Sukces młodych ratowników.

ZS Lubla: Kinga Ostalecka, Patrycja Wesołowska, Hubert Gancarski, opiekun - Mateusz Mokrzycki.
FOTO: PASSIO - Facebook
Patrycja Wesołowska wygrała indywidualną klasyfikacje a drużyna z Zespołu Szkół w Lubli zajęła 3 miejsce. Drużyna, która wystąpiła w składzie: Kinga Ostalecka, Patrycja Wesołowska, Hubert Gancarski, opiekun - Mateusz Mokrzycki. Ogromny sukces młodych ratowników w  XI Regionalnych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy dla uczniów szkół gimnazjalnych i podstawowych.

23 marca odbyły się już po raz 11 zawody pierwszej pomocy. zawody podzielone na część teoretyczną i zespołową praktyczną. W teoretycznej najlepsza okazała się Patrycja uczennica ZS Lubla - wielkie gratulacje za posiadaną wiedzę w zakresie pierwszej pomocy.

Oraz część praktyczna. Tegoroczne ogniska (scenariusze wypadków) to: wypadek komunikacyjny (kierowca- zasłabnięcie za kierownicą z objawami zawału serca i niemowlę z zatrzymanym oddechem po upadku z fotelika), wypadek na boisku (zawodnik z urazem nogi - złamanie otwarte kości goleniowej i utrata przytomności u drugiego zawodnika). Na oddzielnym ognisku uczestnicy mistrzostw prowadzili z kolei resuscytację krążeniowo-oddechową we wszystkich kategoriach wiekowych (niemowlę, dziecko, dorosły). - info krosno112.pl

Więcej zdjęć znajdą Państwo na stronie krosno112.pl lub bezpośrednio pod tym linkiem - kliknij tu!

1 - ilość komentarzy :