Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKALMA B1 - 2

Otwarcie Niepublicznego Klubu Malucha Za-Bawni w Gliniku Średnim.

Dnia 23 marca odbyło się uroczyste otwarcie oraz poświęcenie Niepublicznego Klubu Malucha Za-Bawni w Gliniku Średnim połączone z dniem otwartym.

Uroczystość rozpoczęła się od przywitania wszystkich gości przez właścicieli placówki Olgę i Mateusza Banek. W uroczystości uczestniczyli rodzice wraz ze swoimi pociechami, a także Wójt Gminy Frysztak Pan Jan Ziarnik, Ks. Dziekan, Proboszcz parafii Frysztak Bogusław Bogaczewicz, Pani Sekretarz Gminy Frysztak Halina Kolanko, Radni Gminy Frysztak na czele z przewodniczącym Panem Jackiem Królem.

 
Poświęcenia placówki dokonał Ks. Dziekan, Proboszcz parafii Frysztak Bogusław Bogaczewicz.
Symbolem otwarcia placówki było przekłucie balona wypełnionego konfetti.

Po oficjalnym otwarciu obiektu odbyła się prezentacja pomieszczeń. Rodzice i ich pociechy oraz zaproszeni goście mogli obejrzeć nowe, piękne i bezpieczne wnętrza oraz zapoznać się z pracownikami Klubu Malucha.
Po zjedzeniu pysznego tortu maluchy razem z rodzicami i opiekunami ruszyły do zabawy. Była chusta, szalone tańce, zabawy ruchowe i warsztaty pełne ciekawych doświadczeń. Dzieci mogły pobawić się cieczą newtonowską, masą balonową, malować na mleku, malować piaskiem, farbami, budować z chrupek i popcornu oraz przeprowadzać ciekawe eksperymenty.

 
 
Na zakończenie wszystkich uczestników uroczystości poproszono o wyjście na zewnątrz by podziwiać i łapać ogromne bańki mydlane.
Niepubliczny Klub Malucha Za-Bawni powstał w budynku dawnej szkoły podstawowej w Gliniku Średnim. Powstał on dzięki dotacji, jaką spółka Za-Bawni otrzymała z Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w ramach projektu: „ROWES – szansą rozwoju sektora ekonomii społecznej w subregionie II” oraz wsparciu Wójta oraz Rady Gminy Frysztak.

Klub Malucha wyposażony jest w trzy wielofunkcyjne sale zabaw, łazienkę, szatnię, kuchnię, korytarz, pomieszczenie gospodarcze i pomieszczenie socjalno-biurowe, łącznie ok 200 m2 powierzchni specjalnie przygotowanej by być przyjazną i bezpieczną dla maluchów.

Placówka może przyjąć 30 podopiecznych w wieku od 1 roku nawet do 4 lat.
Dzień w Klubie Malucha rozpoczyna się od godziny 7.00 a kończy o 17.00.
- Do każdego dziecka staramy się podchodzić indywidualnie, ponieważ każde dziecko jest inne, dlatego chcemy, aby każde z nich czuło się w naszym Klubie bezpiecznie oraz włożymy wszystkie siły by pomóc dzieciom prawidłowo się rozwijać. Jako główny cel przyjęliśmy wspieranie dzieci w ich wszechstronnym i zrównoważonym rozwoju między innymi poprzez zapewnienie wysokich standardów edukacyjnych, społecznych i bezpieczeństwa – mówi Renata Rzeźnik pracownik placówki - Stawiamy na dobrą zabawę opartą na ciekawych pomysłach oraz wykształceniu. Naszą inspiracją i zarazem największą nagrodą jest uśmiech dziecka.
Niepubliczny Klub Malucha Za-Bawni zatrudnia 5 pracowników na stanowisku opiekun/wychowawca. Wszyscy pracownicy posiadają odpowiednie kwalifikacje uprawniające do sprawowania samodzielnej opieki nad dziećmi.

 

Oferta zajęć w Klubie Malucha jest niezwykle bogata, prowadzone są cykliczne zajęcia przyrodniczo - matematyczne, artystyczno – plastyczne, gimnastyczno – ruchowe, kulinarne planowane jest również uruchomienie cyklicznych zajęć z języka angielskiego, rytmiki i muzyki, tańca, zajęć logopedycznych.
- Podczas zajęć ugniatamy, masujemy, dotykamy, lepimy, przeciągamy, wąchamy, słuchamy, gramy i śpiewamy, malujemy, bawimy się z fakturami, jednym słowem – poznajemy świat i otoczenie wszystkimi zmysłami. Takie zajęcia mają na celu wspieranie integracji sensorycznej oraz rozwoju intelektualnego i poznawczego najmłodszych dzieci. Pragniemy pokazać dzieciom różnorodność otoczenia i wyposażyć je w nowe doświadczenia sensoryczne i zmysłowe. – mówi Olga Banek właściciel placówki- Poprzez wspólne zajęcia w grupie stymulujemy również rozwój społeczny dzieci oraz kulturę osobistą.
Klub Malucha wyposażony został również w specjalny system komputerowy, dzięki któremu otrzymał pakiet funkcji wspierających i usprawniających pracę placówki, takich jak zarządzanie płatnościami, komunikacja z rodzicami, organizacja czasu pracy. Wszystkie usługi, które program oferuje zostały odpowiednio dopracowane, aby spełniły oczekiwania zarządzających Klubem Malucha, ale i również rodziców.

W placówce zadbano również o prawidłowe żywienie dzieci. Posiłki dostarczane są przez firmę cateringową, która dba o to, aby zapewnić dzieciom bardzo smaczne, zdrowe i specjalnie zbilansowane posiłki, dostosowane do wieku i upodobań dzieci. Posiłki nie są limitowane, na chętnych zawsze czeka dokładka. Klub Malucha zwraca szczególną uwagę, aby menu było przygotowywane w oparciu o zalecenia Instytutu Żywienia oraz Centrum Zdrowia Matki i Dziecka. I co najważniejsze - było naprawdę świeże i smaczne.
Przewodnim celem społecznym naszej Spółki, prowadzącej Klub Malucha jest pomoc w aktywizacji społecznej przede wszystkim kobiet wracających na rynek pracy po urodzeniu dziecka, jako kategorii osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. – mówi Mateusz Banek właściciel placówki
Naszą misją jest ułatwienie bezrobotnym lub pracującym przed urodzeniem dziecka matkom powrotu na otwarty rynek pracy poprzez świadczenie usługi w postaci opieki nad dzieckiem od 1 do 4 roku życia.WAŻNE LINKI:

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad