7. spływ - rekordowy spływ

Wspaniała pogoda i rekordowa frekwencja 
Fantastyczna pogoda towarzyszyła kajakarzom podczas tegorocznego 7. ogólnopolskiego spływu kajakowego rzeką Wisłok. Tegoroczny spływ okazał się rekordowy - przez 3 dni w dolinie Wisłoka bawiło się ponad 300 kajakarzy. Można powiedzieć że tegoroczny spływ był międzynarodowy. Wśród uczestników był kajakarz z Anglii.Kajakarze do Frysztaka - głównej bazy spływu - przyjeżdżali już od piątku. W sobotę kajakarze wyruszyli w pierwszy etap na rzece Wisłok, który prowadził z Krosna do Frysztak. Podczas pierwszego etapu do pokonania kajakarze mieli 32 kilometry. Po przepłynięciu 21 kilometrów, wodniacy zatrzymali się w Wojkówce by zdegustować regionalnych potraw przygotowanych przez KGW z gminy Wojaszówka.Po naładowaniu akumulatorów, wszyscy wyruszyli w dalszy etap spływu. Meta pierwszego dnia usytuowana była na przystani przy moście Frysztak - Kobyle. Na zmęczonych kajakarzy czekały ciepłe posiłki oraz degustacja wyrobów mięsnych.

Po odpoczynku na przystani kajakarze udali się na wycieczkę do schronu a wieczorem w sali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyła się biesiada kajakarska.


Niedziela to 2 etap i finał tegorocznego spływ. Do pokonania kajakarze mieli 11 kilometrów a meta zlokalizowana był w Markuszowej. Przed wypłynięciem uczestnicy spływu mogli udać się na msze św. w intencji kajakarzy do frysztackiego kościoła.

Na mecie w Markuszowej uczestnicy rozdawali nagrody i dziękowali wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony, spędzony aktywnie weekend w dolinie Wisłoka.

Organizatorami 7. ogólnopolskiego spływu kajakowego byli:
Fundacja kajakowa Tołhaaj - GDK: Prezes Fundacji Dawid Marek,
Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku: Dyrektor  Ośrodka Marek Armata,
Polski Związek Kajakowy – Przewodnicząca KKDW:  Pani Uta Kühn,
Miasto Krosno: Prezydent: Pan Piotr Przytocki,
Gmina Frysztak: Wójt Gminy: Pan Jan Ziarnik,
Gmina Wojaszówka: Wójt Gminy: Pan Sławomir Stefański,
Gmina Wiśniowa: Wójt Gminy: Pan Marcin Kut.

Nasz portal po raz kolejny patronował medialnie spływowi kajakowemu rzeką Wisłok. Jeśli posiadacie Państwo jakieś zdjęcia i chcą się Państwo nimi podzielić, prosimy przesyłać je na nasz mail redakcja@frysztak24.pl - stwórzmy wspólną galerie z 7. ogólnopolskiego spływu kajakowego rzeką Wisłok.