"BĄDŹ BEZPIECZNY - NOŚ ODBLASKI"

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej we Frysztaku oprócz niesienia pomocy potrzebującym. Uczestniczą aktywnie w różnych akcjach profilaktycznych, informacyjnych, społecznych.

W poniedziałkowy poranek druhowie z OSP FRYSZTAK kontynuowali swoją akcje pod nazwą "BĄDŹ BEZPIECZNY - NOŚ ODBLASKI". Po raz kolejny rozdali opaski odblaskowe wszystkim uczestnikom rozpoczynających się rorat pod kościołem parafialnym we Frysztaku. Opaski otrzymały dzieci oraz dorośli w celu podniesienia bezpieczeństwa pieszych.
Po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 30 metrów i często kierowca nie ma już szans zahamować. Natomiast człowiek, mający na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczny nawet z odległości 150 metrów.

"Pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba, że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku.”