Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W środę na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego oraz Szkoły Podstawowej Nr 1 we Frysztaku, odbył się powiatowy finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

W turnieju tym udział wzięło 26 drużyn z całego powiatu, łącznie uczestniczyło 88 zawodników. Turniej był podzielony na dwie kategorie wiekowe od 10 do 12 lat oraz ponad 12 lat dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.
Konkurencje obejmowały m.in. test przepisów ruchu drogowego, test zasad ruchu obowiązujących na skrzyżowaniach, rowerowy tor przeszkód oraz przejazd przez miasteczko ruchu drogowego. Poziom przygotowania uczestników był bardzo wysoki, co znalazło odzwierciedlenie w rywalizacji i wynikach końcowych.

W młodszej kategorii drużynowo triumfowała Szkoła Podstawowa w Niebylcu, kolejne na podium były zespoły ze Szkoły Podstawowej w Zaborowie i Szkoły Podstawowej Nr 1 w Strzyżowie. W starszej kategorii wiekowej, drugi rok z rzędu, zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Gwoźnicy Górnej, kolejne miejsca zajęły Szkoła Podstawowa w Dobrzechowie i Szkoła Podstawowa Nr 1 w Pstrągowej.

Najlepszymi zawodnikami w grupie młodszej byli: Filip Czurczak ze Szkoły Podstawowej w Niebylcu, II miejsce zajął Rafał Ciołkosz ze Szkoły Podstawowej we Frysztaku, III – Krystian Giera ze Szkoły Podstawowej w Gogołowie.
W grupie starszej zwyciężył Grzegorz Matera ze Szkoły Podstawowej w Dobrzechowie, II miejsce zajęła zwyciężczyni z poprzednich lat – Iga Przyboś ze Szkoły Podstawowej w Gwoźnicy Górnej, na III miejscu uplasował się jej szkolny kolega Jan Babiarz.
Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody: tablety, sprzęt elektroniczny, akcesoria rowerowe i inne gadżety, ponadto każdy z uczestników otrzymał komplet firmowego oświetlenia rowerowego, a także mógł zjeść ciepły posiłek ufundowany przez Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Strzyżowski.

Nagrody zostały zakupione przez: Starostę Strzyżowskiego, Burmistrza Strzyżowa, wójtów wszystkich gmin z terenu naszego powiatu, Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Strzyżowski, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Rzeszowie i Powiatowe Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej.

Organizacji turnieju przyświecało minimalizowanie zagrożeń, edukowanie i kształtowanie właściwych postaw związanych z szeroko pojętym ruchem drogowym. Dzięki takim inicjatywom wzrasta bezpieczeństwo, ale również poziom kultury uczestników ruchu drogowego.

Podczas turnieju młodzież mogła zapoznać się z wyposażeniem Jednostki Strzeleckiej 2020 Związku Strzeleckiego „Strzelec” ze Strzyżowa. „Strzelcy” zorganizowali pokaz dynamiczny zatrzymania sprawców zamachu terrorystycznego, pokaz sprawności i praktyczną prezentację wyposażenia militarnego. Nie zabrakło również wykładu o historii związku i życiorysie patrona jednostki – kpt. Zygmuncie Patrynie ps. „Słowik”.

Komenda Powiatowa Policji w Strzyżowie dziękuje wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie turnieju, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów w etapie wojewódzkim oraz w finale krajowym.

Więcej zdjęć znajdą Państwo na stronie Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie lub bezpośrednio pod tym linkiem - kliknij tu

INFO i FOTO: KPP Strzyżów

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad