Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Woda skażona! - komunikat od GZK w sprawie dystrybucji.

W czasie badania wykryto bakterie grupy coli oraz podwyższoną zawartość wskaźnika manganu.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Strzyżowie informuje odbiorców wody z wodociągu komunalnego Frysztak zaopatrującego miejscowości: Frysztak, Glinik Dolny, Twierdza, Kobyle, Pułanki (kilka domów w miejscowości Pułanku jest podłączonych do wodociągu komunalnego i to do nich skierowany jest komunikat), że woda z sieci wodociągowej nie nadaje się do spożycia przez ludzi, w tym: picia, utrzymywania higieny jamy ustnej, przygotowywania posiłków i napojów, mycia naczyń kuchennych i sztućców.
Oficjalne pismo do PPIS w Strzyżowie znajdą Państwo pod tym linkiem - kliknij tu.

Poniżej komunikat Gminnego Zakładu Komunalnego we Frysztaku dotyczący dystrybucji wody pitnej la mieszkańców korzystających z gminnego wodociągu
W związku z niskimi temperaturami powietrza zastępczy punkt poboru wody pitnej uruchomiony zostanie na Stacji Uzdatniania Wody na ul. Mostowej 24 w godzinach od 8.00 do 21.00. Odbiorcy wody którzy z różnych przyczyn nie mogą pobrać wody na SUW proszeni są o kontakt telefoniczny na numer telefonu 502429070, w takich przypadkach postaramy się dowieść wodę do posesji.

Woda do powtórnego badania pobrana zostanie w poniedziałek w godz. porannych, wstępne wyniki badań spodziewane są we wtorek. - można przeczytać w komunikacie GZK
Oficjalne pismo GZK znajdą Państwo pod tym linkiem - kliknij tu!

Prześlij komentarz

33 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl
 1. Witam
  Mamy piekne obiekty sportowe ,chodniki ,budynek gminy i za to jestesmy bardzo wdzieczni
  A kiedy wreszcie bedzie normalny wodociag ,bo za wode wszyscy placimy dwa razy ,raz komunalce a drugi raz w biedronce
  To co leci z kranu to raczej sie do mycia samochodu nadaje a nie do picia
  Proponuje nie placic za ten syf co z kranu leci ,nie wspomne o naszym zdrowiu
  Woda byla niezdatna do picia dlugo przed ogloszeniem komunikatu !!!
  Jednum slowem pan kierownik komunalnego nie panuje nad tym wszystkim co sie dzieje .
  Zapraszam do dyskusji co o tym wszystkim myslicie

  OdpowiedzUsuń
 2. Najwyższy czas zamiast robić 20 metrowe odcinki drogi poza którymi radni świata nie widzą wziąć się za studnie i kanalizację.

  Jestem pewien że gdyby Panowie K i K zamiast reformować szkołę o której moim skromnym zdaniem nie mają bladego pojęcia wzięli się za bliższy im temat wody w rurach i kanalizacji to może byłoby lepiej. Niepotrzebnie wydaje się gminne pieniądze na utworzenie zespołu szkół na wakacje [po to aby go zlikwidować. Co to dało ? nic. Najwyższy czas aby przyszli młodzi radni którzy zadecydują o naszych pieniądzach w mądry sposób. A tak to politycy się znaleźli którzy obiecują każdemu wszystko. Ja mam dość tych bzdur i przedwyborczych obietnic. Obiecują sale wszędzie gimnastyczne na które nie ma pieniędzy a my nie mamy podstawowych środków do życia.
  Wydano 2 miliony na salę w Stępinie a ludzie nie maja wody. Sala też potrzebna ale podstawowe środki do życia są ważniejsze. Ten kredyt co na sale lepiej było wziąć na studnie. Mam nadzieję że po wyborach już nie będziecie mogli decydować pod żadnym względem.

  Panie walendziak uważam że trzeba wybrać do rady ludzi którzy mają jakiekolwiek pojęcie o funkcjonowaniu gminy a fanatyczni politycy niech spróbują może do sejmu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ha ha do sejmu chyba toalety sprzątać

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  3. Uważanie się za pępek świata, to czysto zaściankowe myślenie.
   Zamiast szukać winnego zanieczyszczonej wody w drogach, chodnikach czy halach w okolicznych wioskach
   (brak w Frysztaku czystej wody, bo dzieci z Stępiny miały czelność chcieć mieć to co dzieci z Frysztaka już dawno mają, haha to tak serio? :/)
   polecam swoje żale kierować do urzedników, by pilnowali terminy, nauczyli się samodzielnie pisać wnioski unijne i czytać
   co one wymagają, a nie np. zlecać to osobom z zewnątrz. Bo potem wychodzi klops i nakładane są na urząd milionowe kary, zamiatane pod dywanik :-)
   Mieszkańcy każdej wioski należącej do gminy Frysztak mają prawo do dobrych dróg, chodników, oświetlenia, niższych podatków,
   kanalizacji, i przede wszystkim - czystej wody. Mają prawo, tak jak mieszkańcy Frysztaka.
   Mam nadzieję, że powyższy komentarz wynika z niedoinformowania,
   a nie z chęci znalezienia kozła ofiarnego.
   Trzymam kciuki, za jak najszybsze rozwiązanie tej sprawy.

   PS. dzięki źródłom w Stępinie, przy których pracowali ZA DARMO mieszkańcy tej wsi (studnie, etc.),
   czystą wodę z kranów mają mieszkańcy Cieszyny i Pułanek.


   Trzeba się umieć dzielić, a nie walczyć tylko o swoje.


   Pozdrawiam

   Usuń
  4. Nikt nie uważa się za pępek świata. Chodzi o to że woda jest ważniejsza niż sala gimnastyczna.
   Moje zdanie jest takie że pieniądze można było w pierwszej kolejności zainwestować w wodociąg bo z woda jest problem od dawna. Ale skoro Nowak uważna inaczej to cieszmy się z sali i nauczmy żyć bez wody.

   A dzieci z Frysztaka co mają? Pani Nowak chyba nie była na sali we Frysztaku. I niech Pani nie dzieli dzieci na wasze i nasze bo to jedna gmina.

   Jeszce raz napiszę uważam że woda jest ważniejsza od sali, chodników, oświetlenia i innych. Bo ona jest niezbędna dożycia a inne rzeczy to tylko luksus.

   Usuń
  5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  6. Podkreślam jeszcze raz - woda jest najważniejsza - niż sala, oświetlenie i drogi.
   Przy czym z kranów we Frysztaku już kilku lat leje się kolokwialnie mówiąc syf i jakoś była zrobiona elewacja na budynku
   gminy, jakoś zmodernizowano GOSiR, bibliotekę itd. Idąc tym tropem winne są też te inwestycje.

   Nie dzielę dzieci na NASZE I WASZE. Proszę czytać, ze zrozumieniem, albo darować sobie zwykłe
   podjazy godne internetowego trolla. Mieszkańcy każdej wsi mają prawo do tego samego. A hala we Frysztaku stoi kilkanaście lat -
   kiedyś obiekt porządania całego powiatu, dzisiaj czasy świetności ma być może za sobą,
   ale za to kiedyś prawdopodobnie zostanie pięknie odremontowana, podczas gdy hala w Stępinie będzie reliktem przeszłości.
   Zna Pan pojęcie stopniowego się zużywania środków trwałych?

   Szukanie kozła ofiarnego w ostatniej inwestycji i ogłaszanie jej jako przyczyny problemu - śmiech. Tego dotyczy mój komentarz.

   Wracając do przedmiotu dyskusji - czyli braku czystej wody we Frysztaku. Jest to skandal, że taka sytuacja ma miejsce.
   Gdyby nie zadłużenie gminy można byłoby mieć i czystą wodę i kanalizację, a nasze dzieci mogłyby czuć się bezpiecznie
   wracając ze szkoły/pracy do domu oświetlonymi drogami.

   SAM -> Możemy personalnie umówić się i pokażę Panu przykłady programów, z jakich gmina mogła skorzystać, a nie skorzystała,
   by zmodernizować wodociąg. Zanim jeszcze powstał pomysł hali, dróg, chodników itp.

   Nie szukajcie winnych tam gdzie coś się robi tylko tam gdzie nic się nie robi.

   Usuń
 3. Woda skażona drugi raz w ciągu kilku miesięcy... komunikat dzisiaj a brudna woda z kranu leciała już ponad tydzień temu... ja myślę, że za takie wyraźne niedociągnięcia powinny być jakieś rekompensaty finansowe dla użytkowników. Płacimy za wodę, której nie możemy pić....

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie tylko finansowe dla uzytkownikow ale w koncu przydaloby sie konsekwencje
  sluzbowe bo ktos za ten balagan odpowiada i jedno co w tej sytuacji robi to chowa glowe w piasek i wozi wode w beczce
  Znalazly sie pieniadze na kanalizacje i inne inwestycje to chyba mozna bylo przez tyle lat zainwestowac w wode napisac jakis projekt unijny i zdobyc na to pieniadze
  Od 20 stu lat mamy ten problem i w koncu trzeba go rozwiazac
  Placimy za wode i scieki wiec jak kazdy klient mamy wymagania co do jakosci tego co kupujemy

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie ma nic gorszego jak przykładowo rada nie ma priorytetów tylko działa na zasadzie komu wysypać taczki klińca bo wybory się zbliżają i trzeba głosy liczyć. Kadencja poszła na marne nic nie zrobiono z wodą a obietnice były ogromnie. Wody nie ma ale ważne żeby sredni z dolnym połączyć kamieniem. Zamiast budować salę w stepinie można było napisać projekt na wodę. Kilka milionów wydano dla niewielkiej grupy. Panie walendziak Wydano nasze pieniadze na cudze chodniki bo takimi są powiatowe i wojewódzkie dlatego pewnie nie ma pieniędzy na studnię.

  OdpowiedzUsuń
 6. Lena Nowak zapytaj się tych ludzi i dzieci które dzisiaj nie mają wody co jest ważniejsze. Przy takim zadłużeniu gminy trzeba przemyśleć co robić. Ciekaw jestem czy historia się powtórzy i będzie tak jak z Hutą Gogołowską?. Ja Lena szanuje twoje zadanie więc ty szanuj moje. Myślę że gminy nie stać na inwestycje za tak duże pieniądze. Tak jak w domu co by Pani najpierw wybudowała wprowadzając się do domu wodę i kanalizację czy sale treningową? Biorąc pod uwagę też dobro dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 7. No to ja jestem za tym aby na zbliżających wyborach wybrać ludzi z wyższym wykształceniem aby umieli pisać i czytać te wnioski. Podnieść rękę do góry umie każdy ale żeby coś napisać to już nie ma nikogo.
  Lenka wszystkie dzieci maja prawo do takich samych warunków ale jednak coś jest ważniejsze od czegoś. Nie stać na na wszystko więc powinno się wybierać najważniejsze sprawy. Woda taką jest. Niech Stępina się nie obraża, nikt nie jest przeciwnikiem was chodzi o to że nie ma ważniejszej rzeczy niż woda.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wodociąg to priorytet, tylko, że teraz nie miejsce i nie czas na obrzucanie błotem inwestycji na frysztak24.pl.

   Hala już była wybudowana, a dopiero pojawił się nagłośniony problem z wodą. Nikt go wcześniej nie podnosił tutaj, nie nagłaśniał. Znaleziono winnego braku wodociągu. Nie rozumiem takiego myślenia. Dlaczego nie rozpoczęto modernizacji wodociągu wcześniej, hala w Stępinie by poczekała. Władza w gminie jest +/- ta sama od kilkunastu lat. Dlaczego nikt tym się nie zajął wcześniej tylko teraz posługują się prości ludzie wymówka - Stępina ma hale to my nie mamy wody. Mieliście paskudną wodę w kranach od dawna. Dlaczego do licha nic z tym nikt nie zrobił ?

   Usuń
  2. Szanowana Pani ( na pewno nie Leno) , jeżeli o czymś Pani pisze , to podstawą jest wiedza w danym temacie, a nie populistyczna polityka przedwyborcza. Nikt z nas nie neguje faktów ,że "mieszkańcy każdej wioski należącej do gminy Frysztak mają prawo do dobrych dróg, chodników, oświetlenia, niższych podatków, kanalizacji, i przede wszystkim - czystej wody" . Gdy budowano wodociąg w Stępinie i Cieszynie to Pani zapewne nie było na tym świecie , więc gadka, że mieszkańcy tych miejscowości pracowali za ZA DARMO przy budowie ujęcia i sieci wynika zapewne z Pani młodego wieku i braku rzetelnej wiedzy w tym zakresie. Nie proszę Pani , mieszkańcy Stępiny , Cieszyny i Pułanek maja wodę w kranach dzięki temu , że w latach 70 -tych poprzednia władza wybudowała wodociągi tworząc Spółki Wodne , a wkładem mieszkańców w budowę sieci była robocizna. Gdyby nie wkład naszych dziadków i rodziców za co im chwała, nasze miejscowości borykałyby się do chwili obecnej z brakiem wody .Tak jak w chwili obecnej wreszcie są ludzie , którzy ogarnęli problem jej jakości. Do niedawna różnie z tym bywało na poszczególnych spółkach. Nikt nie szuka kozła ofiarnego , tylko zwracamy uwagę na problem , który się okresowo nawarstwia. Dwa lata temu był wielki szum o wodę , że są braki w sieci , a woda zużywana była do frysztackiego basenu , z jakością wody jest różnie co roku. Jak sama Pani podkreśla "nie rozpoczęto modernizacji wodociągu wcześniej, hala w Stępinie by poczekała. Władza w gminie jest +/- ta sama od kilkunastu lat. Dlaczego nikt tym się nie zajął wcześniej tylko teraz posługują się prości ludzie wymówka - Stępina ma hale to my nie mamy wody. Mieliście paskudną wodę w kranach od dawna. Dlaczego do licha nic z tym nikt nie zrobił ?" I tu jest właśnie problem. O ile dobrze kojarzę we Frysztaku gdzieś około 2010 roku przebudowano sieć wodociągowa i zmodernizowano stację uzdatniania, a jak dobrze kojarzę kilka lat wstecz wybudowano również nowe studnie głębinowe. Problem w tym , że nadal mamy braki w zaopatrzeniu w wodę i jej jakości. Jak słusznie zauważono coraz częściej z kranów płynie coś co przypomina wodę. Skoro zatem problem jest znany władzy tyle lat to po raz kolejny pytam - dlaczego Rada Gminy Frysztak przez cała ostatnią kadencję nie zrobiła nic w tym zakresie? Dlaczego pytanie do Rady i Pana Przewodniczącego , ano dlatego , że Pan Przewodniczący na sowim profilu informacyjnym sam napisał , że Wójt nic dać nie może bo w kwestiach finansowych środki daje rada gminy. Panom radnym problem jest znany , jednak jak już napisano lepiej parę taczek klińca i parę metrów asfaltu, to będą głosy w nadchodzących wyborach , w końcu woda dotyczy tylko Frysztaka i niewielkich części ościennych miejscowości zwłaszcza , że trzeba ciągnąć z korytka ile się da dla swoich , bo po wyborach może być różnie. Dlatego jeszcze raz zacytuje zdanie z Pani wpisu "Mieliście paskudną wodę w kranach od dawna. Dlaczego do licha nic z tym nikt nie zrobił ?". Dodam tylko , że nie robi nadal -dlaczego? Chętnie poznam również publicznie Pani wiedzę z czego to można było skorzystać w zakresie poprawy jakości wody ,a nie skorzystano. I jak Pani napisała "
   Trzeba się umie dzielić, a nie walczyć tylko o swoje". Celne stwierdzenie , tylko kogo się dotyczy? Zachęcam do zapoznania się z budżetem na ten rok przyjętym przez radnych, ja to zrobiłem dzięki uprzejmości swego radnego. Nie widzę tam żadnych kwot na poprawę zaopatrzenia w wodę , chociaż na ostatniej odsłuchanej sesji obiło mi się o uszy , że plany jakiegoś ujęcia w Stępinie są, tylko plany planami , woda jak była brudna tak jest. Pozdrawiam i życzę Pani nie-Leno przyjemnej polityki.

   Usuń
 8. A dlaczego mieszkańcy całej gminy mają budować wodociąg dla Frysztaka. Niech sobie powołają spółkę wodną tak jak inne wsie i niech sobie zbudują wodociąg a nie tylko żerowanie na wszystkich mieszkańcach gminy, którzy płacą podatki i również chcą mieć coś zrobione na terenie swoich wiosek. Już teraz elitarna grupa mieszkańców z Frysztaka ma z budżetu gminy dokładane do wody i kanalizacji a czy ktoś dokłada mieszkańcom Widacza czy Lubli do ich spraw wodno-kanalizacyjnych? Znam ludzi co mają własne studnie wywiercone za grube tysiące złotych i gmina nie dołożyła ani złotóweczki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na przykład w Cieszynie jest spółka wodna i daje sobie radę więc we Frysztaku też może być zamiast zakładu komunalnego i wtedy nie będzie tak wielkich dopłat ze strony gminy tylko dla wybranej grupy mieszkańców.

   Usuń
 9. Co za głupota to może wybudujcie sobie swoją oczyszczalnie i kanalizację to gmina nie będzie miała tak drogich wydatków. Stworzcie gminę gogolow gminę Stępinie i gminę Cieszynie i powiat pulanki i jeszcze województwo lubiła. Widzicie do czego doprowadzili wiejscy politycy. Sklucili was na amen i myślicie że dla waszego dobra :-)))))

  OdpowiedzUsuń
 10. Człowieku co ty piszesz? Na naszym terenie nie każdy ma możliwość utworzenia wodociągu bo są miejsca ze woda jest tragiczna dlatego tych ludzi ratuje komunalka. Też chciałbym mieć swoją wodę tylko nie mam możliwości. Znowu ci którzy nie korzystają z gminnej komunalki nie płacą za wodę. A osoby które maja prywatne studnie nie badają wody i nie wiedza czy maja bakterie czy nie. A z tego co słyszałem to nowy dyrektor sanepidu tylko czeka aby napisać że bakteria w komunalce we Frysztaku.

  OdpowiedzUsuń
 11. Mirek gmina ma obowiązek zapewnić wode dla tych którzy nie mają możliwości wywiercenia studni. Gdyby każdy dom miał swoją studnię to wodny nie miałby nikt mistrzu. I nie wiesz czy za ileś lat studnię spółki nie wyschnią i jedynym ratunkiem dla tych ludzi bedzie podłączenie się do gminnego wodociągu.

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie dajmy się skłucić dla wyborów. Gmina jest jedna. Wszystko co jest w gminie jest dla wszystkich i nie ważne czy to we Frysztaku Lubli czy Stępinie.

  OdpowiedzUsuń
 13. A jak nie no to trzeba zlikwidować zakład komunalny i wybudować sale w pulankach Glinik dolnym Glinik średnim widaczu twierdzy Lubli chytrowce Cieszynie kobylu te dzieci też mają prawo mieć swoją sale i niech sobie ludzie tych wsi wybudują swoje spółki wodne będzie tania gmina :-) trzeba też zlikwidować kanalizację i zakład który odbiera śmieci wtedy będzie dopiero tanio.

  OdpowiedzUsuń
 14. Może gminę trzeba zlikwidować, Stępina ma wodociąg, szkołę i halę, bunkier, na Chytrówce centrum, trochu gruntów i nieruchomości już sprzedano za grosze :), choć jeszcze coś zostało. Zabierzcie tych swoich namiestników utrudniających wszelkie inicjatywy. Będzie super.

  OdpowiedzUsuń
 15. Wodociąg -wybudowano dzięki tzw "komunie" , szkołę wybudowała tzw"komuna", bunkier wybudowała Hitler,niechciane centrum edukacyjne wyremontował Wójt, żeby nie rozsypał się jedyny budynek w sołectwie , za transakcje wiązane obecni możni wybudowali sale, która jeszcze zapewne "bokami " wyjdzie. A co wybudowali mieszkańcy ? nic. Dom wiejski wybudowała tez komuna , ale nie ma kto o niego zadbać, więc gdzie Ci gospodarze pełni inicjatyw? Woda to podstawa życia , sala gimnastyczna nie. Więc pytam możnych tej gminy Panów K. z elitą , gdzie Wasze działania w tym kierunku aby Frysztak wreszcie miał wodę dobrej jakości? Może Pan Przewodniczący oświeci nas na swym partyjnym portalu, tak ochoczo informuje o tym co mu wygodne , a jak wpadka -wina Wójta i podległe mu służby. Gdzie inicjatywa Rady Gminy w tegorocznym budżecie w zakresie zaopatrzenia w wodę? Jak czytam to 0 złotych , ale na wojewódzkie i powiatowe chodniki setki tysięcy się znalazły? Gdzie te obietnice wyborcze ? mieliście słuchać ludzi , a macie ich w d....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wodociąg wybudowali mieszkańcy Janutku kochany, każdy tyrał z łopatą po tygodniu pracy,to samo studnie, szkoła na Chytrówce też stała wcześniej,teraz stoi pusta bo cudnego ma gospodarza ha, gdyby była blisko znaczącej drogi jak na Pułankach może by już była w prywatnych rękach ..., więc nie chwal tak gospodarzy, bo kij ma dwa końce..... Bunkier cóż widocznie Niemcy uznali Stępinę i Cieszynę cenniejsza walorowo od Frysztaka. Wybacz nie będziemy bunkrów i studni przenosić do Frysztaka choć pewnie jakby sie dało to by co niektórzy przenieśli wszystko... Przepraszamy, że przez halę Frysztak ma colę, za epidemie ewentualną grypy też przeprosimy i czerwonki.

   Usuń
  2. Szanowny Elita (raczej Big) John ,odsyłam do postu wyżej , może Cię w czymś oświeci. Aby pisać o faktach trzeba je znać , Waść jako przybysz może coś zasłyszałeś , ale mijasz się z prawdą. Uprawiaj sobie politykę do woli , bo ja chciałbym wiedzieć jak gospodarze naszej gminy widza rozwiązanie problemu bo oprócz haseł nie widzę woli jego rozwiązania. Za nic nie trzeba nikogo przepraszać , trzeba być wdzięcznym wszystkim za to co mamy i co powstało pracą czyiś rąk i obojętnie z jakiej inicjatywy . Nie niszczyć na każdym kroku tylko współdziałać. Nie każdemu jednak to w smak. Zatem sołtysie Ty politykuj , a ja czekam na efekty.

   Usuń
 16. Elita ja wiem że najlepiej by było gdyby wszyscy milczeli i tylko przyklaskiwali każdej nieodpowiedzialnej decyzji. Przy tak dużym zadłużeniu gminy trzeba co będzie dalej. Za parę lat może trzebabedzie zamykać te szkoły sale i tym podobne. Bo dzisiaj ktoś kieruje się tym co jest teraz bez myśl o naszych dziedzinach co bedzie jak dorosna. Będą spłacać długi genialnych inicjatyw.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież za tzw inwestycje we Frysztaku, mniej lub przydatne mogliście sobie zrobić wodę.. Przecież woda najważniejsza, nie tak ....

   Usuń
 17. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 18. Lena Nowak problem z wodą jest od 10 lat, kto przypuszczał? Przecież wszyscy wiedzieli że jest taki problem a zwłaszcza radni którzy siedzą w radzie po 30 lat. Pytanie komu bezpodstawne umorzono chociaż grosz podatku ? Może czas zakończyć bezpodstawnie przedwyborcze oskarżenia. Jeśli dzięki umorzeniu podatków nikt nie stracił pracy to na naszym terenie jest to bezcenne. Nie żałuję tym co nas zatrudniają bo przeniosą się do innej gminy i wtedy będziemy płakać. A co do zwracania pieniędzy to wystarczy nie donosic na gminę. Ciekawe skąd kontrolerzy wiedzą co szukać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Idąc takim tokiem myślenia żadna firma w Polsce nie powinna płacić podatków, bo dzięki temu nikt nie straci pracy.
   Co do kontrolerów -> nie popadajmy w paranoję, że ktoś donosi na gminę Frysztak, zakładam, że nie mamy w urzędzie aż takich oszołomów, którzy wiedzą, jakie są nieprawidłowości w gminie i donoszą :-D

   Usuń
  2. Myślę, że dyskusja zeszła na niewłaściwe tory. PO PROSTU GMINA FRYSZTAK - oboje uważamy, że woda to priorytet.

   Nadchodzą wybory, ludzie sami wybiorą swoich przedstawicieli. Każdy popełnia błędy, czasem wystarczy z nich wychodzić z twarzą. Nie przepadam za internetowym hejtem, gdzie każdy może obrzucać drugiego błotem, więc automatycznie bronię atakowanych starając się racjonalnie podchodzić do sytuacji, tym bardziej, że mniej więcej orientuję się w sprawach naszych stron. Mam nadzieję, że politycy tutejsi lokalni i z prawa i z lewa dogadają się w sprawie tego nieszczęsnego wodociągu i pomogą ludziom. A jak Bóg da na wakacje będę mogła spróbować czystej wody z frysztackiego kranu i podziękować jednym i drugim. Pozdrawiam ciepło

   Usuń
 19. To ja proszę o nazwiska urzędników którzy nie pracują i ich nigdy nie ma ? W urzędzie pracuje kilku moich znajomych i z tego co wiem to wcale nie mają takiej łatwej i wesołej pracy jak pan oskarża. Większość z tych krzykaczy takich jak Pan Nowak pewnie nie poradził by sobie z ich pracą. Więc czekam na nazwiska a jak nie to nich chociaż pan Nowak łaskawie tych ludzi przeprosi.
  Problemy z wodą są od bardzo dawna dlatego ludzie tak bardzo się irytują inwestycjami które powinny być wykonane w drugiej kolejności. Na pewno w tej kadencji ważniejsza była woda od sali. Nikt nie ma pretensji do mieszkańców Stępiny każdy rozumie że cieszycie się z sali. Mamy pretensje od ludzi którzy powinni kierować się odpowiedzialnością.

  Czy ktoś może podać jakie koszty poniosła gmina w celu utworzenia niepotrzebnego Zespołu Szkół na wakacjach licząc koszty i godziny pracy ludzi którym trzeba było za to zapłacić ?

  OdpowiedzUsuń

Below Post Ad