Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKALMA B1 - 2

Niecodzienny jubileusz! 60 lat razem!

W środę 3 kwietnia 2019 roku w naszej gminie miała miejsce niecodzienna uroczystość: dwie pary małżeńskie świętowały 60-lecie pożycia małżeńskiego. 60 LAT RAZEM! Diamentowe Gody obchodzili Państwo Maria i Eugeniusz Jabłeccy oraz Alicja i Piotr Salamonowie. Pary zostały uhonorowane Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

 
Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadawany jest osobom, które przeżyły co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim. To polskie odznaczenie państwowe ustanowione zostało 17 lutego 1960 roku i nadawane jest przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W liście skierowanym na ręce Jubilatów Prezydent RP Andrzej Duda pisze tak:
„Wśród polskich odznaczeń państwowych medal ten zajmuje miejsce szczególne, symbolizuje bowiem szacunek, jakim Rzeczpospolita darzy trwałą więź małżeńską i wagę, jaką przywiązuje do pomyślności rodziny. Nikt lepiej od Was Czcigodni Jubilaci nie wie, ile potrzeba codziennego troskliwego pielęgnowania małżeńskiej relacji, wzajemnej uwagi, wsparcia, pamięci, odpowiedzialności i wyrozumiałości, aby „miłość nigdy nie ustała”.

Medale w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wręczył Wójt Gminy Frysztak Jan Ziarnik. Otwierając uroczystość gospodarz gminy pogratulował wzorowym żonom i mężom wieloletniego stażu, podziękował za przykładne życie - bycie ze sobą w radościach i smutkach tyle lat. W podniosłej atmosferze dokonał aktu dekoracji medalami, które są oficjalną formą uznania, szacunku i wdzięczności dla tych, którzy wierni złożonej przysiędze są ze sobą na dobre i na złe. Podczas uroczystości Jubilaci, zebrani goście w piękny i wzruszający sposób przekazali sobie wzajemnie życzenia. Były kwiaty, słodkości na stole, upominki. Popłynęły wspomnienia.

Jubilatom życzymy zdrowia i pomyślności. Swoje szczęście macie obok siebie.
Dorota Salamon

PS: Aby wszcząć procedurę nadania Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, należy zgłosić się do Urzędu Stanu Cywilnego we Frysztaku.

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad