Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

7. spływ - rekordowy spływ

Wspaniała pogoda i rekordowa frekwencja 
Fantastyczna pogoda towarzyszyła kajakarzom podczas tegorocznego 7. ogólnopolskiego spływu kajakowego rzeką Wisłok. Tegoroczny spływ okazał się rekordowy - przez 3 dni w dolinie Wisłoka bawiło się ponad 300 kajakarzy. Można powiedzieć że tegoroczny spływ był międzynarodowy. Wśród uczestników był kajakarz z Anglii.Kajakarze do Frysztaka - głównej bazy spływu - przyjeżdżali już od piątku. W sobotę kajakarze wyruszyli w pierwszy etap na rzece Wisłok, który prowadził z Krosna do Frysztak. Podczas pierwszego etapu do pokonania kajakarze mieli 32 kilometry. Po przepłynięciu 21 kilometrów, wodniacy zatrzymali się w Wojkówce by zdegustować regionalnych potraw przygotowanych przez KGW z gminy Wojaszówka.Po naładowaniu akumulatorów, wszyscy wyruszyli w dalszy etap spływu. Meta pierwszego dnia usytuowana była na przystani przy moście Frysztak - Kobyle. Na zmęczonych kajakarzy czekały ciepłe posiłki oraz degustacja wyrobów mięsnych.

Po odpoczynku na przystani kajakarze udali się na wycieczkę do schronu a wieczorem w sali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyła się biesiada kajakarska.


Niedziela to 2 etap i finał tegorocznego spływ. Do pokonania kajakarze mieli 11 kilometrów a meta zlokalizowana był w Markuszowej. Przed wypłynięciem uczestnicy spływu mogli udać się na msze św. w intencji kajakarzy do frysztackiego kościoła.

Na mecie w Markuszowej uczestnicy rozdawali nagrody i dziękowali wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony, spędzony aktywnie weekend w dolinie Wisłoka.

Organizatorami 7. ogólnopolskiego spływu kajakowego byli:
Fundacja kajakowa Tołhaaj - GDK: Prezes Fundacji Dawid Marek,
Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku: Dyrektor  Ośrodka Marek Armata,
Polski Związek Kajakowy – Przewodnicząca KKDW:  Pani Uta Kühn,
Miasto Krosno: Prezydent: Pan Piotr Przytocki,
Gmina Frysztak: Wójt Gminy: Pan Jan Ziarnik,
Gmina Wojaszówka: Wójt Gminy: Pan Sławomir Stefański,
Gmina Wiśniowa: Wójt Gminy: Pan Marcin Kut.

Nasz portal po raz kolejny patronował medialnie spływowi kajakowemu rzeką Wisłok. Jeśli posiadacie Państwo jakieś zdjęcia i chcą się Państwo nimi podzielić, prosimy przesyłać je na nasz mail redakcja@frysztak24.pl - stwórzmy wspólną galerie z 7. ogólnopolskiego spływu kajakowego rzeką Wisłok.

Prześlij komentarz

2 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl
  1. Świetna sprawa! Bardzo kolorowa impreza! Promocja naszego regionu!
    Podziękowania należą się wszystkim organizatorom, którzy poświęcają swój czas aby taką imprezę przeprowadzić! Dobrze, że są tacy ludzie, którym się chce - a jak bardzo - to widać najlepiej na przykładzie Pana Dyrektora GOSiR Frysztak. Gratulacje!!!

    OdpowiedzUsuń
  2. Pamiętam pierwsze spływy i az zerce rosnie jak się widzi na jaką skalę działamy teraz. 2 co do wielkości spływ w PL....gratulejszyn !

    OdpowiedzUsuń

Below Post Ad