Wraca zima - intensywne opady śniegu do niedzieli.

Nawet 50 centymetrów śniegu może spaść do niedzieli.
Droga w Cieszynie w stronę Stępiny stan piątek - godzina 19:00
Wraca zima i to z hukiem i dużą ilością śniegu. Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie 2 stopnia (3 stopniowa skala) dla województwa podkarpackiego. Do niedzieli może spać miejscami nawet 50 centymetrów śniegu.

Do opadów śniegu dochodzi temperatura, która w piątek wieczorem może spaść poniżej zera co po całodziennym opadzie deszczu może spowodować oblodzenie dróg i chodników.
Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu o natężeniu umiarkowanym. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w pierwszej dobie od 10 cm do 20 cm, w Bieszczadach i Beskidzie Niskim do 25 cm. W ciągu kolejnej nocy nastąpi dalszy przyrost pokrywy śnieżnej. W sumie za cały okres prognozuje się przyrost pokrywy śnieżnej od 30 cm do 45 cm. - informuje IMGW-PIB
Ostrzeżenie ważne jest od dziś 2.02. od godziny 20:00 do 4.02 niedziela do godziny 6 rano.


Na bieżąco monitorujemy sytuacje w Gminie Frysztak. Zarazem prosimy o informacje z Państwa okolicy, jeśli droga będzie nie przejezdna lub śliska prosimy o kontakt na naszego maila redakcja@frysztak24.pl mogą Państw również dołączać zdjęcia lub filmy. Bądźcie ostrożni.

Aktualizacja 3.02. - Foto z wczorajszej interwencji strażaków z OSP Cieszyna
FOTO: Strzyżów988
Aktualizacja 17:30 - interaktywna pogoda od windy.com

0 - ilość komentarzy :

Prześlij komentarz