Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKALMA B1 - 2

PROKURATURA: Tymczasowe aresztowanie wobec sprawcy zabójstwa w Gliniku Dolnym

Prokuratura Rejonowa w Strzyżowie nadzoruje postępowanie przygotowawcze przeciwko 32 – letniemu Grzegorzowi G. podejrzanemu o zabójstwo. Prokuratura wobec Grzegorza G. zastosowała tymczasowy areszt. Zarzucany czyn jest zagrożony karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

Z ustaleń postępowania wynika, że 15 grudnia 2018 roku w domu pokrzywdzonego 68 – letniego Kazimierz M. doszło do tragicznego zdarzenia. Grzegorz G. znajdując się pod wpływem alkoholu kilkakrotnie uderzył gospodarza domu drewnianą listwą stanowiącą element wykończenia łóżka w głowę, powodując rozległe obrażenia i zgon ofiary.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Grzegorz G. przyznał się do pobicia, jednak zaprzeczył, aby działał z zamiarem zabójstwa. Z jego wyjaśnień wynika, że powodem jego agresywnego zachowania był brak zgody ze strony pokrzywdzonego na zapalenie papierosa w jego domu.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Strzyżowie zastosował wobec wymienionego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy do dnia 15 marca 2019 roku.


Artur Grabowski
Rzecznik Prasowy

Prześlij komentarz

3 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl
  1. Szkoda ze nie ma kary smierci jak dawniej takich osobnikow powinno sie eliminowac ze spoleczenstwa a pieniadze ktore wydajemy na utrzymanie takich zwyrodnialcow w wiezieniach przeznaczyc na biedne dzieci

    OdpowiedzUsuń
  2. Wyrazy współczucia dla rodziny zmarłego i jego znajomych ale prawda jest taka że obecna PiS władza sprzyja przestępcom czują się bezkarni 3 miesiące minie i co dalej grozi mu od 8 z wyż ale tylko grozi

    OdpowiedzUsuń

Below Post Ad