Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

LUBLA - pożar trawy

W niedziele wieczorem doszło do pożaru trawy w Lubli w okolicy cmentarza. Jednostki PSP i OSP około godziny 19:40 zostały zadysponowane na miejsce zdarzenia.

Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane jednostki z PSP Strzyżów, OSP Glinik Dolny, OSP Lubli. Po przybyciu na miejsce strażacy przystąpili do gaszenia trawy. Dzięki szybkiej reakcji strażaków z Lubli po kilkunastu minutach zagrożenie zostało opanowane. Po ugaszeniu palącej się trawy, strażacy wrócili do swoich remiz. W dzisiejszym pożarze spłoneło około 30 arów suchej trawy.

Najwięcej sytuacji związanych z wypalaniem traw strażacy notują w okresie wiosennym. Wypalanie traw zgodnie z polskim prawem jest karalne. Co grozi osobą wypalającym trawy?
Kary za wypalanie traw ustanawia wiele aktów prawnych. Wypalanie traw jest zabronione na podstawie kodeksu wykroczeń, który przewiduje za to karę grzywny w wysokości nawet do 5000 zł.
Z kodeksu karnego wynika, że wypalanie traw, które skończy się pożarem okolicznych zabudowań, który zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. Sprowadzanie bezpośredniego niebezpieczeństwa wskazanych zdarzeń jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. - można przeczytać na stronie infor.pl

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad