Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKALMA B1 - 2

Michał pobiegnie w ramach 1100 kilometrowej Sztafety Niepodległości

W dniach 11 – 14 sierpnia br. 48 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej pobiegnie w Sztafecie Niepodległości wzdłuż królowej polskich rzek. Startując ze źródeł i ujścia Wisły, po przebiegnięciu blisko 1 100 kilometrów zespoły spotkają się w Warszawie, by w ten sposób uczcić setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Ze źródeł Wisły w kierunku stolicy wystartuje grupa zadaniowa ŹRÓDŁO, weźmie w niej udział 24 biegaczy. Wśród nich będzie mieszkaniec Frysztaka - Michał Jurasz, żołnierz 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego. Start zaplanowany jest z Białej i Czarnej Wisełki w dniu 11 sierpnia (godz. 15.30). Zespół ten będzie miał do pokonania trasę długości 630 km w czasie nie dłuższym niż 73 godzin.

Z ujścia Wisły w kierunku stolicy wystartuje grupa zadaniowa UJŚCIE, weźmie w niej udział 24 biegaczy, którzy w dwuosobowych zespołach wystartują z Mikoszewa w dniu 12 sierpnia (godz. 8:00). Zespół ten będzie miał do pokonania trasę długości 480 km w czasie do 56 godzin.

Metą sztafety będą błonia Stadionu PGE Narodowy, gdzie ostatni zawodnicy sztafety z północy i południa spotkają się w dniu 14 sierpnia (godz. 16.00). Finał biegu będzie miał miejsce pod Pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego (Warszawa, ul. Matejki 1/5). Trasę pomiędzy Stadionem PGE Narodowy, a Pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego pokonają wspólnie wszyscy biegacze sztafety z grup ŹRÓDŁO i UJŚCIE.

Sztafeta Niepodległości organizowana jest przez Ministerstwo Obrony Narodowej, oraz Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej we współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego leżącymi na trasie biegu

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad