Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKALMA B1 - 2

O rozwoju turystyki weekendowej... Konferencja w GOSiRze

Systematyczne badania ruchu turystycznego jasno pokazują, że tempo rozwoju turystyki weekendowej od kilku lat utrzymuje się na wysokim poziomie. Zjawisko to ma miejsce dzięki zwiększającej się tego typu ofercie. 

Są to dodatkowe możliwości dla dużych miast i znanych kurortów oraz szansa rozwoju dla małych miasteczek i miejscowości wiejskich. Turyści coraz częściej, zamiast kilkutygodniowych urlopów wybierają, wyjazdy dwu, trzy i czterodniowe. Tego typu rozwiązanie pozwala na wypoczynek kilka razy w roku dając możliwość zwiedzania różnych miejsc o różnych porach roku. Coraz większe znaczenie zaczynają mieć miejsca, które nie są zatłoczone, a oferta kusi nie tylko czystym powietrzem i ciszą, ale także wyjątkowym krajobrazem, atmosferą i klimatem regionu.

 
Wychodząc naprzeciw tego rodzaju trendowi gmina Frysztak zorganizowała konferencję pt. „Rozwój turystyki weekendowej szansą na promocję produktów lokalnych”, która była dofinansowana z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014- 2020

Do udziału w dwudniowej konferencji prezentującej atrakcje turystyczne obszaru Czarnorzecko –Strzyżowskiej Lokalnej Grupy Działania zaproszono przedstawicieli organizacji turystycznych, biur podróży oraz mediów regionalnych. 

W pierwszym dniu wydarzenia zaprezentowano walory i zasoby przyrodnicze, historyczne i kulturowe gmin Frysztak, Strzyżów, Wiśniowa, Wojaszówka i Korczyna. Gościem specjalnym był dr Krzysztof Borkowski – z Zakładu Obsługi Ruchu Turystycznego w Katedrze Turystyki i Rekreacji AWF w Krakowie. W konferencji uczestniczyli włodarze gmin: Pan Waldemar Góra - burmistrz Strzyżowa, Pan Marcin Kut - wójt gminy Wiśniowa i gospodarz gminy Frysztak Pan Jan Ziarnik. Dopisali także dyrektorzy jednostek organizacyjnych zaproszonych gmin i powiatu strzyżowskiego.
Drugi dzień konferencji składał się przede wszystkim z warsztatów poznawczych. Organizatorzy zaproponowali do wyboru trzy tematy: przyrodniczy, historyczny i kulturowy. Wszystko po to, aby pokazać gościom piękno i potencjał regionu.

Więcej informacji oraz zdjęć znajdą Państwo na stronie GOSiR.Frysztak.pl lub bezpośrednio pod tym linkiem - kliknij tu!

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad