Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Bardzo dobre wyniki dziewcząt z klas sportowych z SP we Frysztaku

Sukces uczennic z SP Frysztak w minipiłce ręcznej i minikoszykówce
Zaczynając od grudnia 2017 r., dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 1 we Frysztaku prowadziły zmagania turniejowe równocześnie w dwóch dyscyplinach : minipiłce ręcznej i minikoszykówce. Po zwycięstwie na szczeblu gminnym w minipiłce ręcznej udały się na turniej powiatowy do Strzyżowa, gdzie rywalizowały ze szkołami, które zwyciężyły w swoich gminach (Czudec, Niebylec, Wiśniowa, Strzyżów). Nasze dziewczęta uporały się z przeciwniczkami, zajmując pierwsze miejsce i awansowały do zawodów szczebla rejonowego.

W niedługim czasie ruszyły także rozgrywki w minikoszykówce, gdzie nasze dziewczęta, wygrywając zawody gminne, rozpoczęły rywalizację na poziomie powiatowym. Powiatowy turniej minikoszykówki rozgrywany był na parkiecie naszej hali sportowej. W tej rywalizacji z dziewczętami z innych gmin powiatu strzyżowskiego nasze koszykarki także poradziły sobie znakomicie i po zwycięstwie turniejowym awansowały do zawodów rejonowych. W tej sytuacji, oczekując na kolejne terminy rozgrywek rejonowych, musieliśmy jednocześnie doskonalić umiejętności w obydwu dyscyplinach, które są diametralnie różne w odniesieniu zarówno do techniki, jak i do przepisów gry. Gdy nadszedł czas rozgrywek szczebla rejonowego, udaliśmy się do Krosna na zawody w minipiłce ręcznej. Tutaj stanęliśmy do rywalizacji ze szkołami, które były mistrzami powiatów: krośnieńskiego, krośnieńskiego grodzkiego i jasielskiego. Po zaciętej rywalizacji dziewczęta z SP Frysztak zajęły drugie miejsce, pokonując szkołę z Krosna, co pozwoliło im awansować do półfinałów wojewódzkich.

Niedługo potem ustalono termin zawodów rejonowych w minikoszykówce i tak, jak poprzednio, udaliśmy się ponownie do Krosna, tym razem do szkoły nr 14. Czekała nas mocna przeprawa, bo rywalki od lat uprawiają tę właśnie dyscyplinę sportu, a niektóre dziewczęta grają w lidze młodzieżowej. Jednak umiejętności koszykarskie dziewcząt z naszej szkoły są na niezłym poziomie i po walce również wywalczyły awans do zawodów półfinałowych w województwie, zajmując drugie miejsce w turnieju.

Były to kolejne dwa, wywalczone w krótkim czasie w dwóch różnych dyscyplinach, awanse do półfinałów wojewódzkich. Znów przyszło oczekiwanie na terminy kolejnych zawodów. Półfinały wojewódzkie to już „wysokie progi”, zazwyczaj spotykają się tam zespoły, które regularnie grywają w ligach, odpowiednich dyscyplin sporu.

Pierwszy półfinał dziewczęta rozegrały w Kośnie w dn. 12.03.2018 r., gdzie za przeciwników miały zwycięskie drużyny z rejonu IV z powiatów: Ustrzyki Dolne, Lesko, Sanok, Brzozów. Nasze zawodniczki po rozegraniu dobrych spotkań (bo np. ze zwycięzcą całego turnieju - szkołą z Tarnawy - przegrały 39-26) uplasowały się na miejscu IV, co ostatecznie pozwoliło im zająć 10. miejsce w województwie.

Podobnie wyglądał półfinał w minipiłce ręcznej rozegrany w dn. 14.03. 2018 r. Tym razem nasze dziewczęta pojechały do Beska, gdzie na pełnowymiarowej hali (40x20), musiały stawić czoło zwycięskim drużynom z rejonu IV. Dziewczęta pokazały spore umiejętności i wykazały się wolą walki, ale pomimo pokonania gospodarza i zarazem zwycięzcy całego turnieju (drużyny z Beska 5:3), nie udało się nam awansować do finału wojewódzkiego. Historia się powtórzyła i ponownie ostatecznie nasze dziewczęta zajęły 10. miejsce w województwie.

Podsumowując: zmagania naszych uczennic zarówno w turniejach koszykarskich, jak i piłki ręcznej, wypadły bardzo dobrze (choćby z tego względu, że przecież tak wysokie lokaty uzyskały w dwóch całkowicie innych dyscyplinach), a 10. miejsce w gronie ponad 600 rywalizujących szkół w każdej z dyscyplin, to jest naprawdę dobry wynik! Dodać należy, że równoczesny awans do półfinałów wojewódzkich w dwóch grach zespołowych w jednej kategorii (dziewcząt), zdarzył się po raz pierwszy w historii szkoły. Niewątpliwie świadczy to o dużej wszechstronności reprezentantek naszej szkoły. Brawo dziewczyny!!! Do reprezentacji naszej szkoły dołączyło kilka dziewczynek z IV klasy sportowej, które całkiem dobrze dawały sobie radę i podczas gry niejednokrotnie zagraniami zadziwiały widownię.

Autorkami sukcesów były: Grodecka Klaudia, Kolanko Patrycja, Lenart Natalia, Michalec Paulina, Mikuszewska Kamila, Płoucha Martyna, Szombara Ola, Wojciechowska Faustyna oraz (do etapu powiatowego w piłce ręcznej) Reczek Kamila, wszystkie z klasy VI a (sportowej). Ponadto uczennice z klasy IVa (sportowej) Bandrowska Julia, Bryda Patrycja i Mendocha Anita. W reprezentacji szkoły znalazły się także uczennice z innych klas: Baran Ola i Patrycja Ciosek.

Nauczyciel
Leszek Jędrysik

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad