Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

VIII Ogólnopolski Spływ Kajakowy Szlakiem Rzeki Wisłok

"VIII Ogólnopolski Spływ Szlakiem Rzeki Wisłok”, to kolejna edycja największej imprezy kajakowej w „Dolinie Wisłoka”. Na uczestników czeka 43 km trasa podczas, której będą mogli sprawdzić swoje siły w kajaku, poznać podkarpacki klimat, atrakcje turystyczne i osobliwości przyrody znajdujące się wzdłuż trasy spływu. 

 
Zainteresowani będą mieli możliwość wzięcia udziału we Mszy św. odprawionej w intencji kajakarzy w kościele we Frysztaku. Organizatorzy przewidują także element rywalizacji poprzez przeprowadzenie wyścigu na dystansie 4 km oraz część integracyjną w postaci biesiady kajakowej wraz z degustacją swojskich wyrobów i losowaniem upominków.


Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale, a najlepsza drużyna jednoosobowy kajak z wyposażeniem. Impreza potrwa trzy dni, a swoim zasięgiem obejmuje miasta, miejscowości i gminy położone nad Wisłokiem począwszy od Krosna poprzez Odrzykoń, Wojkówkę, Wojaszówkę, Twierdzę, Frysztak, Kobyle, Pułanki, Jazową, Wiśniową, Markuszową i Strzyżów.
O SPŁYWIE
Impreza rozpoczyna się w piątek 26.04. od przyjazdu organizatorów i kajakarzy z dalszych regionów. Podczas pierwszego dnia rozpocznie się weryfikacja kajakarzy oraz analiza rzeki pod względem bezpieczeństwa. Start pierwszego etapu odbędzie się w sobotę 27.04. o godz. 10:00 w Krośnie na ul. Okrzei 1 spod restauracji „Wyszynk”. Przewóz uczestników na miejsce startu zapewnia firma "Miś". Pierwszy etap prowadzący z Miasta Szkła przez Wojkówkę będzie miał zakończenie we Frysztaku gdzie przewidziany jest zasłużony posiłek, degustacja wyrobów „Starej Wędzarni” oraz możliwość zwiedzania atrakcji turystycznych takich jak Zespół Schronu Kolejowego Stępina-Cieszyna i Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Wieczorem wszyscy spotkają się na biesiadzie kajakowej w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji we Frysztaku gdzie planowane jest losowanie upominków oraz swojskie menu. Niedziela jest dniem zakończenia 3 dniowej imprezy. Osoby zainteresowane będą mogli wziąć udział we Mszy św., która odprawiona zostanie w intencji kajakarzy w kościele Pod Wezwaniem Narodzenia Najświętszej Marii Panny we Frysztaku. Niedzielny poranek rozpoczyna się od startu z przystani „Dolina Wisłoka” do drugiego etapu na trasie Frysztak – Markuszowa 11 km. (W zależności od warunków pogodowych zakończenie może odbyć się w Strzyżowie z przystankiem w Markuszowej). Po przypłynięciu do mety na wszystkich czekał będzie posiłek oraz pamiątkowy medal specjalnie przygotowany na tę imprezę przez firmę „Modern Forms” z Dobrzechowa. Podczas zakończenia odbędzie się także wręczenie nagród oraz dekoracja indywidualna i zespołowa kajakarzy, którzy brali udział w wyścigu (nagrodą główną w kategorii zespołowej jest kajak). Podziękowania i gratulacje zakończą ósmą edycje OSK Wisłok. Zapraszamy do czynnego uczestnictwa oraz kibicowania podczas otwarci i na trasie spływu.
PROGRAM VIII OGÓLNOPOLSKIEGO SPŁYWU KAJAKOWEGO - WISŁOK 2019
I dzień spływu: 26.04.2019 r. – piątek:
godz. 16:00 - przyjmowanie uczestników – weryfikacja,
- była Szkoła w Kobylu (adres: Kobyle 4, 38-130 Frysztak),
godz. 20:00 – integracja kajakowa przy muzyce,
godz. 24:00 – cisza nocna,

II dzień spływu: 27.04.2019 r. – sobota:
godz. 8.00-9.00 ciąg dalszy weryfikacji ( Kobyle 4, 38-130 Frysztak),
godz. 09.15 – Zbiórka na parkingu GOSiR Frysztak (ul. Sportowa 30),
godz. 9:30 wyjazd autokaru z pod budynku GOSIR-u na miejsce startu,
godz. 10.00 - uroczyste otwarcie spływu,
godz. 11.00 - start do I etapu: Krosno - Frysztak 32 km,
Uwaga: po przepłynięciu 21 km niespodzianka w Wojkówce !:-degustacja potraw regionalnych,
- w trakcie spływu wyścig kajakowy na dł. ok 4 km,
w godz. od 15:00 ognisko na przystani „Doliny Wisłoka”:
- degustacja frysztackich wyrobów „Stara Wędzarnia,”
w godz. 15.15 – 16.00 rozdanie gorącego posiłku była szkoła w Kobylu
- adres: Kobyle 4, 38-130 Frysztak,
godz. 17.00 – wycieczka autokarowa (Zespół Schronu Kolejowego Stępina – Cieszyna: główna kwatera dowodzenia południe /w miarę możliwości czasowej wycieczka do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie/
- godz. 18. 00 zamknięcie mety pierwszego etapu
godz. 19:30 – biesiada kajakowa w głównym budynku GOSiR Frysztak,
przy ul. Sportowej 30 /hala sportowa/

III dzień spływu: 28.04.2019 r. – niedziela
godz. 9:00 Msza św. w intencji kajakarzy w kościele PW NMP we Frysztaku
w godz. 9.30 – 10.30 – start do II etapu na trasie Frysztak – Markuszowa 11 km
14.00 – oficjalne zakończenie spływu:
- rozdanie medali,
- rozdanie dyplomów
- rozdanie nagród,
- rozdanie pucharów,
- wręczenie głównej nagrody głównej: KAJAK dla najlepszej drużyny,
15.00 – Obiad

Więcej informacji na stronach organizatorów: tolhaj-gdk.pl i gosir.frysztak.pl

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad