na młodych, którzy myślą logicznie a nie kierują się partyjnymi dyscyplinami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Kto oglądał sesję ?" Gdzie mniej-więcej, bo nie mogę znaleźć nic, a ciekaw jestem kwot. Z góry dzieki

   Usuń
 2. Czy w powiecie nie wiedzą ile ta sala kosztuje gminę Frysztak ? To trzeba ich uświadomić! Sala powinna być najpierw zrobiona w największej szkole w gminie ze względu na największą ilość dzieci i pilną potrzebę smrodu. Chyba, że musi się na kogoś zawalić aby zdrowy rozsądek wziął górę nad polityką. Trzeba było lepiej całej Stępinie asfalt zrobić za milion to asfalt byłby nawet w lesie.
  Rozumiem potrzebę sali ale pod warunkiem że jest dotacja albo że gminę stać. A my ani dotacji ani pieniędzy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dla Stępiny sala jest ważna bo dzieci będą miały fajne warunki. Nie wiedziałem że aż tyle gmina dokłada u nas się mówi że ona jest za darmo. A teraz to zmienia postać rzeczy.

  W szkole jest wiele ważniejszych rzeczy do zrobienia niż ta sala. Ale cóż łatwo się wydaje czyjeś pieniądze, dzieci jak pójdą do szkoły średniej to zobaczymy czy ważniejsza jest chemia informatyka i historia czy wf. Sala jest malutka więc nie wiem czemu ma służyć. W piłkę na niej młodzież ni pogra.

  OdpowiedzUsuń

Below Post Ad