Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Kolorowe worki i nowe stawki, harmonogram wywozu na 2018. Nowe zasady wywozu śmieci.

Nowe zasady zbiórki śmieci - INFO: Frysztak.pl
Od 2018 w gminie Frysztak śmieci będą zbierane na nowych zasadach. Wprowadzone zostaną kolorowe worki, zmieni się stawka miesięczna za gospodarowanie, wywóz odpadów komunalnych.

Od nowego roku obowiązywać będą dwie stawki za wywóz śmieci
- 7,5 złotego miesięcznie od mieszkańca za odpady segregowane - zbierane w sposób selektywny
- 15 złotych miesięcznie do mieszkańca za odpady niesegregowane - zbierane w sposób nieselektywny
NIEBIESKI - papier, ŻÓŁTY - metale i tworzywa sztuczne, ZIELONY - Szkło, BRĄZOWY - Bio 
Dużą zmianą są kolorowe worki dla osób, które segregują śmieci. Od nowego roku każdy mieszkaniec segregujący śmieci będzie używał 4 kolorów worków. Worki wliczone są w cenę wywozu śmieci i będą dostępne w Urzędzie Gminy, Gminnym Zakładzie Komunalnym oraz u Sołtysów w poszczególnych sołectwach. Worki na I kwartał "Gmina" dostarczy bezpośrednio do domów mieszkańców. Bez zmian podostaje dopinanie kartek do każdego worka wystawionego przez mieszkańców. Kartki będą nadal służyć do identyfikacji nieruchomości.

GPSZOK
Cały czas czynny będzie Gminny Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Odpady selektywne zbierane oraz inne rodzaje odpadów np.: budowlane, niebezpieczne, elektroniczne, baterie, chemikalia - farby, lakiery, opony itp. można dostarczać we własnym zakresie do GPSZOK  - Glinik Dolny 100A. Z Punkty Selektywnej Zbiórki mogą korzystać tylko mieszkańcy gminy Frysztak po okazaniu dowodu tożsamości. Punkt otwarty jest bez zmian w każdą środę od 13 do 19 i sobotę od 9 do 14.

Zmiany w opłatach
Każdy właściciel nieruchomości zamieszkałej, dla której stawka opłaty ulegnie zmianie otrzyma zawiadomienie o nowych stawkach. Mieszkańcy nie mają obowiązku składać nowych deklaracji, nowe deklaracje należy złożyć Jeżeli: zmieniła się ilość osób zamieszkujących daną nieruchomość lub zmienił się sposób zbierania odpadów (segregowanie - niesegregowanie).

Wyjaśnienie do nowych zasad, stawek za wywóz śmieci
Zmiana stawek opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi związana jest ze wzrostem kosztów zbiórki odpadów komunalnych (wzrost opłat za korzystanie za środowiska naliczanych przez marszałka województwa, ustawowych wymóg utylizacji odpadów zmieszanych w nowej spalarni odpadów w Rzeszowie, wzrost najniższej płacy, zakup worków dla mieszkańców). Zgodnie z założeniami ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach ma być to systemem samofinansującym się. W związku z powyższym koszty funkcjonowania zbiórki odpadów muszą być sfinansowane w całości przez mieszkańców. - Wójt Gminy Jan Ziarnik
DOKUMENTY


Prześlij komentarz

11 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl
 1. To że najniższą płaca poszła w górę to mam oddać na śmiecie .a nie na chleb itp.dobre tłumaczenie

  OdpowiedzUsuń
 2. A czy przypadkiem to nie jest tak, że cena poszła w górę ze względu na dodatkowy koszt produkcji worków kolorowych? Bo jakoś nie uwierzę
  w fakt, że są one dostarczone całkowicie za darmo od zakładu który ma wywozić śmieci.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie rozumiem dlaczego rada unieważniła tańszy przetarg. Mogło być tajej ale przewdniczący musiał wejść w nie swoje kompetencje i mamy to co mamy. Z resztą zapytajcie jakie zdanie mają ludziespoza naszej gminy na temat obecnej rady to zrozumiecie. Moze da się jakiś wytłumaczył przewdniczacemu aby nie wpychal się w to o czym nie ma zielonego podjęcia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widzę ,że sam sobie piszesz bzdury i sam odpowiadasz.

   Usuń
  2. Sami wazeliniaże piszą bzdury i sami odpowiadają.Zapytajcie swojego wójta dlaczego nie sciągną przez tyle lat ok.120 tys zł za niepłacenie za śmieci i teraz Ci co placą muszą za to czyli niekompetencję pana wójta płacić.

   Usuń
  3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
 4. Ostatecznie przetarg wygrała firma z tańszą ofertą. Pytanie tylko po co te worki i kłopot z nimi związany. Na początek rozniosą po domach a później co? Jeżeli ktoś pracuje dłużej niż do 16 to ciekawe jakim udem ma pójść po worki.

  OdpowiedzUsuń
 5. A co ze smieciami ktore segregowalam w grudniu na starych zasadach? Nie mysle segregowac po raz drugi. Te smieci powinny byc odebrane normalnie. Nie dosc ze drozej bedziemy placic to jeszcze bedziemy grzebac w smieciach

  OdpowiedzUsuń
 6. WROGU używając słowa wróg niezależnie czyj wróg dałeś wzór kogo reprezentujesz i że cena nie gra roli tylko walka o władzę. Żal.
  Ty w ogóle wiesz co oznacza słowo wróg. Co wazeliniarzy ? Człowieku zrozum że niestarć nas na to aby płacić za twoje polityczne błędy a ty polityke uprawiasz dalej.

  OdpowiedzUsuń
 7. Wazeliniarzu przewodniczącego czy aby prawda kole w oczy że śmieci poszły do góry. Do błędu trzeba się przyznać.

  OdpowiedzUsuń
 8. Najlepiej nie płacić, bo gmina nie ściga dłużników a znajomym umaża.

  OdpowiedzUsuń

Below Post Ad