Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Tomasz Okoniewski z tytułem EXCELLENCE FIAP BRONZE

Kolejny prestiżowy tytuł największej na świecie Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej FIAP z siedzibą w Luksemburgu trafił do fotografa związanego z Frysztakiem. Tomasz Okoniewski, członek Fotoklubu RCKP Krosno został uhonorowany dyplomem Wybitnego Artysty FIAP - EFIAP/b (Excellence FIAP Bronze). Autor jest jednym z pięciu w historii Polaków wyróżnionych tym tytułem, jak również pierwszym na Podkarpaciu. Uroczyste wręczenie dyplomów odbędzie się w Warszawie w siedzibie Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej 6 kwietnia 2019 roku.
To znakomita wiadomość poparta systematyczną, nieustanną pracą. To kolejny krok na szczeblu mojej fotograficznej pasji. Na uzyskanie tytułu złożył się również dość osobliwy projekt fotograficzny w skali kraju – „100 medali na 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę”. Tym samym w roku kalendarzowym 2018 – udało się zdobyć 100 nagród o randze medali oraz dodatkowo ponad 100 wyróżnień - głównie w międzynarodowych konkursach fotograficznych pod patronatem największych światowych federacji. Wiele fotografii, które zostały zaakceptowane i nagrodzone przybliżało najbliższą okolicę, w której mieszkam i pracuję. Mała ojczyzna stanowi dla mnie szczególne źródło inspiracji do szukania wciąż nowych kadrów. Wszystkich miłośników naszych stron zapraszam na profile Facebook - promujące osobliwości najbliższej okolicy, jak również całego Podkarpacia: „Korczyna i okolice - dawniej i dziś” oraz „Krosno okiem Hepnara i Okoniewskiego”.
Tomasz Okoniewski w swoim dorobku posiada tytuły fotograficzne: AFRP - Artysta Fotografik Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej (2016), AFIAP (2016), AFF - Fotoferia Artist (2016), MIVAF - Master Indian Visual Arts Foundation - tytuł Indyjskiej Fundacji Sztuk Wizualnych (2017), Master of Light ** (cMoL**) – Kanada (2017), EFIAP (2018), GPU CROWN 1, CROWN 2, CROWN 3 - Global Photographic Union (2018).

Z wykształcenia historyk (pracuje na codzień z młodzieżą na terenie gminy Frysztak), dziennikarz, a z zamiłowania wielki pasjonat i promotor fotografii. Ulubiona tematyka to krajobraz najbliższej okolicy oraz reportaż życia codziennego. Jego zdaniem fotografowanie pejzażu uczy patrzeć na świat w odmienny sposób, dostrzegać rzeczy wcześniej niedostrzegane. Jednak najważniejszym tematem pozostanie u niego człowiek i jego emocje w ujęciu reporterskim i dokumentalnym. Autor jest również członkiem honorowym Fotoferia Club (członek ILFIAP) oraz jednym z organizatorów internetowej grupy FotoKrosno.
Jego prace zdobywały wyróżnienia i nagrody w wielu ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursach fotograficznych. W swoim dorobku posiada medale "Za fotograficzną twórczość" - Stowarzyszenia Twórców Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej oraz nagrody największych federacji międzynarodowych - patronów salonów fotograficznych jak: FIAP, PSA, RPS, IAAP, GPU/UPI, ISF, MoL, IUP, DPA, DPW, ICS oraz wielu związków krajowych. Jest również laureatem prestiżowych konkursów IPA, MIFA, ND Awards, IPOTY, TIFA, FAPA, PX3 Paris, Mono Visions Photography Awards, Chromatic Awards czy Monochrome Photography Awards. Jako jedyny Polak 13 razy uzyskał nagrodę NAJLEPSZEGO AUTORA SALONU – FIAP BEST AUTHOR. Jego fotografie były nagradzane w 51 krajach świata, a na arenie międzynarodowej prezentowane w 73. Juror konkursów ogólnopolskich oraz międzynarodowych. Prace Tomasza są publikowane w prasie lokalnej i ogólnopolskiej oraz wielu wydawnictwach albumowych i okazjonalnych. Autor został uhonorowany nagrodą Starosty Krośnieńskiego – „Działacz Kultury” za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i odnowy kultury. W 2016 roku Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał Tomaszowi Okoniewskiemu "Honorową Odznakę - Zasłużony dla Kultury Polskiej". Natomiast w 2017 roku autor uhonorowany został Nagrodą Prezydenta Miasta Krosna za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury. Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców w 1918 roku przyznał autorowi medal „Za zasługi dla fotografii polskiej” w 100. rocznicę odzyskania niepodległości (1918-2018).

FIAP (Fédération Internationale de l'Art Photographique) jest międzynarodową federacją, której członkami są krajowe stowarzyszenia fotograficzne. W Polsce jego reprezentantem jest FOTOKLUB Rzeczypospolitej Polskiej. FIAP jest jedyną międzynarodową organizacją fotograficzną, która została uznana i jest reprezentowana przez UNESCO. FIAP zrzesza organizacje fotograficzne z ponad 85 krajów członkowskich i reprezentuje interesy prawie miliona fotografów.

Celem FIAP jest promocja sztuki fotografii we wszystkich jej aspektach oraz wspieranie wszelkiego rodzaju imprez fotograficznych. Tytuły FIAP nadawane są w celu uhonorowania wybitnych osób w dziedzinie fotografii, są to najwyższej rangi tytuły, jakie może otrzymać fotograf. Prace fotografa prezentowane w procesie nadawania tytułu stają się częścią artystycznego dziedzictwa FIAP.

Prześlij komentarz

2 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl
  1. Zasłużona nagroda jak nic. Zresztą...wystarczy popatrzeć na nagrodzone kadry :)

    OdpowiedzUsuń

Below Post Ad