Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKALMA B1 - 2

„Bezpiecznej drogi do szkoły” - pokazy przy schronie w Stępinie

W dniu 7-go września Ochotnicza Straż Pożarna w Stępinie zorganizowała pokaz na rzecz bezpieczeństwa poruszających się po drogach pieszych. Pokaz był skierowany głównie dla dzieci i młodzieży szkolne z Stępiny, Cieszyny, Huty Gogołowskiej.

Podczas pokazu strażacy oraz policja przedstawili symulacje zdarzenia drogowego potrącenie przez samochód rowerzystę i zaprezentowali, jak udzielać pomocy pokrzywdzonym w zdarzeniu.

Strażacy OSP Stępina i Cieszyna zaprezentowali posiadany sprzęt gaśniczy oraz jego działanie. Obecny na pokazie policjanci z PP Frysztak, przeprowadzili pogadankę na temat „Bezpiecznej drogi do szkoły”.

Obecni byli również żołnierze z 33 Batalionu Piechoty Lekkiej z Dębicy (Wojska Obrony Terytorialnej) pokazali posiadane wyposażenie oraz grupa Pana Adriana pokazała jak pododdział wojska obezwładnia terrorystów. Podczas pokazu strażacy rozdali uczestnikom elementy odblaskowe w postaci opasek, zawieszek odblaskowych, które przyczynią się do lepszej widoczności poruszających się po drogach pieszych, rowerzystów w porze wieczorowo-nocnej.

W trakcie pokazu odbyły się różne konkursy z ciekawymi nagrodami również odblaskowymi oraz słodyczami. Wszystkim uczestnikom pokazu oraz gościom serdecznie dziękujemy za udział. Sponsorami pokazu byli : GKRPA we Frysztaku, Bank Spółdzielczy w Strzyżowie, ROKSANA .

Zarząd OSP Stępina

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad