Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKALMA B1 - 2

Profilaktyczne badania piersi

Zapraszamy na bezpłatne badanie piersi wszystkie kobiety w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie wykonywały mammografii.Badania odbędą się 15 maja 2019 r. (środa) przy Szkole Podstawowej nr 1, ul. Piętniewicza 7

W Polsce regularne badania mammograficzne wykonuje wciąż zbyt mała liczba kobiet. Szacuje się, że profilaktyczne badanie piersi robi 40% Polek. W porównaniu z innymi krajami jest to bardzo niski odsetek. Z danych wynika, że we Francji, Holandii, czy Szwecji w badaniach mammograficznych uczestniczy ponad 80% kobiet. Mała liczba badań często wynika z nieświadomości społecznej.

Pacjentki, które przyjdą raz na badanie myślą, że jedno badanie profilaktyczne wystarczy im na całe życie. Niestety tak nie jest, tylko regularne badania mammograficzne oraz samobadanie piersi mogą ustrzec przed rozwojem choroby.

Nowotwór piersi zazwyczaj przez długi okres rozwija się bezobjawowo i bezboleśnie, a wykryty i leczony we wczesnym stadium zaawansowania zwykle jest całkowicie wyleczalny. Rak piersi stanowi istotny problem nie tylko w starszych grupach wiekowych, ale także coraz częściej u kobiet młodszych. W związku z tym badanie mammograficzne jest zalecane każdej kobiecie po 40 roku życia, przynajmniej raz w roku.


Zapisy na badanie:
42 254 64 10 lub 517 544 004
Rejestracja on-line: www.medica.org.pl

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad