Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

"Kredki" - Sukcesy młodych artystów.

Pamiątkowe zdjęcie uczestników konkursu "Kredki"
W dniu 9 kwietnia 2018 r. uczestnicy Koła Plastycznego GOK Frysztak, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 we Frysztaku i rodzice wzięli udział w uroczystości podsumowania Konkursu Plastyki Dzieci i Młodzieży Pogranicza ph. "Kredki" w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. Spośród 1125 prac konkursowych komisja artystyczna wybrała 125 na wystawę, 25 prac nagrodzono.
Młody artysta podczas wywiadu dla radia.
Nagrody otrzymały uczestniczki Koła Plastycznego GOK Frysztak: Magdalena Lewko kl. I i Katarzyna Mendocha kl. IV oraz uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 we Frysztaku – Kamil Chajec – kl.V. Reprodukcja nagrodzonej pracy Kamila znajduje się na plakatach i dyplomach konkursowych. Pracę Jakuba Ostaleckiego z kl. V zakwalifikowano na wystawę. W uroczystości udział wzięły również dzieci, które malowały prace na w/w konkurs: Dominika Mendocha kl. III, Monika Ziobrowska i Patryk Wrona z kl IV. Dodatkowo Monika, Patryk i Kamil udzielili obszernego wywiadu do radia RMF MAXXX, dzieląc się wrażeniami, które towarzyszyły im przy wykonywaniu obrazów.

Ponadto byliśmy w Biurze Wystaw Artystycznych gdzie oglądaliśmy Wystawę Fotografii Państwowego Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy w Krośnie ph. "Dni Autorskie" gdzie min. podziwialiśmy fotografie Krystiana Lachora z naszej gminy.

W RCKP zwiedziliśmy Galerię Pomarańczową a w niej Wystawę Grafiki Tradycyjnej oraz Wystwę Klubu Niezależnych Fotografów Stropkov – Slovakia w Galerii Fotografii. Był to cenny czas odkrywania i dzielenia się pięknem.

Wystawa Plastyki Dzieci i Młodzieży Pogranicza Ph. "Kredki" czynna będzie do 30 kwietnia 2018 r. w Galerii Szarej RCKP - Krosno – zapraszam.

Dziękuję i gratuluję .
Dorota WojtanowskaPrześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad